Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ludzie powiedzcie mi jak w tym kraju żyć uczciwie. Pracuję ja, jak i żona, mamy jedno dziecko. Ja zarabiam 4200zl miesięcznie i jest to już sufit, w mojej okolicy są to zarobki o których większość może pomarzyć, żona zarabia najniższą krajową to jest 2800zl i na więcej nie ma co liczyć bo brak pracy dla kobiet. A więc we dwoje mamy 7000zl i do tego 500+ czyli 7500zl netto miesięcznie.
Teraz podliczę ile kosztuje nas życie.
1200zl kredyt na mieszkanie
400zl czynsz (w zimie 800zl)
200zl prąd
200zl telefony
80zl tv+internet
300zl rata za samochód
Wychodzi +/- 2400zl samych rachunków więc na życie zostaje 5000zl. Jakoś jeszcze żyjemy ale ja już myślę nad wyjazdem za granicę bo jest fest ciężko. Jak ludzie mogą żyć jeżeli tylko chłop zarabia? ( w mojej okolicy to norma że tylko mąż pracuje a żona w domu z dziećmi). Ja już nie daję rady, pracujemy uczciwie razem z żoną a nie stać nas nawet na wakacje raz do roku, ledwo starcza nam od wypłaty do wypłaty. Co jest nie tak z tym państwem, że rodzina w której oboje rodzice pracują nie jest w stanie odłożyć tych 10/15 tys rocznie. Dla mnie to jest porażka, nie wiem czemu tak jest ale to jest bardzo smutne.
#przemyslenia #polska #gospodarka #ekonomia #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 116
@Rasteris całkiem dużo na trzy osoby? Czy ja wiem, 500 leci pewnie na paliwo, zostaje 4500, ja sam wydaje półtorej tysiąca na jedzenie by nie jeść najgorszego przetworzonego syfu. Powiedzmy, że w trzy osoby przejedzą 2,5-3k i zostaje jakieś 2k. Tylko to nie jest coś co zostaje co miesiąc bo tu trzeba do dentysty, tu trzeba nowy ciuch, tu jakieś wyjście do kina czy restauracji żeby nie wegetować i hajs się rozpływa.
@xede: @jonzi to 200 zł to raty za telefon po 100 zł. Strzelam że OP ma telefon z żoną po 2k zł w kredycie. Abonamenty za usługi to 30-40 zł max
Nie ma ofert większych niż 80 zł na rynku i to z full GB
Do tego nie każdy jest specjalistą czy mocno wykwalifikowanym pracownikiem koparki czy tira


@brednyk: Nie każdy jest, ale każdy może być. Wystarczy kurs za kilka tysięcy i parę tygodni nauki ale zamiast tego lepiej całe życie stękać o tym że w kraju nie da się żyć i brać telefony na raty xD