Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #audi #leasing #auto

Przymierzam się do kupna auta z salonu (poluje w audi), w systemie leasingu konsumenckiego.
Będę raczej uderzał w gotowe modele dostępne w salonach, co prawda ich konfiguracja nie jest tą idealną jaką bym chciał ale za to są na starcie z 10% tańsze od ich ceny katalogowej. Jako, że nigdy wcześniej nie kupowałem auta z salonu ani nawet nie potrafię się specjalnie targować to chciałbym się dowiedzieć co można ugrać będąc ich potencjalnym klientem.

Załóżmy, że dane auto wg konfiguratora i dostarczone prosto z fabryki kosztuje 200k - ale stojące już w salonie jako model pokazowy (zapewne używany do jazd próbnych i z konfiguracją wybraną przez salon a nie przez klienta) jest oferowane z obniżką 180k. Do tego jest to model praktycznie z końca roku (listopad) to czy dużo można jeszcze utargować z takiej ceny? Czy jest to raczej obniżka o kolejne 20k czy po prostu salon dorzuci jakieś darmowe przeglądy/ubezpieczenia czy inne opony gratis?
  • 19
@anakhin: imo bezpieczniej kupić 30 letnią fabię niż nowy model pokazowy, przecież takie auta muszą być zajechane, przetyrane i zaraz panewa się obróci, przecież tam nikt nie czeka aż się olej rozgrzeje. A nawet jak silnik jest na gwarancji to ci powiedzą że nie mamy pana gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie będziesz miał auta miesiącami. I pamiętaj o rzeczoznawcy przy odbiorze
@sha128: szczerze nie wiem czy te auta są autami pokazowymi, tak założyłem, że ktoś kto był nim zainteresowany to pewnie wykonał jazdę próbna. Czy wszystkie auta w salonie to auta pokazowe?
@anakhin: jak masz kilka salonów w pobliżu idź do najgorszego ( opinie google ) i targuje się. Zrobisz z siebie głupka najwyżej. Najwyżej tam nie wrócisz. W audi powinieneś coś jeszcze urwać.

Nie bałbym się demowki. Nie raz miałem jazdy próbne. Zawsze najpierw pracownik prowadził i rozgrzewał auto, potem ja. Na pewno musisz dostać od nich na piśmie co było robione, jakieś stłuczki itp.
@kuncfot w czasie pandemii dawali auta do jazd probnych bez pracownika. ja bym nie bral po tym jak sam upalalem zeby zobaczyc jak to jezdzi a nie krecic sie wokol komina zeby rozgrzac.

ale auto pokazowe to tez moze byc stojace w salonie, podpiete pod prad i umozliwiajace klientom wejscie do srodka i obczajenie, ale przebieg bliski 0 bo tylko wrzucone na hale
Nie bałbym się demowki. [...] Zawsze najpierw pracownik prowadził i rozgrzewał auto, potem ja.


@kuncfot: Ja w Audi (Kraków Zakopiańska) dostałem samochód dla siebie na 3 godziny. Wprawdzie religia zabrania mi dawania #!$%@? miodu na zimnym ( ͡ ͜ʖ ͡) , ale gdybym był bucem to mógłby zrobić cokolwiek.
nawet nie potrafię się specjalnie targować to chciałbym się dowiedzieć co można ugrać będąc ich potencjalnym klientem.


@anakhin: chyba najlepszy argument to po prostu kontr-oferta,
znajdź sobie gdzieś indziej jakiś model w innym salonie i w ten sposób się targuj, że przedstawiasz sprzedawcy ofertę jaką otrzymałeś gdzie indziej i pytasz czy zaproponują coś lepszego

nie krecic sie wokol komina zeby rozgrzac.


@Kuriozal: kurna, parę minut wystarczy aby się rozgrzało,
ale
@anakhin: w finansowaniu Audi Perfect Lease zawsze było tak że do wyliczenia była brana cena katalogowa auta, więc to że auto ze stocku to nie był żaden plus

Ale fakt, z tego co widzę Audi Perfect Lease dla osób fizycznych już chyba nie ma - teraz jest Audi Perfect Credit lub Audi Perfect Rent więc może coś pod tym kątem się zmieniło
imo bezpieczniej kupić 30 letnią fabię niż nowy model pokazowy, przecież takie auta muszą być zajechane, przetyrane i zaraz panewa się obróci, przecież tam nikt nie czeka aż się olej rozgrzeje. A nawet jak silnik jest na gwarancji to ci powiedzą że nie mamy pana gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie będziesz miał auta miesiącami. I pamiętaj o rzeczoznawcy przy odbiorze


@sha128: Wyczuwam trolla. Z tym
czy dużo można jeszcze utargować z takiej ceny?


@anakhin: Idź do salonu, umów się na jazdę próbną i spytaj. Potem idź do innego salonu. I też spytaj. Na A4 dawali 12% kilka miesięcy temu.
@Pharos: a co dokładnie jest nie tak z tym co napisałem? każde auto z salonu jest idealne i nie ma skaz? o pokazówki się dba? z gwarancją nigdy nie ma problemów i jak się zepsuje to bez zająknięcia zawsze naprawiają? Czy ten rzeczoznawca to może trol?
@anakhin zerknij na jakichs brokerow, oni czesto sa dogadani z salonami i maja rabaty. Przejrzyj oferte na stronie audi o gotowych autach - widze duze rabaty powjezdzaly juz, auto przybylo a nie ma komu kupowac. Sam celuje w Audi i widze jak niektore modele spaly z ceny :)