Wpis z mikrobloga

Jedno mnie tylko zastanawia, nie tylko w kontekście BK. Jeśli ludzie marudzą, że ich nie stać na mieszkanie, że trzeba pół banki na 60 metrów, że będą spłacać 30 lat mieszkanie 40 m, itp. To dlaczego, do cholery, dalej mieszkają w mieście z takimi cenami? Sorry, ale na przykładzie mojego powiatowego miasta w Polsce A, z dobrymi zarobkami lokalnymi, można spokojnie kupić 63 metrowe, 3-pokojowe mieszkanie za 250-280 tys., używane, stówka na remont i mieszkasz jak człowiek, a spłacasz po 10-15 latach. Jeśli kogoś nie stać na mieszkanie w dużym mieście, a potrzebuje mieć coś na własność, to sorry, ale trzeba przemyśleć wyprowadzkę...
#nieruchomosci #mieszkanie #finanse
  • 208
nie ma restauracji w miescie powiatowy? xD

Nie dosc, ze jest ich mega duzo, to maja lepsze ceny, jakosc podobna.


@93michu93: no z tym bym polemizował czy są lepsze, ceny są niższe ale za niższe ceny nie mogą być lepsze(może i ceny najmu niższe ale dobrego chefa nie ściągniesz do dziury). No i zależy jakie powiatowe w moim psy dupami szczekają jeśli chodzi o wybór.

Co do tego większego miasta, to
bardzo źle mówili o tym miejsce


@Anakee: Znałem wielu ludzi co we krwi mieli zaszyty wstęt do niego. Wszystko wg zasady że trawa jest bardziej zielona u sąsiada. Większość marzyła o Wrocławiu, Warszawą gardzono i wyśmiewano. Tak dwadzieścia lat temu skończyłem studia... Gdyby ci sami ludzie mieszkali w innym powiatowym to też by nim gardzili.
Poza tym pracy jest tam dokładnie tyle samo co w innych powiatowych. Jest jeden duży zakład
@Anakee: bez znaczenia, idziesz w skrajności. Jak KAŻDA osoba zawsze, która próbowała mnie namawiać do wyższości miasta wojewódzkiego.

co najbliższej kawiarni mam jakieś 50m od budynku. Mają niezłą kawę.


Ja też.

dlatego ludzie walną do dużych miast? statystyki są jednoznaczne.


Taki wielkomiejski, taki wykształcony, a czytać nie potrafi. Pisałem o tej karuzeli #!$%@?. Firmy otwierają się w Wawie -> ludzie jadą do wawy-> firmt uzasadniają, że nie mogą otworzyć się w
Co do tego większego miasta, to w każej dziedzinie której nie dotkniesz jest większy wybór i jest do tego bliżej(mimo korków). Jak jeżdzę na rowerze to widzę takie rzeczy których w małym ośrodku po prostu nie ma. Łucznictwo, golf, pole do frisbee!, sztuki walki..tyle pamiętam z ręki. Za to w pakiecie dostajesz miejski gwar, hałas i korki.


@ameliniummm: zgadza się. Co sobie wymyślisz to jest: nauka szwedzkiego? Proszę bardzo! Golf? Nie
bez znaczenia, idziesz w skrajności. Jak KAŻDA osoba zawsze, która próbowała mnie namawiać do wyższości miasta wojewódzkiego.


@zmarnowany_czas: ale ja cie nie namawiam :) jak kupowałem mieszkanie w wawie parę lat temu to robiłem analizę jakich usług potrzebuje i wygrało duże miasto. Za parę lat zrobię podobną analizę i jak wyjdzie inaczej to mieszkanie w wawie sprzedam lub wynajmę i kupie sobie dom.
każdym mieście powiatowym masz muzeum, kino, basen


@zmarnowany_czas: jakie muzeum jest w Płońsku/Siedlcach/Łowiczu ? 5% tego co mam w Wawie?
jakie masz kina? bez dobrego dźwięku, bez IMAX (lubie duży ekran i chodzę min na miesiąc)
Basen to 6x25 przy szkole. Gdzie masz basen 50m? Ja mam mniej 30min metrem.
Piszesz o wyższości miasta i że ludzie do niego walą. Wiadomo, każdy będzie mieszkał w centrum, wiadomo. Nikt nie będzie na obrzeżach. A nie, czekaj. Większość będzie na obrzeżach i będzie mieć ten problem.


@zmarnowany_czas: nie każdy, bo nie każdego będzie stać. BMW X5 nie robi się gorsze, bo 90% ludzi nie stać na zakup.
mieszkam w powiatowym i żyje mi się tu zajebiście. Nie zarabiam tyle ile bym zarobił w. WWA w swojej branży, ale koszty życia są kilkukrotnie niższe, a komfort nieporównywalnie wyższy.

@BHN_LLU: Ok, jak sam piszesz - mniejszy koszt samego mieszkania bądź jego najmu przypłacasz mniejszym wynagrodzeniem. W porządku. Powiedz mi więc, proszę - jakie to są te pozostałe, "kilkukrotnie niższe" koszty życia? Poważnie pytam - czasem niektórzy przytaczają ten argument.

Moi
Kurła chciałem wejść w ten link z buta i was tu pogasić więc sprawdziłem po ile są mieszkania w Nowym Dworze mazowieckim 30km od granicy Warszawy, liczyłem że będą po około 5 tys ale nowe budownictwo to 8-10tys za metr XDDD
Naprawdę wolałbym ze starym mieszkać do usranej śmierci ich lub mojej niż zapożyczać się na całe życie na taką klitkę xD Ewentualnie wyjechać na 5lat do UK na magazyn i tam
@maczeta31: Ani nie studiuje, ani nie zaczynam dopiero co pracy. W klubie ostatni raz byłem chyba z 2 lata temu. Codziennie jeżdżę samochodem do pracy oraz na jakieś zakupy czy też w inne miejsca, a mimo to 10 razy bardziej wolę Wrocław niż moje miasto rodzinne, w którym nie ma praktycznie nic pomimo że mieszka tam 80-90k ludzi. Została tam dosłownie garstka znajomych, którzy od kilku lat siedzą w tym samym
no z tym bym polemizował czy są lepsze, ceny są niższe ale za niższe ceny nie mogą być lepsze(może i ceny najmu niższe ale dobrego chefa nie ściągniesz do dziury).


@ameliniummm: ja nie mam jakiś super wyczulonych kubków smakowych ale regularnie jadamy z różową w restauracjach to umiem ocenić czasami co lepsze, przynajmniej dla mnie. Jak pisałem wyżej, sałatka z werandy z Ostrowa jest lepsza od sałatki z siesta trattoria.

Jak
w tych wszystkich zadupiach co wymieniłeś w międzyczasie nie idzie grać w tenisa w sensownych warunkach przez cały rok. Niby można tak żyć, ale co to za życie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@2-aminopirydyna: myślę, że w Ostrowie albo Kaliszu jest jakiś kort ale nie dam sobie ręki uciąć bo nie gram w tenisa. No i masz rację, jeśli to jest dla cb ważne to oczywiście, że łatwiej
ale tu nie chodzi o to co ty lubisz. Nikogo to nie interesuje! Tu chodzi o to że duże miasta oferują więcej i wielu ludzi to docenia stąd ceny nieruchomości


@ameliniummm: masz rację, nie chodzi o mnie ale o statystki. Należałoby sprawdzić ile ludzi gra w golfa, ile procent ludzi lata więcej niż 2 razy w roku samolotem itd.
Ja wiem, że nie chodzi o mnie ale myślę, że jestem takim