Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jako studentka, która pracuje na umowie zlecenie dla korpo przez firmę outsourcingową. Czy warto kupić OC zawodowe?

Główny mój powód to fakt, że w razie niechcącej szkody mogę zostać podciągnięta do odpowiedzialności całym majątkiem. Tego się najbardziej boję a pracuję przy bazach danych więc o szkodę łatwo. Warto zaznaczyć, że pomimo godzinowej stawki pracuję za osobę, która obecnie jest w firmie na macierzyńskim więc w sumie wykonuję pracę za osobę stałą.

Czy kogoś z Was już spotkała sytuacja, że musiał odpowiadać za szkodę bądź był z tego powodu w sądzie?

#ubezpieczenie #korpo #pracbaza #pytanie #prawopracy #prawo #umowazlecenie #praca #it #umowa #kiciochpyta #hr #januszex #janusze #janusz #programista15k #zlecenie #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: to może pochwal się rodzajem polisy, bo w IT na rynku polskim wciąż jest ich mało i w zasadzie są gówno warte. Mówię o takich 500-1000. Najczęściej to takie OC jak zepchniesz łokciem laptopa do kibla. Ale jak puścisz UPDATE bez where i jeszcze nie było backupu, bo zapomniałaś zacheckować checkboxa i tylko Ty to miałaś zrobić to zaczynają się schody. Nawet takie zagraniczne polisy 2-3k+ nie są idealne w
@mirko_anonim @bezstronny_obserwator nie macie limitów odpowiedzialności w umowach? Nie wiem jak zlecenie, ale na B2B raczej powszechne są limity odpowiedzialności. Jak firma sama ich nie wpisuje, to trzeba je wynegocjować, a jak się nie zgodzą to szukać dalej. Ja zawsze miałem limity i olewałem te OC. Tak z drugiej strony to też nie słyszałem nigdy o tym, żeby ktoś dostawał jakieś kary na B2B. Trzeba by było chyba grubo odwalić.
@mirko_anonim: jak pracujesz na bazie danych (a nie jesteś bazodanowcem z 20 letnim doświadczeniem) to w sytuacji kiedy obawiasz się o update to wrzucaj na czat firmowy żeby jedna czy więcej osób dali ci approve. Nigdy nie podpisuj umowy ze odpowiadasz całym majątkiem. Nawet nie podpisuj ze odpowiadasz jakąkolwiek kwotą, bo jak coś się stanie to wezmą całą kwotę bez litości. Pomyłki są wpisane w nasze życie i pracę i jak