Wpis z mikrobloga

Duże bezpieczne #samochody dla rodziny. Potrzebuje wynienic mojego leciwego i stanowczo za małego golfa na rodzinny bezpieczny wóz. Kombi średnio mi się podobają. Myśle nad takim za max 90tys 5 letnim: #volkswagen tiguan, #skoda kodiaq lub nieco starszym modelem z racji ceny #volvo xc60 może macie jakieś doświadczenia z tymi modelami. Najbardziej przemawia do mnie volvo ale cena modelu z 2018 przekracza budżet a starsze modele maja ta dziwna klawiaturę jak z kalkulatora która mi się nie podoba. Gdzie takich najlepiej szukać? Jakieś polisingowe, teoche się boje za taka cenę kupować od osoby prywatnej? Takie 5 letnie są w salonach sprzedawane? Czy są przez to droższe?
  • 26
@MetalowyBieg no właśnie pislalam ze często jestem w górach i podwozie golfa jest w masakryczny stanie bo wiele razy się „powiesiłam” na zaspie wiec ten suv mnie przekonuje, poza tym mieszkam w aglomeracji i parkowanie kombi nie należy do przyjemnych
@annielstwo: sprowadź z USA, dolar w miarę tani.
Tu masz po ile schodziły na aukcjach.
https://en.bidfax.info/volvo/xc60/f/from-year=2018/to-year=2020/

Do ceny musisz dodać 1k$ prowizji za aukcję, transport do portu i potem do Eu około 1200$, około 1k$ za obsługę dokumentów i prowizję dla firmy która zrobi wszystko za Ciebie sprowadzając auto łącznie z licytacją.
Do tego już w Europie Vat i Cło, tu zależy od wartości auta ale przy cenie samochodu około 10k$
@MrBeast wszystkie poprzednie auta sprowadzalam z Niemiec i wole kupić w Polsce bo papierologia to była udręka tłumaczenia cło akcyza skarbówka i odbijanie się od okienek pan w urzędzie miasta
Bierz volvo.
Nawet z tą klawiatura.
Mam V60, klawiatury i tak nie będziesz używać.
A volvo 5x lepiej wykończone nie te skody i VW.
@annielstwo: Ale szczerze może nie aż tak iść moją drogą ale w tym kierunku, może coś trochę starszego z lepszym wyposażeniem z rezerwą na serwis. Jeep Cherokee/Grand Cherokee, Range Rover, Volvo XC90 w okolicach 50-60k.

Raczej odradzam VW Touarega/Cayenne, Terenowe Audi Q-coś tam, BMW X5.

Przejedź się takim samochodem w jakimś komisie, zobaczysz jak się jeździ dużym samochodem z premium wyposażeniem i całym skórzanym wnętrzem i nie będziesz chciała wysiąść już