Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Powiedzcie Mirki, jak to możliwe, że w nowym bloku (ściany żelbet) na ostatnim piętrze słyszę jakieś kroki chodzenia sąsiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się na 90%, że to kroki sąsiada zza ściany. Słychać wyraźnie pogłos chodzenia, jak przesuwa jakieś meble to słychac to tak jakby był 1m ode mnie. Normalnych rozmów nie słychać (może minimalnie), ale jak zbierze się w kilku chłopa to już tak, a jak zaczną krzyczeć no to słychać mocno wytłumiony dźwięk. Generalnie ktos tu coś spierd## i zastanawiam się kto. :) Sciana ma 25cm grubości bodajże, żelbet. Co ciekawe, kiedy gość robił mi remont innego pokoju i coś bardziej kuł, to stwierdzil, że sciana jest jakaś pusta w środku. Nie wiem czy tak trafił czy co.

Ja tej ściany która mnie z nim dzieli nie kułem oprócz zmiany gniazdek. On po drugiej stronie ma salon z aneksem, obstawiam, że tam ma kuchnię. Teoria jest więc taka, że wkuł rury od kuchni bo może przenosił albo po prostu deweloper spieprzył temat. No chyba, że to normalne w nowym budownictwie ale mi się nie wydaje.

Problem nie jest jakiś bardzo poważny, ale jeśli gość który jest za ścianą i czasem sprowadza kumpli i czasem odpali muzykę, zostanie zastąpiony rodzinką z psem i biegającymi dziecmi to nie będzie ciekawie, a to sypialnia. Czy przy takim rodzaju dzwiekow izolacja tej sciany w przyszłosci ma sens? Rozkminiam naklejenie na obecną ścianę mat akustycznych, potem wełna mineralna akustyczna i karton gips też z jakichś płyt które niby izolują. Problem w tym, że pokój jest mały i max 10-12cm bym mógł zrobic warstwę czegoś na tej ścianie. Max.

Tylko zastanawiam się czy to pomoże, czy te dźwięki przypadkiem nie idą też podłogą albo sufitem. Czasem słychac to też pokoj obok źródła dzwieku, wiec sie jakoś to przenosi. Generalnie mam wrażenie że dzwieki uderzeniowe tym zelbetem lecą i sufitem czasem z 4 mieszkan na klatce dalej jak ktos trzaska mocno drzwiami (drzwi solidne antywłamaniowe, drzy cale meiszkanie jak sie tym pierd####). Szum wody od typa czasem tez słychać, tzn wydaje się , że to szum wody, dźwięk jest stłumiony. Ewentualnie zastanawiam sie czy to jakos pionami wentylacji sie moze niesc.

Rozkminiałem zgłoszenie do dewelopera, ale z tego co sprawdziłem po normach akustycznych to pewnie są one zachowane. Z właścicielami mieszkania obok nie ma kontaktu (wynajem) wiec musiałbym ogarniac jakieś inne sposoby. Wydaje mi się, że najłatwiej ale wiadomo nie najtaniej byłoby zrobienie samemu izolacji tej jednej sciany. Nie wiem, jak rozmawiam ze znajomymi to niektorzy twierdza , ze to normalne, w blokach sie niesie. Ale wynajmowałem kilka mieszkań, fakt ze raz w starej kamienicy, ale potem w nowym budownictwie i zawsze była cisza, a na pewno nie było słychać dudnienia kroków. Spotkaliście się z czymś takim, też macie jakieś dziwne uderzeniowe dźwięki czasem w mieszkaniu, jakieś stukania randomowe, czasem pogłos kroków itp?

#remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka #remont



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
Anonim (nie OP): @Drmscape2
A planujesz coś z tym robić? Jeśli to idzie od sąsiada z dolu ścianami do góry i słychać też z sufitu to może jakaś izolacja akustyczna ścian lub sufitu? Widzę gotowe systemy niby wyglądające kegitnie na zasadzie mata akustyczna, wełna i karton gips akustyczny i całość ma grubość 5-9cm w zależności od wyboru. Rozważałes jakieś działania?

No i przede wszystkim, czy to problem u Ciebie tylko Twój
@mirko_anonim: U mnie z tym nic nie zrobię. Takie problemy da się załagodzić w zasadzie tylko po stronie tego, u którego te dźwięki powstają. W całym bloku tak jest. Te wełny i maty to mogą pomóc co najwyżej na dźwięki powietrzne, ale tak jak mówiłem, z tymi nie ma u mnie problemu.
Anonim (nie OP): @Drmscape2
Rozumiem. U mnie od sąsiada za ścianą słychać tez szum puszczanej wody a ma tam salon z aneksem więc obstawiam że wkul rury.. Plus gość chyba całe dnie gra w gry i jedyne co słychać to jego śmiech i krzyk nie wiem jak strzeli gola czy co, dość mocno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Rozmowę kilku osób też słychać, tzn pogłos, choć słowo kur$$ da
@mirko_anonim: nie zgłębiałem tematu na tyle, żeby coś konkretnego ci poradzić. Na dźwięki powietrzne i być może ten odgłos rur, jakieś wygłuszenie ściany od twojej strony może pomóc, ale na pewno skuteczniejsze byłoby przeciwdziałanie po drugiej stronie. Wiadomo, że on tam sobie nie zrobi wygłuszenia na ścianie, nawet jakbyś mu za to zapłacił, ale można pogadać, żeby chociaż spróbował ograniczyć echo w pomieszczeniach, jakieś zasłony niech powiesi, albo nawet możesz mu