Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#ekonomia #biznes #polska #jdg

Czy wy jesteście normalni że na takie coś pozwalacie? Wiecie ile będzie wynosić zus w 2024 roku? będzie to 1600zł + składka zdrowotna doliczam jeszcze do tego podatek pit. Załóżmy że zakładam serwis naprawy bulbulatorów, robota raz jest raz jej niema, jeżeli zarobię 4000zł to ile mi zostanie z tego? 1500zł na życie? a co z miesiącami kiedy pracy będzie 200zł albo dopadnie mnie jakaś dolegliwość? a gdzie leczenie innych rzeczy? a gdzie wydatki na rozwój, gdzie utrzymanie firmy?
Przecież to jest chore na co pozwalacie wy wszyscy, koszt opłat przy zarobku 4000zł powinien wynosić maksymalnie coś około 400-500zł, a nie tyle ile obecnie. Nikt zdrowy na umyśle nie będzie nawet próbować działać w tym kraju i się rozwijać, z automatu wybierze gówno etat, albo nie będzie nic robił, albo gdzieś #!$%@? za granicę skrobać szpary w polbruku gdzie zarobi w taki sposób na mieszkanie i będzie w stanie stworzyć warunki do założenia rodziny. Przy wyborach żadna menda nie poruszyła tego tematu a według mnie to jest temat nr 1 do załatwienia.


Zdaję sobie z tego sprawę że polskie społeczeństwo jest zniszczone w tych tematach przez sowieckie lata gnębienia prywaciarzy ale do cholery tematy lgbt to potraficie tostować latami a tak ważne rzeczy macie w dupie?!?!? Dlaczego żaden polityk nie powie że na te kilkanaście lat zamrażamy wszystkie inne bzdurne sprawy i bierzemy się za najważniejsze? Dlaczego jeżeli ktoś wspomina wam o "lgbt" itd. to nie wyjdziesz i nie powiesz że to nie są problemy poważne którymi teraz trzeba się zająć tylko boisz się powiedzieć STOP.



I żeby nie było to lgbt piszę w cudzysłowiu bo dla mnie cały ten temat jest przykładowym granatem dymnym, zwykłą zasłoną polityczną, możecie sobie podpiąć całą resztę bzdur które porusza się publicznie, a nie powinno pod te literki.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: ZUS, składka zdrowotna powinny być wprost proporcjonalne do dochodu w danym miesiącu. przy czym ZUS powinien się kończyć przy jakieś wartości, składka zdrowotna nie. JDG nie powinno być sposobem unikania podatku, dla programisty to i tak jest niższy zus niż na UoP.
@mirko_anonim: i widzisz z jednej strony masz racje a z drugiej jakby ustawic skladke zdrowotna proporcjonalnie do zarobkow to nagle wysyp oburzenia orzedsiebiorcow by byl bo by im sie to nie oplacalo bonagle prohgramista 50k placil by ponad kilkanascie tysiecy skladek samych a gdzie podatek?

ale pewnie sporo i malych jest i dla nich to co jest teraz jest beznadziejne i zgadzam sie z toba
teraz kogo jest wiecej? takich ktorzy
@mirko_anonim: Kiedy skończyłem studia to miałem ambitny pomysł żeby otworzyć działalność zorientowaną na grafice, multimediach, it, tworzeniu stron www, marketingiem i takich tam. Wszystkie strony rządowe obiecywały kokosy, brak zusu, pitu, składek, łatwe rozliczenia i tak dalej. Przez 6 miesięcy tak, płaciłem jedynie 3-4 stówki zusu i tyle. Oczywiście strony zusu są zbudowane tak, żeby typowy Kowalski nie był w stanie nic na nich zrobić, więc z kilka razy w miesiącu
@wykopowy_brukselek: Bo to nie ma sensu jak programista ma płacić wielką składkę tylko dlatego, że dużo zarabia, bo więcej z darmowej opieki nie otrzymuje niż zarabiający mniej, nawet bym powiedział, że pewnie leczy się prywatnie i te składki płaci wyłącznie na innych.