Wpis z mikrobloga

Przeglądam swoje finanse. Wychodzi mi, że średnio zostaje mi z każdego miesiąca po >14 tysięcy. Ogromna większość Polaków może pomarzyć o takich kwotach a ja i tak czuję, że jestem dopiero w boksie startowym do poważnych pieniędzy :D że to jest dzisiaj gówno nie pieniądz. Rozrastają się dzielnice z chatami po 2-3 mln, na drodze co chwilę mijam luksusowe auta po 0,5 mln.
Ja już kvrwa nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby wejść do tej "elity". Wypadałoby ze 100k miesięcznie żeby poczuć tą lekkość bytu, pewność i stabilizację. Też miewacie takie rozkminy? Że na tle polactwa dużo zarabiacie, ale w sumie to i tak gówno warte dzisiaj? Że poważne pieniądze to się zarabia na ustawianych przetargach i w zarządach SSP a nie klepiąc kod w korpo?

#przegrywpo30 #przegrywpo30tce #wykop30plus #wykop30club #programista15k #programista25k #programista30k #finanse #zalesie #takaprawda
  • 20
@bojackHorsemanPatataj: wiesz auto moze ktos miec nowe za 0,5 miliona ale nie znasz jego przeszlosci i drogi do tego. Moze to byc tak ze to jego pierwsze auto po jezdzeniu 15 lat jakas skoda fabia… moze byc tak ze odkladal na to przez 20lat po kilka tysiecy zeby sobie taka przyjemnosc sprawic. Nie ma co patrzec na to co jest tu i teraz bo ludzie moga tez wynajac oczywiscie leasingowac kredytowac…
@bojackHorsemanPatataj: żeby żyć godnie potrzeba około 80k co miesiąc i około 40k trzeba wydać. I to nie jest jakaś elita, tylko takie normalne życie, że ci wygodnie i się nie przejmujesz i możesz to robić w dowolnie wybranym kraju, również w Szwajcarii. Ludzie nie uwierzą, ale nie jest to życie na wypasie.

Jak chcesz się bawić w piaskownicy z dużymi chłopakami, to musiałbyś walić 1,2-1,5mln miesięcznie.

100k to wciąż będzie piaskownica
Rozrastają się dzielnice z chatami po 2-3 mln


@bojackHorsemanPatataj: To chyba w radomiu, w Warszawie 2-3kk to albo zadupie albo zwykly stary dom na malej dzialce.

Wypadałoby ze 100k miesięcznie żeby poczuć tą lekkość bytu, pewność i stabilizację.


Tyle mniej wiecej odkladam co mies (czasem wiecej jesli lepszy miesiac) i nie czuje lekkosci bytu, nadal trzeba pare lat #!$%@? na fajny dom. Mysle ze od 300-500k mialbym juz #!$%@?.
@mohabe

@bojackHorsemanPatataj: żeby żyć godnie potrzeba około 80k co miesiąc i około 40k trzeba wydać. I to nie jest jakaś elita, tylko takie normalne życie, że ci wygodnie i się nie przejmujesz i możesz to robić w dowolnie wybranym kraju, również w Szwajcarii. Ludzie nie uwierzą, ale nie jest to życie na wypasie.


Jak chcesz się bawić w piaskownicy z dużymi chłopakami, to musiałbyś walić 1,2-1,5mln miesięcznie.


100k to wciąż będzie
@bojackHorsemanPatataj @mohabe
Zgadzam się. Milion rocznie to takie już bardzo przyzwoite pieniądze. Rodzina która nie troszczy się tylko kupuje co potrzeba i kupuje dobre wydaje 30-40k miesięcznie, bez stresu.
I można samochód dobry kupić i pojechać w ciekawe miejsce. I ludzi na tym poziomie znajdziesz sporo i nadal prowadzą normalne życie w Polsce, koło setki znajdziesz w mniejszym mieście/powiecie. Ładny dom, spoko auta i sporo wyjazdów jak ktoś lubi. Stać Cię żeby
@bojackHorsemanPatataj: Te twoje tagi to rak świadczące o infantylnym podejściu do życia. Wracjąc do tematu to takie zarobki w dużym mieście dają ci status jedynie ogarniętego zarobasa.

Osobiście mam średnio ~30K net na miesiąc i do moich potrzeb życiowych wystarcza, nie martwię się o nic, mam kapitał że mógłbym parę lat nie pracować. Wiadomo że w dużych miastach jest spora koncentracja kapitału, sporo ludzi chce się pokazać to i jeździ trochę
@bojackHorsemanPatataj: Twoje rozkminy to typowe porównanie swojego siusiaka do innych. Strasznie infantylne. A świat jest strasznie niesprawiedliwy. Garstka ludzi zarządza większym kapitałem, reszta to mniejsze lub większe rybki. Czego oczekujesz po dochodzie na czysto 14k, 20 czy 30k? Szczerze pytam. Może naoglądałeś się za dużo TikToka. Fajnie byłoby o sobie myśleć, że jesteś wyjątkowy i finansowo zabezpieczonym, ale jako klepacz kodu jesteś tylko kółkiem w maszynie. Możesz ciut lepiej usytuowanym niż
@bojackHorsemanPatataj: auto to prawie żaden wyznacznik 500 tys to kosztuje auto średniej/wyższej klasy w dobrej wersji albo lepsze w "bieda"i to wcale nie jest jakiś mega wyznacznik. Auta często należą do firm/korpo objeżdża nimi dyrektorzy/zarzadz itp. A prywatnie to też są leasingi z wykupem albo wynajem długoterminowy i rata pokroju 5-12k jest ok jeśli ktoś ma np 30k.
Natomiast ogólnie mam podobne przemyślenia niby człowiek zarabia parę X więcej od znajomych
I można samochód dobry kupić i pojechać w ciekawe miejsce


@zibizz1: mowi typ z oplem z 2004 przed domem ktory mowi ze Polska to to samo co Japonia i jezdzi na wakacje do Łeby xd
Wypadałoby ze 100k miesięcznie żeby poczuć tą lekkość bytu, pewność i stabilizację.


@bojackHorsemanPatataj: Problemem jest twoje myślenie a nie to ile zarabiasz. Ludzie żyjący pożądanym przez ciebie stylem życia rzadko mają dużo mniej niż 40 lat. Gdy dobijesz do 5+ milionów w aktywach zwracających 10% r/r, to co roku możesz sobie kupić nowe sportowe auto do garażu albo nowy domek co 2-3 lata w nowym kraju. 5 milionów brzmi dla wielu
Nie mówię, że jakoś mnie to strasznie spala, ale od zawsze czuję takie ambicje, że powinienem mierzyć wysoko. Wiem, że mam potencjał tylko trochę brakuje mi tych skilli miękkich gdzie spotykam Wojewódzkiego i walę z nim szoty przy barze jak równy z równym.


@bojackHorsemanPatataj: Nie, topowi bogacze to nie jest grupa społeczna do której jakoś entuzjastycznie bym aspirował, czy w ogóle z którą wyjątkowo chciałbym się bratać, a już na pewno