Wpis z mikrobloga

@bidzej: IMO AfD to obecnie tylko partia buntu. To nie jest tak, że ludzi się nagle z nimi zgadzają, a po prostu chcą pokazać rządzącym, że mają ich dość. Ale do wyborów daleko i jestem dość przekonany, że zdąży im ponownie spaść. Podobnie jak w Hiszpanii, VOX miał tam wywracać stolik i rozdawać karty, a ostateczny wynik wyborczy mieli słaby.

A co do Scholza, to mimo wszystko próbuje przepychać jakieś większe
Co za niesamowity przypadek, że im biedniejszy i bardziej zacofany region, tym większe poparcie dla skrajnego prawactwa, nigdy czegoś podobnego nie widziałem


@strfkr: Akurat jakbyś przeanalizował globalnie a nie na przypadku jednego państwa to w przypadku biednych regionów zdecydowanie większe poparcie mają partie lewicowe które deklarują socjal dla biednych.

Niemcy czy Polska tutaj korealcja bardziej jest spowodowana tym, że kierunek imigracji zarówno do Polski jak i do Niemiec jest ze wschodu.
@zmarnowany_czas: nie no generalnie zgoda.

Nigdy nie rozumiałem, czemu musi to automatycznie oznaczać zwrot w stronę faszystów. Ze skrajności w skrajność, zawsze!


@TypowyZakolak: polaryzacja, mówi to panu coś, panie Ferdku? ¯\(ツ)/¯

Chyba chciałeś powiedzieć "w Generalnym Gubernatorstwie"? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@siepan: a no tak, Entschuldigung.
@strfkr: Wszystko zależy z kim graniczysz oraz jaka była historia, przypominam że Niemcy były podzielone a na wschodniej strefie wpływów była Rosja (dawniej ZSRR)... :))
@dominowiak

>nic dziwnego, że europejską prawicę ciagnie głównie do ruskich xD


@Kryspin013: ruski wywiad inwestuje we wszystkie skrajności - zarówno w prawicę jak i lewicę.


Różnica jest taka, że skrajnej prawicy nie muszą płacić, bo sami przychodzą po zlecenia i jest ich dużo więcej xDD poza tym:

Skrajna prawica: zabijmy tych i tych, a tych dyskryminujmy i wyrzućmy z kraju, a jeszcze innych zmusimy do życia wg naszych prymitywnych zasad, ograniczających
@strfkr: Są to po prostu landy które doświadczyły komunizmu. Większość ludzi jest prosta i myśli zero-jedynkowy -skoro komuna to zło to jej przeciwieństwo musi być dobrem.

Poza tym to chyba smutne że lewica nie ma już nic do zaoferowania najbiedniejszym tylko skupia się na walce płciowo-rasowej.
@wykolejony: pożyjemy, zobaczymy. Ale w niejednej rozmowie z rodziną lub znajomymi już to słyszałam:) i że raczej będzie z DDRu.
A tak w ogóle to Niemcy to wyrachowane #!$%@?. U nich serio wszystko jest przemyślane, zaplanowane i wyliczone. I dlatego są w tym miejscu gospodarczo, w którym my nigdy nie będziemy.
Jeśli ktoś uważa, że są pokojowymi sąsiadami, miłującymi przyjaźń i demokrację, to jest #!$%@? w grubym błędzie. Tylko obyśmy się
i BW. Jak już kłamiesz to chociaż wybieraj coś bardziej skomplikowanego do weryfikacji.


@NapalInTheMorning: typie, masz na końcu mojego komentarza link. I w dodatku napisałem to samo, co wynika z twojego obrazka. Czytać nie umiesz?