Wpis z mikrobloga

@lubieczipsy_: U mnie na osiedlu zwróciłem uwagę, że dzieci jeżdżą notorycznie po parkingu podziemnym na rolkach, ale jeździły tak że nie przejmowały się tym, że jest ruch na tym parkingu. Więc zrobiłem post, że proszę rodziców o zwrócenie dzieciom uwagi że maja podwórko na osiedlu gdzie mogą bez problemu jeździć.

W odpowiedzi dostałem #!$%@? od jednego z prawdopodobnie rodziców " Jeżdzę za szybko po parkingu, uwaga z prędkością 15kmh" a dzieci
@Escalade tak, tak to było. Ale, żeby dostać mandat za zakłócanie to się trzeba postarać i trochę przegiąć pauke. A bez przesady, że parę otworów z udarem to ugabuga wielkie szkody moralne.
@bakafaka jak nauczysz dziecko takiego cackania się z nim, bo śpi, to sam sobie robisz problem na lata, ja tam przy synu normalnie grałem z słuchawkami na uszach, cicho oglądamy filmy z żoną, rozmawiamy sobie (ale nie szeptem), a z
@lubieczipsy_ tutaj to wygląda jakby ludzie ze wsi a przynajmniej z domków się powyprowadzali do bloku i teraz płaczą, że ktoś śmie coś zrobić po 16:00. Niestety, mieszkasz w bloku, to musisz mieć minimum empatii. Czasem sąsiad wierci, czasem ma chorego dzieciaka, czasem zrobi imprezę i musisz z tym żyć. Nie mówię tu o patologiach.
@kura998

Mam nad sobą sąsiadkę która codziennie odkurza od 21-22, rozmawiałem z nią na ten temat to mi mówi, że ona rzadko odkurza.


Kobieta ma już swoje lata, może ma codziennie dzień świstaka i myśl "dawno nie odkurzalam".


Jeszcze parę lat i będzie cisza i spokój.


@kura998 nade mną się taka stara #!$%@? wprowadziła niedawno xD
Co drugi dzień, godzinę odkurzania, jakiś fachowiec zrobił jej remont za absolutnie wszystko słychać od niej,
Mam nad sobą sąsiadkę która codziennie odkurza od 21-22, rozmawiałem z nią na ten temat to mi mówi, że ona rzadko odkurza.

Kobieta ma już swoje lata, może ma codziennie dzień świstaka i myśl "dawno nie odkurzalam".

Jeszcze parę lat i będzie cisza i spokój.


@lubieczipsy_ @kura998: Panie, ja to na wsi mieszkam i naprzeciwko mam sąsiadkę która codziennie grabi ziemie przed swoim płotem (mamy drogę nieutwardzoną jak na wsiach). Co
Mąż wyszedł na klatkę, chętnie porozmawia.

@lubieczipsy_: Pewnie miał już dość siedzenia w klatce, znalazł pretekst xD
Wziąłby wiertarkę, jak sąsiad pomógł to by szybciej się skończyło wiercenie. Ale nie, marnować czas będą na rozmowy w środku nocy -_-
@lubieczipsy_: heh patrząc z mojej perspektywy - przez godzinę nosiłem dziecko aby je uśpić wieczorem. W końcu zasnęło, kręgosłup boli, człowiek chce odpocząć po ciężkim dniu chociaż tę godzinkę wieczorem, a tu ktoś dzwoni do drzwi. I powtórka z rozrywki xD
@lubieczipsy_ nie oglądałem zdjęć, ale wiercenie po 20:00 w większości bloków zabrania regulamin. Ale na wykopie to wiadomo #!$%@?Ć MADKI I KASZOJADY. Ja tam rozumiem, że jak po 1h w końcu bombel zasnął I ktoś Ci go obudzi wiertarką to się idzie #!$%@?ć. Sam 4 lata temu chodziłem do sąsiada że 21:00 to za późno na wiercenie. I co? Rok temu ten sąsiad chodził do innego, bo miał roczne dziecko
A bez przesady, że parę otworów z udarem to ugabuga wielkie szkody moralne


@buczubuczu: A to prawda. Zwłaszcza, że rejon 20 to nie jest wcale jakaś super późna godzina. Też mnie bawi to oczekiwanie, że cały blok będzie chodził na placach bo jakiś kaszojad śpi. Zwłaszcza, że w 7 przypadkach na 10 jak to dzieciak drze pysk to słyszy się "ale to przecież tylko dziecko". Madkom nie wytłumaczysz ( ͡°
@piotrlionel ale wiesz, że to wewnętrzny regulamin zarządcy reguluje takie rzeczy jak głośne prace remontowe? Jeśli tam mieszkasz to znaczy że go zaakceptowałes i się z nim zgadzasz. Ja w związku z tym, że stary już jestem i byłem zarówno tym za ścianą z młotem i tym usypiającym dziecko przez 1,5 godziny to uważam że sąsiedzi powinni się dogadywać z rigczem w takich sprawach.
Robienie na złość tylko po to żeby ich
Ludzie, czy Wy naprawdę nie widzicie problemu jak ktoś zaczyna wiercić w sobotę o 20:30? xD A BO TO TYLKO NA 5MINUT. To niech znajdzie te 5 minut w tygodniu o normalnej porze...


@pracownikwykopu: nie widzimy, ziomek nie skuwał podłóg czy wywalał ściany tylko wywiercił kilka otworów co przy dobrej wiertarce lacznie nie zajmie nawet paru minut
jak ktoś chce kompletnej ciszy to niech sobie kupi dom jednorodzinny, mieszkanie to mieszkanie
@lubieczipsy_: remonciarze to problem wiekszy niż madki. Madki możesz olać, udaru z przylegającego mieszkania nie. Kary za odpalanie takiego sprzętu poza ograniczonymi godzinami wyłącznie w tygodniu powinny być takie żeby nikt o tym nawet nie pomyślał
@pracownikwykopu na tym polega mieszkanie w bloku że dla każdego normalna pora jest w innych godzinach. Trzeba się dostosować do regulaminu spółdzielni bo to akceptuje dobrowolnie każdy jak się wprowadza. A regulaminy są różne, często przecież cisza jest dopiero od 22, a w weekendy można prowadzić pracę remontowe bo to często jedyny dostępny czas.