Wpis z mikrobloga

Ilość mieszkań na wynajem w Lublinie po prostu od wielu miesięcy niemal każdego dnia bije kolejne rekordy, sytuacja jest o tyle ciekawsza, że mamy środek września, a Lublin to miasto typowo studenckie i liczba ofert powinna pikować w dół a nie w górę.

Od dobrych dziesięciu lat słyszę - od dzieciaków w liceum i sprzątaczek - po prezesów i dyrektorów firm, że to taki dobry pomysł kupować mieszkania na wynajem bo że wzrost wartości i jeszcze do tego zysk z najmu. Ale całe życie miałem z tyłu głowy że skoro wszyscy w tym kraju planują być landlordami to kto będzie te mieszkania wynajmował? I wydaje mi sie że już w Łodzi czy Lublinie mamy pierwsze objawy przesycenia rynku, a nie chcę myśleć co będzie za rok o tej porze jak rozkręci się BK2% którego efekty będzie już widać

#nieruchomosci #pieniadze #biznes #lublin #lodz
Pobierz MilionerzChoroszczy - Ilość mieszkań na wynajem w Lublinie po prostu od wielu miesięc...
źródło: temp_file8320155749773021224
  • 46
nieprawda, osoba, która wynajmuje mieszkanie ma obowiązek oddać je w takim samym stanie technicznym w jakim ja wynajęła, remonty leżą więc nie po stronie właściciela i można tego dochodzić później w sądzie.


@Glikol_Propylenowy:
No nie. Wszystko to co jest w ramach normalnego zużycia nie obciąża wynajmującego.
Np. nie możesz się spodziewać, że ściany będą idealnie śnieżno białe po trzech latach jak w chwili świeżo po malowaniu.
Od dobrych dziesięciu lat słyszę - od dzieciaków w liceum i sprzątaczek - po prezesów i dyrektorów firm, że to taki dobry pomysł kupować mieszkania na wynajem bo że wzrost wartości i jeszcze do tego zysk z najmu.


@Milioner_z_Choroszczy: Kupno mieszkania na wynajem jest spoko o ile masz na przykład dziecko któremu kupujesz to mieszkanie i spłacasz je hajem wynajmujących. Zaś jak chodzi o inne przypadki to słaba inwestycja przecież to