Wpis z mikrobloga

Jedno mnie tylko zastanawia, nie tylko w kontekście BK. Jeśli ludzie marudzą, że ich nie stać na mieszkanie, że trzeba pół banki na 60 metrów, że będą spłacać 30 lat mieszkanie 40 m, itp. To dlaczego, do cholery, dalej mieszkają w mieście z takimi cenami? Sorry, ale na przykładzie mojego powiatowego miasta w Polsce A, z dobrymi zarobkami lokalnymi, można spokojnie kupić 63 metrowe, 3-pokojowe mieszkanie za 250-280 tys., używane, stówka na remont i mieszkasz jak człowiek, a spłacasz po 10-15 latach. Jeśli kogoś nie stać na mieszkanie w dużym mieście, a potrzebuje mieć coś na własność, to sorry, ale trzeba przemyśleć wyprowadzkę...
#nieruchomosci #mieszkanie #finanse
  • 208
Mi chodzilo o jakies cywilizowane miasta np. Ostrow Wielkopolski. Mam taki wybor jak we Wro.


@93michu93: Kalisz jest większy niż Ostrów Wielkopolski, a z cywilizowanych knajp to jest tam Tutti Santi i na tym koniec xD
Kalisz jest większy niż Ostrów Wielkopolski, a z cywilizowanych knajp to jest tam Tutti Santi i na tym koniec xD


@Xuzoun: polecam salatke z Werandy, nawet Siesta Tratoria sie chowa.

a z ciekawostek to polecam porownac cent Tutti Santi we Wroclawiu (kolo Borku jest) i w Ostrowie
zloty stok blisko, stronie slaskie, a ona do Wro przyjezdza ten syf wdychac? xD

To na spotkanie z psiapsiolkami? W ogole ile wy macie lat? Bo odkad mam rodzine to nie potrzebuje tak czesto wychodzic (na studiach rzeczywiscie Wroclaw byl mega)


@93michu93: do kosmetyczki bo na miejscu nie ma nic ponad paznokcie, do lekarza, bo na miejscu tylko rodzinny i to słaby, na zakupy. Ja jestem 40+, koleżanka 50+
No ale fakt, nie mam pojecia czy w mniejszych miejscowosciach jest IMAX. Nie wiem tez na ile potrzebne mi to bo mieszkajac ponad 10 lat we Wro ani razu nie uzylem, ale rozumiem, ze ktos inny moze.


@93michu93: ja akurat lubię kino i zwracam uwagę na jakość obrazu i audio. Sam w domu wrzuciłem kilkadziesiąt tysięcy w dobry OLED i nagłośnienie.
Dla mnie wybor jest prosty ale to tak jak mowie, pracuje zdalnie od poczatku covida i wywalone, czy programuje z Wro, czy z Zakopanego, Wisly, czy z Bialegostoku.


@93michu93: też pracuję w IT, ale jestem co jakiś czas w biurze i tego samego wymagam od zespołu.
w powiatowym mieście dużo trudniej o prace z dobrymi zarobkami.

Wbrew wyobrażeniom wykopowej śmietanki nie wszyscy pracują zdalnie w IT i mogliby zarabiać z każdego miejsca na świecie


@Bumelante: plus co jakis czas się zmienia prace i w powiatowym często nie ma alternatywy
były ostatnio staty, że 70, czy tam nawet 75% stanowisk pracy powstaje w kilku największych miastach.

@the_good_guy: daj link

Druga sprawa, nawet jeśli to prawda, to powstają, bo ludzie uciekają do miast, bo nie mogą znaleźć pracy. A nie mogą, bo firmy otwierają się w miastach. Taka karuzela #!$%@?. Nasza centralizacja w kilku miastach wyjdzie bokiem i to szybciej niż później.
Mój chłopak ma łuszczycę - choruje na to dziadostwo 2% społeczeństwa, więc wcale nie tak mało... Dla niego ważny jest dostęp do np. placówek które oferują terapię światłem, najlepiej takiej gdzie nie będzie musiał czekać w kolejkach wielomiesięcznych na terapię


@Pantegram: mój brat mieszka na wsi pod miastem powiatowym. Urodziło mu się niepełnosprawne dziecko i dyma co dwa dni do wojewódzkiego na rehabilitacje.
Czy mogę prosić o kilka przykładów "zawsze coś jest do roboty" (nie siłownia, wyskok na jedzenie, basen), co jednocześnie sprawia, że "człowiek żyje"?

Byłbym również wdzięczny za częstotliwość wykorzystywania tychże (pewnie, jasne, są ludzie, chodzący sto razy do zoo, nazywają się pracownicy).

Żarty żartami, ale chętnie poznam odpowiedź.

Jedno dam od siebie: planszówki, gry towarzyskie.


@patryk_66: mój przykład z ostatnich dwóch miesięcy, Warszawa, 40+, bez dzieci
- 2 city break na