Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #programista15k #pracbaza
Od 6 msc pracuję w pełnie zdalnie jako junior i jest to moja pierwsza praca.
Zadania które dostaję wykonuję bardzo sprawnie przez co często się nudzę i muszę znajdować sobie inne zadania.

Dzięki TikTokowi wpadłem na pomysł aby poszukać sobie drugiej zdalej pracy i mieć dwie wypłaty zamiast jednej.
Myślicie, że to jest dobry pomysł dla juniora czy nie podołam i prędzej czy później wyjdzie to na jaw.

Poza dypscyplinarką mogę mi grozić jakieś inne konsekwencje prawne #prawo?
Później w CV i tak nie wpiszę doświadczenia z obu prac, więc taka dyscyplinarka z jednej firmy mi nie robi różnicy.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@mirko_anonim o ile to nie zrzutka to nie warto - za mało zarabiasz żeby stres był tego wart. Ciśnij po więcej zadań to wyjdziesz lepiej w oczach firmy i dostaniesz szybciej lepsza kasę albo ucz się swojego w tym czasie, dużo bardziej Ci się to opłaci.
@ksjoc_zakony: Jeśli w nowej robocie dosyć szybko pokażesz, że jesteś high performerem to bardzo szybko dostajesz łatkę tego co ogarnia i potem masz luz - dokładnie to robiłem w każdej robocie w której po paru miesiącach mogłem się opieprzać i przełożeni/klienci jeszcze mnie wychwalali, np. właśnie gram w Starfielda za 185pln/h. Jak zaczyna karierę to niech zapie*dala ile może i uczy się czego tylko może, zajawka na programowanie u większości mija
Jeśli w nowej robocie dosyć szybko pokażesz, że jesteś high performerem to bardzo szybko dostajesz łatkę tego co ogarnia i potem masz luz - dokładnie to robiłem w każdej robocie w której po paru miesiącach mogłem się opieprzać i przełożeni/klienci jeszcze mnie wychwalali


@atraac: mam dokładnie takie samo doświadczenie, a robię 15 lat. Pokaż na początku, że jesteś zaangażowany i pracowity, to potem możesz robić 4h na tydzień i tak nikt
@mirko_anonim: jeśli jesteś na UoP i dostaniesz dyscyplinarkę to następny pracodawca będzie ją widział na świadectwie pracy. Jak będziesz robił overemployment na dwóch UoPach i przekroczysz roczny limit ZUS to też musisz poinformować o tym pracodawcę o ile coś się nie zmieniło w tym temacie.
@ksjoc_zakony: plus to ma krótkie nogi - bo teraz sobie dołożysz 3 zadania to nikt Ci nie powie "SUPER DZIĘKUJEMY" - a jak zawalisz im chociaż raz 1 to dostaniesz burę i będą Cię mieli na oku czy w uja nie lecisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksjoc_zakony: this. Nagroda za szybka i dobra prace jest wiecej pracy. Tez bylem hej do przodu juniorem co #!$%@? ale zycie zweryfikowalo moje zapedy ( ͡º ͜ʖ͡º) Kiedys rozmawialem z moim przyjacielem doswiadczonym menago. Ogolnie Sprint jest swiety, nie zmieniamy scope'u sprintu. Nie badz "problematycznym" pracownikiem OPie ktorego trzeba zabawiac. Pracuj na 30% a kiedy przyjdzie #!$%@?/deadline w projekcie daj z siebie cale 70% i wyrwij
@szmichal: o to to to, kolega wie o czym pisze. Po to jest scope sprintu żeby móc lepiej projekt planować i widzieć jak się w czasie ułoży; dobieranie tasków (a potem zostawianie ich niedokończonych, tak jak to juniorzy mają w zwyczaju xD) zaburza planowanie i rozwala plany projektu
Pracuj na 30% a kiedy przyjdzie #!$%@?/deadline w projekcie daj z siebie cale 70% i wyrwij fajna premie


@szmichal: ale masz na myśli żeby przedłużać estymacje i robić ze 8h ale ze dłużej taski? No to przecież to ktoś zauważy że lecisz w #!$%@? bo porówna z czasem jak ktoś inny robi.
@interpenetrate: zmieniasz robote na taką w której nie ma micro managementu i kultu #!$%@?. Nigdy nie pracowałem w godzinowych estymatach. Zawsze były to estymaty łatwe/średnie/trudne albo story pointy. Na ceremoniach scrumowych po prostu overestymujesz. W ostatnim sprincie wymyśliłem sobie, że przycisne. Legacy apka, zmiana na papierze wygląda łatwo (zmiana w UI) dobra gajs, 2 sp (1-2h effort, max pol dnia) a pałowałem się z tym dwa całe dni. Boska klasa, metody