Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #audi #leasing #auto

Przymierzam się do kupna auta z salonu (poluje w audi), w systemie leasingu konsumenckiego.
Będę raczej uderzał w gotowe modele dostępne w salonach, co prawda ich konfiguracja nie jest tą idealną jaką bym chciał ale za to są na starcie z 10% tańsze od ich ceny katalogowej. Jako, że nigdy wcześniej nie kupowałem auta z salonu ani nawet nie potrafię się specjalnie targować to chciałbym się dowiedzieć co można ugrać będąc ich potencjalnym klientem.

Załóżmy, że dane auto wg konfiguratora i dostarczone prosto z fabryki kosztuje 200k - ale stojące już w salonie jako model pokazowy (zapewne używany do jazd próbnych i z konfiguracją wybraną przez salon a nie przez klienta) jest oferowane z obniżką 180k. Do tego jest to model praktycznie z końca roku (listopad) to czy dużo można jeszcze utargować z takiej ceny? Czy jest to raczej obniżka o kolejne 20k czy po prostu salon dorzuci jakieś darmowe przeglądy/ubezpieczenia czy inne opony gratis?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anakhin: imo bezpieczniej kupić 30 letnią fabię niż nowy model pokazowy, przecież takie auta muszą być zajechane, przetyrane i zaraz panewa się obróci, przecież tam nikt nie czeka aż się olej rozgrzeje. A nawet jak silnik jest na gwarancji to ci powiedzą że nie mamy pana gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie będziesz miał auta miesiącami. I pamiętaj o rzeczoznawcy przy odbiorze
  • Odpowiedz
  • 0
@sha128: szczerze nie wiem czy te auta są autami pokazowymi, tak założyłem, że ktoś kto był nim zainteresowany to pewnie wykonał jazdę próbna. Czy wszystkie auta w salonie to auta pokazowe?
  • Odpowiedz
@anakhin: jak masz kilka salonów w pobliżu idź do najgorszego ( opinie google ) i targuje się. Zrobisz z siebie głupka najwyżej. Najwyżej tam nie wrócisz. W audi powinieneś coś jeszcze urwać.

Nie bałbym się demowki. Nie raz miałem jazdy próbne. Zawsze najpierw pracownik prowadził i rozgrzewał auto, potem ja. Na pewno musisz dostać od nich na piśmie co było robione, jakieś stłuczki itp.
  • Odpowiedz
@kuncfot w czasie pandemii dawali auta do jazd probnych bez pracownika. ja bym nie bral po tym jak sam upalalem zeby zobaczyc jak to jezdzi a nie krecic sie wokol komina zeby rozgrzac.

ale auto pokazowe to tez moze byc stojace w salonie, podpiete pod prad i umozliwiajace klientom wejscie do srodka i obczajenie, ale przebieg bliski 0 bo tylko wrzucone na hale
  • Odpowiedz
Nie bałbym się demowki. [...] Zawsze najpierw pracownik prowadził i rozgrzewał auto, potem ja.


@kuncfot: Ja w Audi (Kraków Zakopiańska) dostałem samochód dla siebie na 3 godziny. Wprawdzie religia zabrania mi dawania #!$%@? miodu na zimnym ( ͡ ͜ʖ ͡) , ale gdybym był bucem to mógłby zrobić cokolwiek.
  • Odpowiedz
nawet nie potrafię się specjalnie targować to chciałbym się dowiedzieć co można ugrać będąc ich potencjalnym klientem.


@anakhin: chyba najlepszy argument to po prostu kontr-oferta,
znajdź sobie gdzieś indziej jakiś model w innym salonie i w ten sposób się targuj, że przedstawiasz sprzedawcy ofertę jaką otrzymałeś gdzie indziej i pytasz czy zaproponują coś lepszego

nie krecic sie wokol komina
  • Odpowiedz
@anakhin: w finansowaniu Audi Perfect Lease zawsze było tak że do wyliczenia była brana cena katalogowa auta, więc to że auto ze stocku to nie był żaden plus

Ale fakt, z tego co widzę Audi Perfect Lease dla osób fizycznych już chyba nie ma - teraz jest Audi Perfect Credit lub Audi Perfect Rent więc może coś pod tym kątem się zmieniło
  • Odpowiedz
imo bezpieczniej kupić 30 letnią fabię niż nowy model pokazowy, przecież takie auta muszą być zajechane, przetyrane i zaraz panewa się obróci, przecież tam nikt nie czeka aż się olej rozgrzeje. A nawet jak silnik jest na gwarancji to ci powiedzą że nie mamy pana gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie będziesz miał auta miesiącami. I pamiętaj o rzeczoznawcy przy odbiorze


@sha128: Wyczuwam trolla. Z
  • Odpowiedz
czy dużo można jeszcze utargować z takiej ceny?


@anakhin: Idź do salonu, umów się na jazdę próbną i spytaj. Potem idź do innego salonu. I też spytaj. Na A4 dawali 12% kilka miesięcy temu.
  • Odpowiedz
@Pharos: a co dokładnie jest nie tak z tym co napisałem? każde auto z salonu jest idealne i nie ma skaz? o pokazówki się dba? z gwarancją nigdy nie ma problemów i jak się zepsuje to bez zająknięcia zawsze naprawiają? Czy ten rzeczoznawca to może trol?
  • Odpowiedz
@anakhin zerknij na jakichs brokerow, oni czesto sa dogadani z salonami i maja rabaty. Przejrzyj oferte na stronie audi o gotowych autach - widze duze rabaty powjezdzaly juz, auto przybylo a nie ma komu kupowac. Sam celuje w Audi i widze jak niektore modele spaly z ceny :)
  • Odpowiedz