Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich #mlm scamów najbardziej udanym jest bez wątpienia sekta Thermomixiarzy xD
Nakłonić jelenia na jakieś pseudoszkolenia i zakup jakiegoś starter packa z kosztem 500 zł na minusie a nakłonić jelenia na zakup gara z WiFi za 6000 zł to jest mistrzostwo świata xD
I to wszystko są młodzi ludzie, którzy śmieją się ze starców że są naiwni i kupują zwykłe garnki za kilka tys zł xdd

#frajerzyzmlm #thermomix #bekazpodludzi #quovadis
  • 307
  • Odpowiedz
że to szrot nie warty ceny- czasami go używa do wyrabiania ciasta na bułki inne ciastka, lub zupy kremy dla dzieci. Ona stwierdziła, że to za drogi szajs, a drugi raz nie kupiłaby go- ale z mężem są majętni, więc dla nich to zerowe odczucie finansowe i dlatego wprost mówią, że to gówno niewarte ceny


@Nowystaryziel: Slowo klucz "czasami"
Ae to przeciez pisalem wczesniej - nie ma sensu kupowac jak
  • Odpowiedz
@kiszczak: cóż jest to skam bo te marki faktycznie sa przepłacone, ale nie zmienia to faktu że są lepsze w bardzo mierzalny sposób. Do tego bmw nie daje ci zniżki jeśli wciśniesz ich auta 5 innym osobom. Największą zaletą termomiksa jest baza przepisów jednak to osobna aplikacja wiec ciężko ją zaliczyć jako obiektywną zaletę produktu. Tak pozatym to zwykły gar premium (bardzo fajny i użyteczny) ale ciągle przepłacony przez debilne
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ja osobiście też uważam, że thermomix jest veneralnie urządzeniem bez sensu. Jestem w stanie uzasadnić sibie jego istnienie w niektórych przypadkach, np. domach, gdzie są małe dzieci i robi się dużo rzeczy przecieranych, rozdrobnionych oraz domy, w których gotuje się bardzo prosto dla 1 max 2 osób o niskich umiejętnościach w kuchni.
Jako pomocnik dla kogoś bardziej ogarniętego w kuchni albo urządzenie, w którym ma się gotować dla 2+
  • Odpowiedz
Uzywales kiedys thermomixa?


@gorzki99: ja używałem i znam kilku posiadaczy. Wszyscy są zgodni - w życiu by za to tyle nie zapłacili, ale że dostali prezent to używają, bo coś tam ułatwia
  • Odpowiedz
  • 2
@gorzki99 co ty dupisz, ustawiasz na taki że wiesz że się gotuje ale nie za mocno i elo. Sam myslem ale o termomixie ale to nie ma najmniejszego sensu. Jak ci tak naprawdę zależy na czasie to se kup szybkowar, wrzucisz wszystko i po 15 min masz gotowe bez pilnowania.
Myslem o ciastach bo w tym słaby jest, jednak znów mięska i mikser są lepsze do tego przy ciastach trzba czasem
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: termomix, może kosztuje 6000zł ale robiąc w nim jedzenie i tak będziesz musiał przygotować składniki jak normalnie, kroić, siekać, dodawać stojąc przy garach a potem jeszcze kilka razy myć urządzenie w trakcie gotowania co zajmie ci więcej czasu niż robienie jedzenia bez termomixa

grzejący garnek z mikserem i wifi za 6 kafli a ludzie śmiali się z telezakupów mango
  • Odpowiedz
ja używałem i znam kilku posiadaczy. Wszyscy są zgodni - w życiu by za to tyle nie zapłacili, ale że dostali prezent to używają, bo coś tam ułatwia


@Ogau: o i wreszcie jakas konkretna opinia. Cos tam ulawia to fakt. Pytanie na ile i jak czesto go wykorzystuja bo moze ulatwiac bardziej. Kolejne pytanie (bez urazy) to ze on by tyle nie zaplacili nie oznacza ze ktos by tyle nie
  • Odpowiedz
@eternalmarcos: dobra, to powiedz mi tak - jeśli w istocie, ten sprzęt to naprawdę w porządku sprzęt, to co miałbym napisać do OP-a żeby zmienił zdanie? Po pierwsze to OP dzwoni, nie ja. Po drugie, cokolwiek bym nie napisał to i tak OP wie lepiej, chociaż sprzętu nie ma. A to serio jest dobry sprzęt i ja nie jestem żadnym sekciarzem.

Jakby to miało być gówno to bym #!$%@?ł to w #!$%@? na śmietnik a tu napisałbym "nie kupujcie tego gówna, ja kupiłem i się przejechałem". Ale to serio jest w porządku sprzęt - swojej ceny nie warty, ale jak ktoś jest w stanie zapłacić za niego więcej niż jest wart, to nie będzie żałował.

Co mam napisać? Że jest #!$%@? spoko, bo na zdalnej pracy możesz zrobić sobie w #!$%@? dań jednogarnkowych praktycznie bezobsługowo? Że spoko wyrabia ciasto? Że sprawiliśmy teściowej Thermomixa i od 2 lat jest b. zadowolona choć miała postawę znacznie bardziej zabetonowaną niż OP ('po co jakieś wynalazki, z dziada pradziada gotowało się w garnkach')? Że jak nie masz pomysłu na obiad to możesz sobie wejść w menu i coś wyklikać i sobie zrobić? Że nie wiem, zmieli orzechy, zrobi cukier puder albo koktail bez konieczności posiadania 50 urządzeń w domu? Że można wybrać sobie kilka przepisów na cały tydzień i w appce masz listę zakupów
  • Odpowiedz
@gorzki99: ale ludzie mają w dupie czy kogoś stać czy nie (przypominam, że termomix oferuje swój system ratalny xD). Po prostu faktem jest, że to jest przepłacony garnek z wifi i nawet użytkownicy to potwierdzają. Czy pominięcie wpisania w internet "przepis na x" i odważenia czegoś na wadze kuchennej przed wsypaniem do gara jest warte 6k? No nie jest i z tego ludzie się śmieją.
  • Odpowiedz
Fajne porównanie, takie niezbyt trafne ( ͡º ͜ʖ͡º) Sprzętem kuchennym za max połowę ceny Thermomixa przygotujesz dokładnie takie same potrawy jak w Thermomixie. Czy Dacia będzie oferowała poziom komfortu, bezpieczeństwa i wykonania zbliżony do Audi?


@b7kj: Bez sensu. Porównanie było raczej takie, że jednym i drugim samochodem dojedziesz do celu. Jednym bardziej komfortowe niż drugim.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: turbomix jest fajny do niektórych zastosowań, stąd jego sukces. Ale fakt, nie mam go głównie dlatego, że cena jest jakieś 3x zawyżona. Nie mam pojęcia, skąd taka popularność przy takiej cenie
  • Odpowiedz
@hellyea potwierdzam. Thermomix jest dla osób które maja dwie lewe ręce w kuchni i wodę na herbatę spalą lub dla osób nie lubiących gotować. Jak ktoś umie gotować to thermomix będzie go zbyt ograniczał. Ja thermomixa/lidlomixa w mojej kuchni używać nie będę ale rozumiem ze dzięki niemu ktos, kto nie umie gotować może wreszcie zjeść coś ciepłego ugotowanego w domu
  • Odpowiedz
Mam bezpośrednie porównanie Thermomixa (mama ma, bardzo sobie chwali, kupiła, bardzo dużo używa) do Lidlomixa (ja mam, mało używam, głównie robię grzane piwo). Jeśli kogoś stać i będzie używał, to zdecydowanie warto zainwestować. Lidlomix to ~80-90% tej jakości za 20% ceny. Trochę wolniej grzeje, gorsze UI, nie zrobisz rzeczy na parze, trochę gorsza jakość wykonania. Ogólnie jedno i drugie uważam za świetne narzędzie w kuchni, ale zakup pierwszego zdecydowanie należy przemyśleć pod
  • Odpowiedz