Wpis z mikrobloga

jednocześnie często mają gorszy dostęp do usług publicznych takich jak służba zdrowia.


@K-S-: a jak chcesz rozwiązać ten problem niskimi podatkami? Rozumiem że całkowitą prywatyzacją służby zdrowia i każdego będzie stać na prywatnego lekarza za 20 zł za wizytę a nie tak jak teraz za 200? XD
@Zaqwsxe: Ja niczego nie chcę rozwiązywać, tylko tłumaczę dlaczego biedni ludzie głosują na prawicowe ugrupowania.

Oczywiście nie jest to jedyny powód.

Zresztą nie jestem fanem tych rozwiązań, uważam że publiczna służba zdrowia jest potrzebna tylko musi być inaczej zarządzana.
@PeggyBundy: Dzięki za odp! Mam nadzieję że mimo wszystko Twoja mama będzie mogła tam dalej bezpiecznie żyć.

Wydaje mi się że idealistyczne podejście zachodu Europy do imigrantów z biednych krajów coraz mocniej się kończy. To prowadzi do wzmocnienia tych co imigrantów nie chcą - czyli prawicowców. Ciekawe czy jesteśmy na progu powrotu nacjonalizmu do Europy?
dosłownie wszędzie na świecie jest tak, że im bardziej zacofany, biedniejszy i mniej wyedukowany region, tym większe poparcie mają partie populistyczne.


@deziom: No to się zgadza, bo PiS + PO mają poparcie ca. 60%. Inne mogą naśladować tylko ich strategię. Dziwi mnie tylko dlaczego popierający PO (KO, czy jak ich tam zwał) uważają się za mniej zacofanych i bardziej wyedukowanych. ¯\(ツ)/¯
@strfkr: te niedawno publikowane mapki z gęstością zaludnienia pokazywały, jak wielka jest różnica w gęstości zaludnienia - niska gęstość zaludnienia w po-NRD-owskich landach.
patrzenie na samo pkb może sprawiac, że umykają jakieś szczegłóły, np nadreprezentacja emerytów, bo młodzi wyjechali do zagłębia ruhry
po krótkim epizodzie z zielonymi klaunami i podbiciem socjaluchów z SPD, Niemcy całkowicie się od nich odwracają i idą jeśli nie w kierunku prawactwa, to przynajmniej wracają do centroprawicy.


@bidzej: ludzie wybrali tam SPD, bo byli niezadowoleni po Merkel. Teraz rząd SPD mierzy się z tym, czego Merkel nie zrobiła, a powinna, a o czym najgłośniej krzyczy właśnie CDU/CSU i ludzie ich słuchają i od SPD odchodzą.
@zmarnowany_czas: SPD nie pomaga ciepła klucha w osobie Scholza. No i może CSU/CDU krzyczy najgłośniej, ale to AfD notuje najwyższe wzrosty.

Swoją drogą, ostatnio mega mnie rozbawiło, jak bodajże Merz (CDU) stwierdził, że oni po wygranych wyborach włączą elektrownie atomowe - te same barany, które w czasie swoich rządów robiły wszystko, żeby je wyłączyć xD. Nic dziwnego, że co niektórzy właśnie do AfD uciekają.
@Brzuz: dzięki:) z kijkami nad rzekę już nie chodzi, albo przynajmniej nie sama. Azylanci ukrócili rozwój nordic walking:)

Nie pamiętam czy gdzieś to przeczytałam, czy sama wymyśliłam, ale miałam takie same przemyślenia.
Dodatkowo, być może faktycznie w Niemczech wybije on we wschodnich, biedniejszych landach. Bogactwo i dobrobyt od 2-3 pokoleń rozleniwia i usypia czujność. Ludzie stają się bardziej wyrozumiali czy tolerancyjni.
A jeśli ktoś pamięta biedę i ciężkie życie, a potem
Rzeczywiście tu chodzi o zacofanie i biedotę, a nie o to, że rozczarowanie socjaluchami i zielonymi idiotami jest w całych Niemczech gigantyczne.


@bidzej: Czyli rozwiązaniem na to jest ugrupowanie na cycku roSSjan które chce powrotu do dalszego modelu gospodarczego opartego na tanich surowcach których zakup napycha kiermany autorytarnym watażkom na całym świecie? Już nie wiem co jest głupsze, czy tamtejszy polityczny mainstream czy te przygłupie naziole. xD