Wpis z mikrobloga

@mickpl: wiem, że odpowiadam trollowi, ale:

-bo wynajem jest drogi
-bo w każdej chwili landlord może podnieść cenę, wypowiedzieć umowę,
-bo nie możesz wbić przysłowiowego gwoździa w ścianę bez strachu, że później będziesz mu całe mieszkanie remontował,
-bo jeśli czynsz nie jest z tych droższych, to dostajesz mieszkanie zrobione po taniości, z zużytymi sprzętami,
-bo nie możesz urządzić się po swojemu,
-bo w dłuższej perspektywie na tym nie stracisz, a nawet
Dolar po 3,99. Biorę po $500 od każdej ze stron i słucham Państwa argumentów: dlaczego lepiej trzymać teraz kasę w betonie niż w PLN?


@mickpl: juz odpowiadam - znajoy sprzedal mieszkanie we Wro, niecale 65m2 za 900k. Wiesz ile czasu potrzebowal? 2 tygodnie xD
Dodatkowo telefon sie urywal ale czesto dzwonili posrednicy i mowili, ze nie ma szans za tyle sprzedac xD

Wiec dlaczego lepiej trzymac w betonie hajs? Bo caly
Widzę, że pilna, zmyślona historia o znajomym już na stole. Szybko poszło XD


@mickpl: nie chce podawac szczegolow ale mam z gosciem kontakt i historia jest prawdziwa, no nie musisz oczywiscie wierzyc :D

Ja narazie nie mam hajsu na wieksze mieszkanie ale jak bede mial to raczej aktualne pod wynajem pojdzie i rata sie sama splaci + jeszcze troche zostanie. Moze wlasnie dlatego warto bardziej oplaca sie inwestowac w nieruchomosci.

Aha,
@mickpl: W Gdańsku zaczęły znikać 60-85m2 w średnich lokacjach (nie najlepsze / najdroższe, nie najgorsze / najtańsze) w cenach 900.000 - 1.200.000. Zostały tylko jakieś ultra długo nieschodzące odrzuty z PRL lub absurdalną ceną. W Pruszczu Gdańskim w jakiś tydzień / dwa zszedł ostatnio dom koło 120m2 na działce ok. 800m2 - za ponad 1.5 miliona, a to miasto-sypialnia Gdańska. Ta cena wydawała mi się lekko przegięta, a jednak. Działka na
Historia @93michu93 to nie musi być żadne bajkopisanie, bo widzę to na otodom (fakt w lekko droższej części PL).


@sezamki: w sumie jak teraz sprawdzilem ta lokalizacje, w ktorej sprzedawal to widze, ze daloby sie taniej kupic ale przyszedl ktos z hajsem i wzial za 900k xD

wiecie co, moge nawet podac dzielnice - Rozanka Wroclaw, na polnocy. Ceny sa rozne, ziomek nawet 1k nie zszedl z ceny i mieszkanie za