Wpis z mikrobloga

Duże bezpieczne #samochody dla rodziny. Potrzebuje wynienic mojego leciwego i stanowczo za małego golfa na rodzinny bezpieczny wóz. Kombi średnio mi się podobają. Myśle nad takim za max 90tys 5 letnim: #volkswagen tiguan, #skoda kodiaq lub nieco starszym modelem z racji ceny #volvo xc60 może macie jakieś doświadczenia z tymi modelami. Najbardziej przemawia do mnie volvo ale cena modelu z 2018 przekracza budżet a starsze modele maja ta dziwna klawiaturę jak z kalkulatora która mi się nie podoba. Gdzie takich najlepiej szukać? Jakieś polisingowe, teoche się boje za taka cenę kupować od osoby prywatnej? Takie 5 letnie są w salonach sprzedawane? Czy są przez to droższe?
  • 26
@annielstwo: No i jest trochę samochodów z USA typu Chevrolet Tahoe/GMC Yukon ale mają badziewne wnętrza. Ale super się jeździ i nie powinny się psuć. Silniki V8 z gazem, nie trzeba radia.
@Qubn takie auta teoche dużo pala mam wrażenie a ja bym chciała się zamknąć w 6l/100km i dość mam napraw, jestem po wymianie zawieszenia i wtrysków i zależy mi na sprawnym aucie a jie takim co będzie stało częściej u mechanika niż pod domem
@annielstwo: 2.0tdi pali w trasie nawet 4l a w miescie do 7l.
Żadne z proponowanych Ci wyzszych aut nie zejdzie do takich wyników.
Suvy palą więcej przez to że są cieższe i stawiają większy opór.
W miescie to już kilkanascie litrów na setkę zwłaszcza w zimie.

Jakbyś miała 120 000 to Alfa Stelvio. Tylko 10-12 litrow spalania trzeba liczyć.
2 litrowa benzyna ;)
I potężne kopyto.