Wpis z mikrobloga

Wraca wyraźnie klimat spadkowy, pompowany dodatkowo odpływem Ukraińców i coraz bardziej widocznym przesyceniem rynku najmu.

W tej sytuacji możemy się spodziewać kolejnego rządowego programu "pomocy młodym", kto wie, może kredytu 0% XD

Albo jebnie.

A jeśli jebnie to chciałbym przedstawić moje subiektywne i niczym niepoparte Top 3 kandydatów do rozpoczęcia domina. Na pierwszym miejscu nowy czarny koń:

3. Atal

2. Murapol

1. HRE Investments

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 20
@mickpl: dobra powiedzmy że jepnie i syndyk sprzedaje nie wiem co. Nieskończona budowę i ewentualnie niesprzedane nieodebrane mieszkania. Twierdzisz że pójdą za bezcen? Kto zrobi odbiory? Kto to przyłączy do miasta?
@mickpl: nie rozumiem skąd to przekonanie że menelpol miałby upaść albo mieć kłopoty finansowe, przecież oni klepią masowo, po kosztach i na #!$%@?, marze na tych swoich gównach to chyba mają z 40% patrząc na to co oferują i za jaka cenę. A w przeciwieństwie do Gandalfa to oni zwykle jednak swoje projekty kończą.
@mickpl: wytrwały jesteś.

ja od paru lat myślałem tak jak Ty i przed Covidem myślałem, że spadną ceny (jak byłem pośrednikiem i wtedy nie miałem zdolności), w czasie covidu jak rosły to myślałem, że bańka (wtedy już miałem uczciwą pracę i miałem zdolność, ale twierdziłem, że nie dam pół bańki za chatę), po wojnie, ale przed BK2% czekałem na kredyt z nadzieją, że wtedy kupię i na nim dziabnę fajną chatę.
Wraca wyraźnie klimat spadkowy, pompowany dodatkowo odpływem Ukraińców i coraz bardziej widocznym przesyceniem rynku najmu.


@mickpl: Skąd to wnioskujesz? Odpływ Ukraińców jest taki duży? Podasz liczby? Przesycenie rynku najmu? Nie widzę...
@notBart: wiesz, że Microsoft i Apple też je wypuszcza? Zachęcam odwiedzić rynek Catalyst na GPW i sprawdzić jakie firmy wypuszczają obligacje - podpowiem - Pekao, Alior, Orlen, Dom Development, Echo i wiele innych.
W ten sposób firmy pozyskują kapitał, ale nawet nie zakładam, że w ogóle rozumiesz jak to działa.
@Sabarolus tak, rozumiem. Wypuszczają obligacje = pozyskuja kapital = pozyczaja pieniadze, ktore kiedys musza oddac. Rzad pomogl deweloperom z programem 2% wiec moze nie bedzie zle.