Wpis z mikrobloga

@swinkapl: a jednocześnie rzuci żarcik "Po czym poznasz wegetarianina? Sam ci powie. hehe". Hipokryta dzban, ale on tak "dla beki". Po za tym to nie jest najmniejszy stopień wysmażenia (blue), tylko źle zrobione wysmażenie blue.
@Ximcio: chłopie, nie brnij tylko weź na klatę, chciałeś zrobić blue, może nawet czasem umiesz, ale ten konkretny ci nie wyszedł, wrzuciłeś zdjęcie i brniesz w zaparte. TO NIE JEST BLUE.
@Biskupator: Tak, to nie mój, tylko pytam, czy Twoim zdaniem ten też jest zły. Byłem w kilku wypasionych stekowniach i wydaje mi się, ze tam potrafią robić :D dostałem takie same mięso jak wyszło mi, pare mm tylko przypieczone, środek galaretka co się rozpływa. Każdy ma swoje zdanie i gusta :)
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Mięso z prywatnej hodowli, i młody byczek nie przerośnięta duża krowa, z takiej krowy to polędwica nie będzie dobra. Rozpływa się w ustach :) No ale niektórzy wolą inne stopnie wysmażenia albo kompletnie well done... Co dla mnie to jest troszkę marnotrawstwo mięsa na podeszwę. Może nie koniecznie jeść blue ale też nie smażone na maksa. Ile ludzi tyle gustów :)
@Ximcio byle smakowało, jak smakuje to smacznego. A samo mięsko wygląda dobrze, jakby ten zwierzak był za życia karmiony lepiej ode mnie. Sam bym wszamał, tylko trochę podsmażył. ( ͡° ͜ʖ ͡°)