Wpis z mikrobloga

Polska w pigułce, jest artykuł o tym że kierowca na ekspresówce leciał 200km/h to w komentarzach tylko opowieści Sebastianów ze 200 to normalna prędkość, że oni jeździli dużo szybciej i że w Polsce są wysokie mandaty a policja powinna zająć się łapaniem prawdziwych przestępców, jeden mądrala pisze że w Polsce nie da się jeździć przepisowo bo cały czas ktoś cię wyprzedza.
Naród idiotow.
#ruchdrogowy #samochody #motoryzacja #predkosc
Operator_imadla - Polska w pigułce, jest artykuł o tym że kierowca na ekspresówce lec...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 270
w Polsce są wysokie mandaty a policja powinna zająć się łapaniem prawdziwych przestępców


A nie jest tak? Powiedz jak grupa speed jezdzaca w kolko na prostym i dobrym nawierzchniowo odcinku autostrady lapiaca groznych ludzi jadacych 160-170 poza godzinami najwiekszego ruchu, albo w miejscu gdzie drogowcy "zapomnieli" zdjąć znaku 80 miesiąc po zakończeniu prac remintowych,T albo drogowka stajaca sobie w krzakach w miejscu miedzy 2 wsiami gdzie na prostej drodze jest nagle teren
@Corrny: Ty wiesz, że na tej ulicy jest 70 bo taka jest maksymalna prędkość dopuszczalna w terenie zabudowanym jeśli droga nie jest autostradą albo ekspresówką? W niewielu miejscowościach zostały jeszcze stare podniesienia do 80, ale to już rzadko się trafia.

Na Jeziorańskiego już parę razy widzialem kretynów którzy jechali 100 i nagle wciskali hamulec, że tańczyli bo korek się pojawiał także niestety.

@cwlmod Ja się boje idiotów którzy jadą te 200
@Darth_Gohan no wspaniały teren zabudowany jest na Jeziorańskiego. Na autostradach też czasami jest korek i trzeba hamować- też chcesz tam zrobić 70? Poniżej przykład drogi gdzie jest ograniczenie do 90, ponieważ nie jest to teren zabudowany (a w przeciwieństwie do Jeziorańskiego- mógłby być), o tym, że na Jeziorańskiego droga jest dwupasmowa i ruch w przeciwną stronę jest odseparowany to nawet nie wspominam. Dostrzegam wielką logikę w dopuszczalnych prędkościach na tych drogach!
Corrny - @Darth_Gohan no wspaniały teren zabudowany jest na Jeziorańskiego. Na autost...

źródło: temp_file2687215004803283211

Pobierz
@harrame podajesz przykład Niemiec, a to ewenement na skalę światową. W większości zachodnich państw ograniczenie prędkości na autostradach to 120-130 km/h, a w niektórych jest jeszcze mniej – Norwegia to 100 km/h, UK 112. Poza terenem zabudowanym w części państw obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

To nie limity mamy niskie, tylko mentalność kierowców upośledzoną.
Ja się boje idiotów którzy jadą te 200 km/h, a potem się okazuje, że nie wiedzą nawet jak prawidłowo przewidzieć co się stanie na drodze.


@Darth_Gohan: Ja też się boję ale co poradzić jeśli lecą takie debilne teksty jak wyżej? Ja jako jeden z niewielu propaguję realia jazdy szybkiej i bezpiecznej, ale miernoty drogowe mają ból tyłka o to, bo jak można jechać szybciej skoro oni przy 140 się prawie zabijają?
@Operator_imadla: 3 pasy i gdzie tu widzisz problem? W dodatku prawie pusta droga.
Nie ma znaczenia, czy ekspres, czy autostradą (na tej 1 poprostu więcej zakrętów), tempomat na 200 i też tak latam codziennie.
Kiedy zrozumiecie, że to nie takie prędkości są zagrożeniem na drogach do tego przystosowanych, tylko sieroty wymuszające pierwszeństwo bez ogarniania lusterek, prędkości I odległości od innych, brak wyczucia otoczenia dookoła siebie, trzymanie się na zderzaku i nie
jaka według Ciebie powinna być dopuszczalna prędkość na tej drodze?


Ograniczenie jest do 70 xD


@Corrny: I cioty będą wlec się 70, bo "zarządca" tak mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To ona "wie" lepiej.
Ale posiadacze prawka nie umiejący ocenić realnych możliwości otoczenia tak mają.

Ps. Spokojnie bym tam 130 leciał.
Yanosik I uja zrobią.
Nie ja wymyślam przepisy. Takie jest ustawodastwo. Czego nie rozumiesz?


@Darth_Gohan: no to właśnie ty nie rozumiesz, że subop pokazuje ci że te przepisy są debilne i do zmiany, gdzie masz dwupasmową drogę z ograniczeniem do 70 i jednopasmową z wyjazdem z bocznej drogi (skrzyżowanie?) i przystankami z ograniczeniem do 90.