Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich #mlm scamów najbardziej udanym jest bez wątpienia sekta Thermomixiarzy xD
Nakłonić jelenia na jakieś pseudoszkolenia i zakup jakiegoś starter packa z kosztem 500 zł na minusie a nakłonić jelenia na zakup gara z WiFi za 6000 zł to jest mistrzostwo świata xD
I to wszystko są młodzi ludzie, którzy śmieją się ze starców że są naiwni i kupują zwykłe garnki za kilka tys zł xdd

#frajerzyzmlm #thermomix #bekazpodludzi #quovadis
  • 307
@NaczelnyWoody: ale ty się naucz co to mlm. Sprzedaż kiepskich produktów z dobrym marketingiem nie ma z mlm nic wspólnego. Termomiksiarze nie kupują dwudziestu termomixów żeby opchnąć drożej znajomym z podstawówki. To prosty model, gdzie firma sprzedaje produkt, a nie żadno mlm
@NaczelnyWoody dodatkowo sekcja spermomixiarzy wychwala pod niebiosa ten garnek za 6k nad lidlomixem za 800 zł (kiedyś kupiłem ten bez wyświetlacza na androidzie). Porównywałem robienie ciasta na pizzę i zupy w obu urządzeniach - bez różnicy.
@ish_waw: @ish_waw nie wiedzialem ze torty sie piecze, jedyna rzecz to biszkopt jak juz i robi sie warstwy

Albo uwielbiam jak ktos mowi „hehe sama zrobilam sernik” a potem pytam o szczegoly i standardowo z gotowego twarogu sernikowego w wiaderku
@NaczelnyWoody Termomixa mam ale nie płaciłem za niego więc będę bardziej obiektywny. Sprzęt jest przydatny, ułatwiający masę rzeczy ale zdecydowanie jego cena nie jest adekwatna do wartości. Na dobrą sprawę można wszystkie jego funkcje zastąpić urządzeniami w sumie za ok. 1k. Tutaj w sumie pojawia się jego najwieksza zaletą, że jest dość mały i pozwala oszczędzić miejsce.
@gorzki99 żeby dla kogoś zrobienie zupy w garnku było wyzwaniem to jest jakiś next level xD w życiu do termomixa nie wrzucasz składników i elo. Rozumiem że wrzucasz tam kurę,pomidory, zalewasz wodą i elo masz pomidorówkę za parę h? Bo jak nie to robota taka sama jak w garnku xD
@NaczelnyWoody: przypomniało mi się, jak znajomy mi powiedział, że dzisiaj na obiad miał placki ziemniaczane. Odparłem, że też w końcu musiałbym zrobić, ale jak pomyślę o tym, ile to jest pieprzenia, to mi się odechciewa. Znajomy na to, że normalnie też by jego żona nie robiła, ale odkąd mają thermomixa, to nie ma problemu, raz-dwa i jest.

Wpadam do domu i krzyczę do żony, że kupujemy thermomixa, bo on sam placki
@djtartini1: Po zmianie z gazu na indukcje zobaczyłem jak rachunki idą w górę. Szukałem czegoś co to ograniczy. Poczytałem chyba wszystko o tych sprzętach. Na końcu wybrałem Tefala z wyświetlaczem. Czasy gotowania mnie zaskoczyły .Wiem że to nie kroi, nie miesza ale czas gotowania golonki z trzech godzin spadł do 40 minut. Ziemniaki 15 .Zupy do 20 minut. Myślę teraz nad dokupieniem przystawki do pieczenia. Rachunki za prąd spadły a oszczędność
Jak sie ma pieniadze to nie ma glupich wydatkow


@gorzki99: jak się ma wykop to już nic głupszego się czasem nie przeczyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż młody mylisz się, zawsze są głupie wydatki. Bez względu na to ile milionów masz na koncie. Emeryci też mają hajs na garnki za tysiące albo magiczną pościel. Czy jest to głupi wydatek? No jest. EOT boś za głupi na dyskusję
ale potrafisz czytać? SPRAWDZAŁEM i efekt końcowy jest praktycznie taki sam. Ba, ciasto na pieczywa i placki wychodzi lepiej na Lidlomixie. Do tego lidlomix ma lepszy wyświetlacz. A co z tego, że Thermomix mi przykładowo cebulę szybciej posieka?!


@Dominias: Ale ty rozumiesz, że mi chodzi o możliwości obu urządzeń? Lidlomix radzi sobie z siekaniem mięsa? Ile jego noże wytrzymują mixowanie np lodu? Czemu wiele osób zgłasza problemy z silnikiem? Jak tam