Wpis z mikrobloga

wytłumaczy mi ktoś po co istnieją pośrednicy nieruchomości? bo coś mi się zdaje, że tylko po to, żeby #!$%@?ć ludzi. na 10 pośredników do których zadzwonisz z super najbardziej podstawowym pytaniem (szukając garażu to pytanie brzmi "jakie są opłaty miesięczne?") KAŻDY odpowiada NIE WIEM. i taki as potem bierze kilka kafli za tą wspaniałą "usługę" zabawy w głuchy telefon. co to jest za problem przyjmując nieruchomość zastanowić się, o co ludzie mogą pytać i zebrać sobie z góry odpowiedzi na te pytania? i to w większości nawet nie są najmniejsze firemki, tylko odpicowani typy w garniturach/marynarkach w "premium" firmach. czemu akurat Sasinowi Juniorowi (waldkowi budzie) musieli dać zadanie regulacji tej profesji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nieruchomosci #posrednicy
affairz - wytłumaczy mi ktoś po co istnieją pośrednicy nieruchomości? bo coś mi się z...

źródło: pos960

Pobierz
  • 24
najśmieszniejsze jest to, że pośrednik, przy ZEROWEJ odpowiedzialności i bez obowiązku posiadania wykształcenia i aplikacji oraz odpowiedzialności zawodowej, bierze za transakcje więcej i to kilkukrotnie, niż notariusz xD.


@opewnieJerzy: Ale notariusz ma praktycznie gwarantowaną robotę bo korzystanie z jego usług jest obowiązkowe i jest ich niewielu, pośrednik tymczasem musi się upadlać i szukać naiwniaków a potem wciskać umowy na wyłączność podpisywane na korytarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@thorgoth: @HuGho: gównoburza to dopiero będzie, niedługo opiszę historię gdzie pośrednik zmarnował mi 2h na ciąganie mnie po mieście, potem wyciągnął umowę z prowizją 5% OD KUPUJĄCEGO, a na koniec po podpisaniu żadnej nieruchomości mi nie pokazał XD

tylko jeszcze się zastanawiam czy pokazywać nazwę firmy czy nie
najśmieszniejsze jest to, że pośrednik, przy ZEROWEJ odpowiedzialności i bez obowiązku posiadania wykształcenia i aplikacji oraz odpowiedzialności zawodowej, bierze za transakcje więcej i to kilkukrotnie, niż notariusz xD.


w sumie dobre... :) powinni sobie takie tabliczki na drzwiach do biura waolnosc: za nic nie odpowiadamy, a kasujemy x4 notariusz...

@opewnieJerzy:
@affairz: Ja miałem fajną sytuację. Na rano umówiłem się na oglądanie mieszkania z właścicielem, z prywatnego ogłoszenia. Oglądając to mieszkanie zorientowałem się, że jest identyczne jak te na zdjęciach od pośrednika, z którym byłem umówiony na popołudnie. Na spotkanie z pośrednikiem nawet nie poszedłem, kupiłem bezpośrednio od właściciela.
  • 0
przyjście z pewnym klientem, podpisanie umowy pośrednictwa z właścicielem i puf - klient nagle znika


@opewnieJerzy: masz 14 dni na zerwanie umowy zawartej z pośrednikiem poza jego biurem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@affairz: 30 dni jeśli Ci powie, że umowa jest zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa. Jeśli tego nie powie to 12 miesięcy.

Patologia to brać prowizję od kupującego który sam dał odzew na ogłoszenie. Taki klient po pokazaniu nieruchomości powinien dać oświadczenie, że odstępuje od umowy. Jeśli pośrednik nie chce podpisać to wysłać listem poleconym i na maila. Wtedy częściowo patologia na rynku się skończy.