Wpis z mikrobloga

Moi drodzy doszło do pewnego precedensu. Beata Śniechowska otworzyła nową knajpę a majonezowy golem jeszcze nie popełnił rytualnego bukkake w 15 wpisach na ten temat. Nowa knajpa to BABA na Nożowniczej 1D.

Menu w sam raz na studencką kieszeń, bo tost(liczba pojedyncza) z serem to jedyne 44zł, w sam raz żeby złapać w drodze na wykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#jedzenie71 #wroclaw
shinX - Moi drodzy doszło do pewnego precedensu. Beata Śniechowska otworzyła nową kna...

źródło: baba_tanio_pysznie_wpk_poleca

Pobierz
  • 94
@shinX: Spokojnie. Zaraz będzie pewnie post, że to nowa jakość na wrocławskim rynku gastronomii i tylko ludzie bez smaku i pieniędzy patrząc na samo menu mogą powiedzieć, że jest za drogie.

Podoba mi się, że lokal ma w nazwie Bistro xD Na pewno znajdą się chętni.

Tam zapomniałeś jeszcze, że Tomasz Czechowski jest wspomniany xD

Najbardziej mi się podoba, że mają tam mieć funkowe wina xD Cokolwiek to znaczy :)
@shinX: @Darth_Gohan poki co jedyne bistro w tym mieście co miazdzylo cala konkurencję to była ODA, ale niestety covid [']

Baba ma w opor drogie menu, no ale taki charakter knajpy, najlepsze lokalne składniki, mało stolikow, nawet od gigi biorą jakieś rzeczy, ale niektore dania jak żebro wołowe za 150zł to ja nie wiem, chyba odbijają sobie pensje kucharzy i wysoki czynsz. Taki maja target klientów, witamy w gastro.
@pekak:

tylko knajpa premium, więc i ceny są dobrane do klienteli.


No tak. Przecież jak są lepszej jakości to za tosta można ściągnąć 44 złote. Za pajdę chleba.

a co jest w sumie nie tak z nazwą bistro?

Bistro to na ogół knajpy gdzie masz zjeść na szybko. Tutaj masz rezerwacje i z ulicy nie wejdziesz. Dla mnie to się kłóci z ideą lokalu Bistro.

@pasta_alla_carbonara

nawet od gigi biorą jakieś
@Darth_Gohan: może i tak, ale mam wrażenie, że tutaj na tagu niektórzy by chceli obsługi jak w trzygwiazdkowych restauracjach, produktów z lokalnego ogródka i światowej sławy kucharzy w cenie 50 zł za trzydaniowy obiad xd
mnie ta restauracja nie przekonuje, szczerze mówiąc to dopiero w recenzji wpk pierwszy raz widzę nazwę "bistro", ale ceny akurat mają takie w miarę standardowe jak na te lepsze wrocławskie restauracje. sztuczne podbijanie cen to też
@CamusVevo: Dobra czyli jak przy whiskey i piwach. Zaczniemy używać magicznych sformułowań żeby potem można się było brandzlować przy innych. Dziękuje postoję. Po jednym szkoleniu z whiskey i tym jaką tam gadkę usłyszałem wiem, że to nie dla mnie. Rozumiem różnice w smaku, ale dobieranie tam 30 słów, żeby uzasadnić cenę butelki x 4 mnie nie przekonuje. No, ale jak widać są tacy dla których to ważne.

może i tak, ale
@pekak z jednej strony fajnie. Z drugiej - co takiego finezyjnego można ukręcić ze składników wymienionych w menu co uzasadniałoby ceny(np śledź i jeden ziemniak(?)), poza lepszym poczuciem zamawiających.

Zdawało mi się że cena nie jest kryterium jeśli chodzi o gwiazdki?