Wpis z mikrobloga

@garibaldi1870: Co ma grooming do ruchania kogos? Mozesz ruchac 16 latke i jej nie groomowac. Jak i mozesz jej kijem nie tknac i groomowac.
Grooming polega na budowaniu relacji emocjonalnej z zamyslem manipulowania, podporzadkowania(uzaleznienia od siebie) i wykorzystywania tej osoby. Glownym zalozeniem groomingu jest wykorzystywanie tzw. power differencial (nie mam pojecia jak to na polski przelozyc), wiec imo nawet pomiedzy doroslymi osobami moze dojsc do groomingu.
Nie mylic z child grooming.
Grooming polega na budowaniu relacji emocjonalnej z zamyslem manipulowania, podporzadkowania(uzaleznienia od siebie) i wykorzystywania tej osoby. Glownym zalozeniem groomingu jest wykorzystywanie tzw. power differencial (nie mam pojecia jak to na polski przelozyc)


@karaszer0: brzmi jak przeciętne polskie małżeństwo i w polskim przekładzie te zjawisko nazywa się "brać pod pantofel" xD
mój świętej pamięci dziadek zgroommingowal moja świętej pamięci babcię będąc 20 lat starszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wfm125m: A moja świętej pamięci ciotka mojego świętej pamięci 15 lat młodszego wujka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wanzey: No bo sorry, dorosły gość mający blisko 30 lat, umawiający się z dzieciakiem który np. miesiąc temu odebrał dowód osobisty raczej do w pełni normalnych się nie zalicza. I bez argumentów typu, że takie małżeństwa wśród prababek były normą, bo prawda jest taka, że w tamtych czasach zarówno one nie były nawet pytane o jakąkolwiek zgodę. A większość małżeństw była aranżowana przez rodzinę. Samemu mam 27 lat i jak sobie