Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich #mlm scamów najbardziej udanym jest bez wątpienia sekta Thermomixiarzy xD
Nakłonić jelenia na jakieś pseudoszkolenia i zakup jakiegoś starter packa z kosztem 500 zł na minusie a nakłonić jelenia na zakup gara z WiFi za 6000 zł to jest mistrzostwo świata xD
I to wszystko są młodzi ludzie, którzy śmieją się ze starców że są naiwni i kupują zwykłe garnki za kilka tys zł xdd

#frajerzyzmlm #thermomix #bekazpodludzi #quovadis
  • 307
@NaczelnyWoody: Thermomix to fajna sprawa, testowałam u znajomych oryginalny, a potem jeszcze u szwagierki ten z Lidla, który jest ze 3 razy tańszy, a w zasadzie ma takie same funkcje. W użytkowaniu nie specjalnie widziałam różnicę, więc ogólnie jeśli miałabym kupić, to raczej wybrałabym tańszą wersję innego producenta. Sprzęt o tyle fajny, że zrobisz w nim i zupę, i wyrobisz ciasto - ogólnie naprawdę bardzo spoko zabawka oszczędzająca przy niektórych potrawach
@lord_xenu gówno a nie sponsorowanie, 10 lat temu wyjechałam do Francji i uczyłam się w szkole gastronomicznej, jednocześnie pracując. Na kuchni normalnie były 3-4 TM3 czy TM2 nie pamiętam . Te maszynki były nie do #!$%@?, cukiernik mielił w tym np. jakieś cukierki twarde na puder z którego robił tuille, kucharze robili espumy, kremy etc. Dodam, że restauracja gwiazdkowa. W polskich restauracjach też często korzystają, to że twoja znajoma czy ty nie
@NaczelnyWoody: Główna zaleta Termomixa to ograniczenie liczby sprzętów i garów. A to czy jest to warte tyle kasy to już oddzielna kwestia. Jak ktoś wspomniał wyżej Lidlomix robi praktycznie to samo za 40% ceny.
Dla mnie osobiście ten sprzęt jest bez sensu ale chęć jego posiadania nie różni się to wiele od oklejania auta folią "bo wygląda super" a o to jakoś wielkiego bólu dupy niektórych nie widzę.
@Arcyksienciuniu 6k, 6k, 6k, 6k....
zrozum, że to nie są żadne pieniądze. Polecam wziąć się do roboty będzie cię stać na przyjemności.
Kończę, bo i tak już za dużo tych twoich głupot się oczytałem.

PS. Hitem jest tekst, że bogaci są głupi bo kupują drogie rzeczy. Tym mnie przekonałeś, że MOPS to twoje główne źródło dochodu.
@NaczelnyWoody: Mąż nie garnęł się do kuchni w erze przed Thermomixem, jak kupiłam to coś nieśmiało zaczął działać a teraz piecze ciasta, jakieś fajne marynaty do BBQ robi itd, starszy syn już ogarnie sobie owsianke bez palenia garczka i zalania kuchenki. Te 5 k było tego warte. Kupiłam online, nikt mi do domu na jakieś seanse prezentacji nie wchodził.
@NaczelnyWoody: Nie wiem ile to kiedyś kosztowało, ale ma dostęp do bardzo starego modelu - z 25 lat ma jak nie więcej - i nadal działa, więc trwałość na poziomie Miele. Jak na sprzęt który tyle lat cały czas jest używany to robi wrażenie.
@NaczelnyWoody: ale się zesrali 'fajnopolacy' :D (na takich ludzi właśnie jest to określenie a nie na wyzywanie się w tematach politycznych). Prawda jest taka jak z każdym sprzętem i to nie tylko do kuchnii - jeżeli 100 razy w roku przyjdzie ci do głowy "przydałoby się mieć x" to wtedy warto kupić, choć też w granicach rozsądku, stosunek ceny do wartości itd.

Tymczasem dobrze wiemy choćby po tym ile młodych ludzi
Nie wiedziałem, że termomixiaże to typowe MLM ale na stronie zamiast możliwości kupienia jest jedynie mozliwość zamówienia prezentacji, gdzie cię pewnie namówią na zostanie sprzedawcą tego cudu techniki (sprzedasz 6 i masz termomixa za darmo itp) xD. ciekawe jak z gwarancją na takie usadzenie jak się kupi przez allegro od firmy która za miesiąc zniknie :D
A że to jest mln? Gdzie? Masz realny i nie podrobiony produkt z jasną prowizja i brakiem piramidy. Nie różni się to od sprzedaży dowolnego innego sprzętu.


@TurnerTheBurner: ale chłopie. nie myl MLM z piramidą finansowa () to, że wiele piramid jest ukryta w mlmach, to nie znaczy że jeśli coś jest sprzedawane w tej formie to musi być piramida. avon przecież jest typowym mlm. nie zmienia
@m-wjeczur ale #!$%@? za głupoty, piszę tu z poziomu osoby pracującej w gastronomii przez 10 lat, mój partner w tej chwili już 15 lat łącznie z doświadczeniem w pracy w restauracjach gwiazdkowych we Francji. Thermomixy za moich czasów to były jakieś tm3 podajże i były uzywane w każdej jednej kuchni w restauracji. Z kitchenaida był tylko heavy duty, niższe modele padały, sama mam kitchenaida, jeden mikser planetarny drugie to robot kuchenny a
Mozesz pluc jadem, polaczku placzku, ale sprzet jest dobry i fakt, ze Cie na niego nie stac i masz o to bol dupu - tego nie zmieni.


@larvaexotech: sprzęt może i jest dobry bo na pewno ułatwia jakąś tam część działania w kuchni. Nie jest po prostu wart swojej ceny.
Szkoda mi czasu odpowiadać na wszystkie pierdoły które wypisujesz, ale już trudno. I nie rób ze mnie obrońcy termomixa - tylko wyjaśniam gdzie mijasz się z prawdą

ylko że Thermomix NIE zapewnia tej samej funkcjonalności co podstawowy sprzęt sprzęt kuchenny (patelnie, garnki, blender i robot/mikser), a kosztuje dużo więcej. Czy w thermomixie przygotuję sobie stek z karmelizowaną marchewką i szparagami? Nie. Schabowego? Nie. Cokolwiek faszerowanego? Nie. Cokolwiek smażonego? Nie.


To pomoc kuchenna.
@larvaexotech Porównałeś właśnie garnek do sportowego auta marki premium? ????
Nawet jeśli ten garnek jest spoko, to kosztuje tyle co dwudrzwiowa lodówka Samsunga i kuchenka elektroluxa razem. Thermomix jest doskonały dla ludzi bez uzębienia lubiących (hehe) papki.
Natomiast co zauważyłem to to że najczęściej kupują go ludzie którzy muszą kilka mc. na niego odkładać. Z ludzi zamożnych nie znam nikogo kto to ma. Z klasy średniej niższej znam 1 urzędnika i 1