Wpis z mikrobloga

Hołownia tam płynie jakby znał te pytania. Widać ogromny warsztat telewizyjny. Topka. Póki co zwycięzca debaty.
Bosak również świetnie odnajduje się w takich pytaniach minutowych i pisze to jako przeciwnik Konfederacji.
Tusk nie potrafi rozwinąć skrzydeł w ciągu 1 minuty i w porównaniu do jego spotkań z wyborcami wypada gorzej.
Morawicki mimo, że zna pewnie pytania wcześniej to nie potrafi nic konstruktywnego powiedzieć poza atakami na opozycje.
Wielgus poprawnie.
Bezpartyjni ciężko ocenić, patrze przez pryzmat tego, że to przybudówka pis.
To takie podsumowanie po połowie debaty
#debata #wybory #tvpis
  • 77
@mlodygustaw ja bym dał wyżej Pana Bosaka, niż Pana Hołownie, ale racja, różnice były małe. Tusk się niestety nie spisał w takim formacie, a szkoda, bo też liczyłem na to, że coś fajnego powie, a wyszło takie kiepskie podszczypywanie. Morawieckiemu się taki poziom spodobał, bo też się jakoś specjalnie ponad to nie wyniósł. Bezpartyjni mówili elegancko, aczkolwiek to będzie niestety plankton (i do tego przybudówka pisu, więc tym bardziej). A pani Joanna
@Wap30: skoro w Polsce jest więcej kobiet to wiedziała w co gra
@zeszyt-w-kratke a jak miał wypaść w telewizji Hołownia który jest prezenterem telewizyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyznam, że trochę to wyglądało jakby Tusk miał się bić z Morawieckim a JSW i Hołownia mieli skupić uwagę.

Do tego warto podkreślić że Pan Premier użył sformułowania "A JSW szkaluje papieża! " jako argument w debacie xD
@Tomekmoskwa: Tusk nie mógł odpowiadać konkretnie bo: pytania z tezą wymagącą czasu na wyjaśnienie, specjalnie przed wiadomościami by sprostować i jeszcze raz przypomnieć "afery Tuska". On w TVP nie poszedł się bronić tylko pokazać że się nie boi i przywalić na ile się da. Czy to mu wyszło? Dla mnie tak nie bardzo - 50/50. W tej debacie i tak nie miał szansy przekonać typowego wyborcy pisu celował w zniechęcenie wyborców
@mlodygustaw: Hołownia wypadł najlepiej bo sam jest mocno powiązany z kościołem, dawniej prowadził różne programy religijne i myślę, że może przekonać niektórych PiSowców (oczywiście nie tych z wypranymi mózgami) do oddania na niego głosu
Bosak również świetnie odnajduje się w takich pytaniach minutowych i pisze to jako przeciwnik Konfederacji.


@mlodygustaw: i wydaje mi się, że właśnie konfa będzie "zwycięzcą" tej "debaty" ponieważ może odebrać część głosów PiS, a jednocześnie we Wiadomościach nie wyśmiali mankamentu Bosaka polegającego na czytaniu z kartki.
Bezpartyjni ciężko ocenić, patrze przez pryzmat tego, że to przybudówka pis.


@mlodygustaw: @masz_fajne_donice @qwenti @maczeta31 zawsze mam z tego bekę xD. Przecież Bezpartyjni to po prostu PSL bis, obrotowa partia która za stołki pójdzie z każdym. Wszyscy nazywają ich przystawką PiS-u z powodu ich koalicji w Sejmiku Dolnośląskim, a zapominają że w Lubuskim BS współrządzą z Platformą i resztą tzw. demokratycznej opozycji xD. W swoim mateczniku BS zaczynali jako koalicja lokalnych
Morawiecki, zgodnie z przewidywaniami, najgorzej. W każdej odpowiedzi Tusk odmieniany przez wszystkie przypadki. Dodatkowo strasznie słaba forma wypowiedzi, ale jego elektoratowi to pewnie nie przeszkadza, jakby zaczął bluzgać to byłoby zapewne nawet lepiej. Tusk (zaskoczenie) tylko odrobinę lepiej od Morawieckiego, mało konkretów i też przede wszystkim jazda po pisie. Wygranymi Bosak (zdziwienia nie ma, bo on ogólnie zazwyczaj wypada dobrze, szkoda że jest z Konfy ;-)) i Hołownia (zamierzałem głosować na jego
@mlodygustaw Tusk był przygotowany na coś innego, na jawną i bezczelną pisowską prowokację (emisja jakiś starych fragmentów w tv, wtargnięcie jakiegoś podstawionego przechodnia ord) , ale nic takiego się nie zdarzyło i to go niestety zaskoczyło.
Pełna zgoda, że SH to zwierzę telewizyjne, obyte z kamerami znakomkcieZ dla nie wygrał zdecydowanie