Wpis z mikrobloga

Dopóki nie miałem dziecioka w wieku przedszkolnym, żyłem w błogiej nieświadomości, że na początku jesieni, gdy tylko pierwsze liście zaczną spadać z koron drzew, rozpoczynają się #!$%@? igrzyska w zbieraniu kasztanów.

Mój 3-latek dostał zadanie domowe, żeby pozbierać dary jesieni. Kasztany, żołędzie, szyszki, jakieś kolorowe liście.
Wziąłem młodego do pobliskiego parku, gdzie moim oczom ukazał się batalion matek z dziećmi z reklamówkami z biedronki. Dzieci przepocone, matki #!$%@?, że nie mogą tiktoka swipe'ować w spokoju, tylko muszą #!$%@?ć na czworaka pod kasztanowcami w poszukiwaniu brązowych kulek i sensu życia.

Przyznam, że początkowo rozbawił mnie ten widok, jednak później doszło do mnie, że będę musiał z nimi rywalizować. Mam jednak przewagę genetyczną w postaci lepiej rozwiniętych funkcji motorycznych oraz kognitywnych, więc wiem, że zaraz coś wykombinuje. Szybki skan otoczenia w poszukiwaniu handicapu dla mnie i mojego radosnego synka. Jest i on. Złoty Graal kasztanowych igrzysk.

Jakąś niefrasobliwa dziewczynka zapomniała wziąć siateczki na swoje kasztany, więc układała je sobie na ławce. Na szczęście ja miałem siateczkę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po szybkich zbiorach jesiennych podarków matki natury, wziąłem syna na lody, przy okazji kupiłem sobie Paulanera na wieczór co by uczcić kasztanowy sukces. Kolejne igrzyska już za rok, do zobaczenia kochani.

#jesien #zbiory #natura #tatacontent #pasta
Wojciech_Skupien - Dopóki nie miałem dziecioka w wieku przedszkolnym, żyłem w błogiej...

źródło: temp_file1164973686253334090

Pobierz
  • 72
@peli7: to chyba lepiej jakby zbierały plastikowe butelki i oddawały do skupu. Albo niech zamiatają liście pod kasztanami żeby zwalczać szkodnik zamiast konkurować na ilość kg kasztanów. Ktoś pewnie robi niezły biznes na produkcji kleju :)
Jakąś niefrasobliwa dziewczynka zapomniała wziąć siateczki na swoje kasztany, więc układała je sobie na ławce. Na szczęście ja miałem siateczkę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Wojciech_Skupien: łap plusa, dawno już nie żadna pasta tak nie rozbawiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

trzeba koniecznie nazbierać #!$%@?ą siatkę z biedronki.


@apee: nie wiem na ile miałeś do czynienia z dziećmi, ale włączy im się ambicja i
@Wojciech_Skupien: Tuż przed wejściem do mojego domu rośnie duży kasztanowiec. Już podczas budowy domu zorientowałem się, że jesienią co 15 minut podjeżdżają dzieciaki na rowerach, podchodzą matki z dziećmi, babki z wnukami aby wybierać kasztany spod mojego płotu. Któregoś razu się zdenerwowałem, bo po iluś takich dniach znajdowałem kupę śmieci pod płotem - paczki po czipsach, butelki plastykowe po napojach gazowanych itd. Raz na płocie ktoś napisał markerem "już wyzbierałem Japik
Dopóki nie miałem dziecioka w wieku przedszkolnym, żyłem w błogiej nieświadomości, że na początku jesieni, gdy tylko pierwsze liście zaczną spadać z koron drzew, rozpoczynają się #!$%@? igrzyska w zbieraniu kasztanów.


@Wojciech_Skupien: no to teraz poczekaj kilka lat (ani się obejrzysz) aż ci dziecię obwieści wieczorem (tak o 22:00), że tataaa, a na jutro na ZPT to trzeba przynieść małą deseczkę, gwoździk i kilka metrów drucika, bo będziemy drzewko szczęścia robić.
Dla zasady więc podsypałem korzenie kasztanowca solą i wkrótce cj go sprzelił. To jest przykład jak dzieci niszczą przyrode, a może nawet nie one, tylko głupie nauczycielki które każą im te kasztany zbierać.


@dr_minorek: w tych okolicznościach powiedziałbym, że to kopalnie soli niszczą przyrodę