Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich #mlm scamów najbardziej udanym jest bez wątpienia sekta Thermomixiarzy xD
Nakłonić jelenia na jakieś pseudoszkolenia i zakup jakiegoś starter packa z kosztem 500 zł na minusie a nakłonić jelenia na zakup gara z WiFi za 6000 zł to jest mistrzostwo świata xD
I to wszystko są młodzi ludzie, którzy śmieją się ze starców że są naiwni i kupują zwykłe garnki za kilka tys zł xdd

#frajerzyzmlm #thermomix #bekazpodludzi #quovadis
  • 307
  • Odpowiedz
Czyli generalnie sama przyznajesz że Thermomix jako urządzenie nie jest warte swojej ceny ¯\(ツ)/¯


@b7kj: Taka karta graficzna rtx 4090 kosztuje tyle co dwa niezłe komputery, ale jeśli ktoś dużo zarabia to kupuje najlepszy sprzęt nie zastanawia się czy mu się zwróci tylko chce mieć komfort / luksus / więcej wolnego czasu.
  • Odpowiedz
@JuneJohn tak tak wykopku
Nie ma sensu z pryszczami w wykopu dyskutować
Tak, thermomix to jest zajebiscie drogi blender
I jest zajebiscie wygodny, a jak dla kogoś 5k zł to dużo to niestety, nie mam dobrych wieści
  • Odpowiedz
@lsh

@NaczelnyWoody mnie to zawsze zastanawiało jak oninwgl te garnki dają radę wciskać młodym ludziom. chwila w google i się okazuje, ze Amazon, czy pan chińczyk taki sam garnek sprzeda za 100 USD or so. za kolejne pięćdziesiąt dorzuci jeszcze 10000 przepisów z nietoperza, wok, brytfanne i samego suszonego nietoperza ( dobrze działa na potencję podobno).

ale za to co jest fajne w tym mlm to jak ktoś się napadli z tych
  • Odpowiedz
@chlopak_twojej_matki: nie że coś, ale jak emerytom sprzedawali garnki za 6k to też im mówili, że najlepsi szefowie kuchni ich używają xDD
Co oczywiście było kłamstwem, ale panie SZEFOWIE KUCHNI UZYWAJĄ WE FRANCYJI
Nie twierdzę, że nie jest tak jak mówisz, ale fajnie by było usłyszeć to twierdzenie z ust jakiegoś utytułowanego szefa a nie strony termomixa
  • Odpowiedz
@Arcyksienciuniu

@gorzki99: napisz co w tym termomiksie jest fajnego i wartego te 6k


Ja ci napiszę z perspektywy użytkownika. Mamy go już kilka lat używamy go niemal codziennie. Mówię niemal bo schabowego np. nie usmaży.
Najwygodniejsza jest bazą gotowych przepisów jednogarnkowych różnych potraw. Nawet hinduski butter chicken.
Po kolei dodajesz produkty, które ci podpowiada, od razu odważą odpowiednią ilość. Ustawiasz program i idziesz do 8nnej roboty. Skończy, woła, dodajesz kolejny składnik,
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: tylko, że ja mialem thermomix, w innym wypadku bym się nie wypowiadał. I w ogóle nie oceniam go pod względem ceny bo mój mikser planetarny był droższy niż thermomix. Oceniam go (negatywnie) za sposób sprzedaży i robienie z ludzi debili.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody miałem możliwość pożyczyć termomixa plus kilkanaście jakiś pastylek z przepisami na miesiąc

Użyliśmy my go może z dwa razy - to jest sprzęt głównie do zup czy sałatek.
Praktycznie każdy przepis i tak kończył się włożeniem do piekarnika czy na patelnie/garnek.

Oddałem to dziadostwo i kupiłem robota z boscha

Najlepsze jest to, że nikt kto to kupił nie narzeka - No ale tez by mi było głupio narzekać na zakup garnka
  • Odpowiedz
jak ci przeszkadza to nie kupuj, ja lubie termomix, nawet duzo szefów kuchni ma go u siebie do robienia pół produktów. Robisz cos w stylu nie znam się ale się wypowiem xd


@cytrynooowaaa: ale wiesz że są urządzenia 3x tańsze i robiące dokładnie to samo, dokładnie tak samo?

Bez abonamentu na przepisy.
  • Odpowiedz
Brzmisz jak osoba której nie stać na thermomixa. To co napisałeś można podciągnąć pod Androidziarzy z Xiaomi którzy plują na Iphoniarzy xD


@niebieskikartofel: a mnie stać, ale go nie kupię. A telefony mam obydwa i nienawidzę ajfona. ASK ME ANYTHING.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: Jak ktoś dużo zarabia i chce mieć komfort/luksus/więcej wolnego czasu a gotowanie nie jest jego hobby to je na mieście albo ogarnia dietę pudełkową premium, a nie bawi się w gotowanie ¯\(ツ)/¯

Taka karta graficzna rtx 4090 kosztuje tyle co dwa niezłe komputery, ale jeśli ktoś dużo zarabia to kupuje najlepszy sprzęt nie zastanawia się czy mu się zwróci tylko chce mieć komfort / luksus / więcej wolnego czasu.


I
  • Odpowiedz
ale sam sprzęt jest naprawde dobry.


@larvaexotech: no jak wam działa (jeszcze) to ok, ale ten sprzęt nawet nie stał koło "dobry" - to jest naprawdę po taniości zaprojektowane dziadostwo. Działa co prawda - bo działają nawet sprzety MPM za 39zł, ale za to ile się ich już naprawiałem - bo przekładnie, bo głupi enkoder od gałki ... to wszystko są zrobione rzeczy tak samo tanio jak w jakimś zelmerze, a
  • Odpowiedz
@przybywam_z_przeszlosci: niestety Polakow ciezko przestawic na inna kuchnie niz polska
Jednak schabowy, mielone smażone na oleju i inne tluste rzeczy musza byc na obiad

Tory i ciasta super wychodza z tego ale zeby dobry tort zrobic w thermomixie to trzeba troche czasu poswiecic i grazyna woli isc do cukierni i jakies gowno kupic
  • Odpowiedz
no to teraz wchodzę ja cały na biało, porównywałem Thermomixa i Lidlomixa w praktyce, ŻADNEJ różnicy wartej dopłaty 4000zl do Thermomixa. Thermomixiarze to sekta i to jest fakt - jak "twoja" Grażyna pójdzie na spotkanie z koleżankami to wstyd powiedzieć, że mąż jej Lidlomixa kupił, ale Thermomixem to pewnie się chwali na prawo i lewo bo mózg ma wyprany, że to marka premium.


Nic dodać. Nic ująć.
+1, te same doświadczenia tutaj.
  • Odpowiedz
@PanManieglev To wszystko zależy do czego i jak używasz telefonu. Jeśli chcesz mieć kompatybilny sprzęt,(iphone, laptopa i smathwatcha) z niskim spadkiem mocy na przestrzeni lat to kupujesz apple z wygody, takie jest moje zdanie. Komuś może nie pasować samo jabłko i to rozumiem, ale mówienie, ze to gówno nie biorąc pod uwagę co jest zawarte w tej cenie to zazwyczaj jęczenie biedaków, którzy chcą się pocieszyć hejtując jabłko
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody Stać mnie na kilka thermomixów i nie mam żadnego, bo to dla mnie śmieszne tyle za to płacić, ale jeśli by kosztował max 2 tysiące to bym kupiła, bo widziałam jak zarąbiście wyrabia ciasto, robi surówkę w minutę, smaży, gotuje itd. Czyli takiego lidlomixa mam w planach.
  • Odpowiedz
ajwygodniejsza jest bazą gotowych przepisów jednogarnkowych różnych potraw. Nawet hinduski butter chicken.

Po kolei dodajesz produkty, które ci podpowiada, od razu odważą odpowiednią ilość. Ustawiasz program i idziesz do 8nnej roboty. Skończy, woła, dodajesz kolejny składnik, znowu idziesz do innej roboty itd. Gotowanie obiadu na zdalnej robicie idealne.


@kodishu: czyli dla osob nie umiejących gotować lub chcących sie nauczyć. naprawde nie mozna sobie googlnac przepisow jednogarnkowych i ich po prstu robić?
  • Odpowiedz