Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: @Corona_Beerus @zeszyt-w-kratke głupoty p---------e bo przez ostatnie 3 lata popyt na czipsy nagle nie wystrzelił żeby ceny się zwiększyły 3 krotnie. Są rosnące koszty więc cena rośnie, popyt może być nawet stały a cena może się zmieniać. Jak cena paliwa rośnie to też sobie tłumaczycie (no tak, więcej ludzi jeździ więc jest drożej)?
  • Odpowiedz
via Android
  • 35
@zeszyt-w-kratke No i właśnie dokładnie o to mi chodziło, o oderwane od rzeczywistości ceny i narzucanie marży z kosmosu pod pretekstem inflacji.

Pewnie większość nie kupi tak drogich chipsów ale pewnie kilku amatorów się znajdzie, sprzedaż będzie słaba obniżą trochę ceny, już znajdzie się więcej chętnych i marża znowu pójdzie lekko do góry. Tak było z wieloma produktami, choćby cukier, ceny wystrzeliły w kosmos potem lekko spadły i ludzie się przyzwyczaili.
  • Odpowiedz
@a665321 @derek25 koszty pracownika wzrosły czyli zwiększył się popyt na rynku pracy. A to wynika ze wzrostu inflacji za ktora niemal zawsze odpowiada większa podaż pieniądza. Sprawdzcie sobie w google m3 lub m2 money supply poland.
  • Odpowiedz
via Android
  • 16
@Leotard00 Tak Netto jest drogie, nie zaprzeczam ale nawet jak na Netto to jak dla mnie oderwana cena. To myślę cena na poziomie też absurdalnie drogiej Żabki.
  • Odpowiedz
@derek25 @derek25 Coś jest na rzeczy z wysokimi cenami Lays w Netto bo ostatnio jak sprawdzałem to taniej wychodziły w żabce te same chipsy. Wiadomo że chipsy zdrożały, ale nie aż tak absurdalnie i założę się że w każdym innym markecie znajdziesz taniej w okolicach 7-9 zł
  • Odpowiedz
@derek25: Czas, żeby Polacy odzwyczaili się od Laysów i Coca Coli/Pepsi to zobaczycie jak szybko można obniżyć ceny. Jak się społeczeństwo daje r----ć na siano, bo nie chce zmieniać przyzwyczajeń to czemu mieliby nie podnosić cen.
  • Odpowiedz