Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
no to podaję powód - dostosowuję prędkość do warunków jazdy, czego tu nie rozumiesz?


@cadcadcad: To jak jedziesz podczas ulewy. Jak jest sucho masz jechać na limicie.

a i jeszcze jakbyś mógł podać przepis który mówi że mam jechać tyle co limit

A czy mógłbyś mi wytłumaczyc że nie jesteś idiotą?

Jeśli wyskakujesz z takim pytaniem to tak jakbyś małach flagą z napisem "Tutaj jest debil". Jeśli nie masz dobrego powodu
Skoro jak sam przyznajesz że jeździsz ponad limit to w czym problem wyprzedzić zawalidrogę jadącą 90km/h krajówką?


@maad: A gdzie napisałem, że ktoś jadący 90/90 to zawalidroga?

50 to najpierw padna ze smiechu a potem wlepia ci mandat za nieuzasadnione wzywanie sluzb


@cadcadcad: ostatnio oglądałem filmik jak komuś wlepili mandat bo jechał 70/90 xD
Jeśli nie masz dobrego powodu by jechać poniżej limitu (z powodu warunków) to po co miałbyś to robić


@cwlmod: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu

co ma bycie egoistą do przepisów prawa o ruchu drogowym?
Czemu na 50 akurat


@wezsepigulke: bo na przykład ja jadę za nim i mi to przeszkadza bo chcę jechać szybciej, co to ma za znaczenie? jest jakiś przepis który mówi że nie wolno jechać X km/h poniżej limitu prędkości?
rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu

co ma bycie egoistą do przepisów prawa o ruchu drogowym?


@cadcadcad: Czy ty masz jakiś problem z myśleniem? Mówimy o przypadku dobrych warunków drogowych, a nie trudnych. Jeśli jedziesz zwykła polską krajówką przez pola i lasy to nie masz powodu by zwalniać.

jest jakiś przepis który mówi że nie wolno jechać X km/h poniżej limitu prędkości?
@kikiton No oczywiście op jeden jechał prawidłowo a wszyscy dookoła, po prostu setki aut, jechały nieprawidłowo. Tak było normalnie trąbili i mrugali na niego bez sensu i bez powodu.


Jak w tym dowcipie co wszystkie samochody jadą pod prąd.


@wezsepigulke wcale nie żyjemy w kraju gdzie 90% kierowców regularnie przekracza prędkość. Sam często mam ciężarówki na ogonie jak redukuję prędkość w zabudowanym do 50km/h
Jedziesz 400km zwykłymi drogami? Czy ty normalny jesteś? To nie PRL. Jeśli TIR siedział Ci na dupie to znaczy, że jechałeś dużo za wolno jak na warunki drogowe. Potem się dziwi, że ludzie trąbią i świecą.


@mark-clinton: a co miałem autostradę wybudować? Za wolno bo #!$%@? zgodnie z przepisami? 50 w zabudowanym to za mało? #!$%@? do Krakowa meganka pojeździć XD
@gigadude: jestem młodym kierowca, ale dostałam od znajomego cenna radę, która warto stosować w takich sytuacjach gdzie debile siedzą na zderzaku: zdjąć noge z gazu, zwłaszcza kiedy naprzeciwko sznur aut.
OP twierdzi że kilku takich się znalazło a jest to po prostu nieprawdopodobne jeśli by jechał normalnie


@wezsepigulke: co to jest jechać nirmalnie? Kiedy jest zakręt i ograniczenie do 70 mam dalej jechać 90? To jest #!$%@? normalne? WTF
No oczywiście op jeden jechał prawidłowo a wszyscy dookoła, po prostu setki aut, jechały nieprawidłowo


@wezsepigulke: akurat wszyscy tirowcy co do jednego to #!$%@? umysłowe i jestem w stanie uwierzyć, że akurat te mityczne setki tirowych cymbałów jechało 30km/h ponad limit
Utrudnianie ruchu to niekoniecznie zatrzymanie się. To dotyczy również zbyt wolnej jazdy, niczym nieuzasadnionej. Podsumowując, nie nie można sobie jechać krajowka normalnym samochodem z prędkością 30kmh bo tak się komuś podoba.


@wezsepigulke: na jakiej podstawie twierdzicie że ktoś jechał za wolno? Zgodnie z przepisami jechałem podkreslilem to we wpisie. A przez zgodnie z przepisami rozumiem to tak, że kiedy jest 90 jadę 90. A kiedy jest nie wiem z znak teren
typowy komentarz niedzielnego kierowcy, jesli nie potrafisz jezdzic podczas deszczu, to sa inne srodki transportu. Moge sobie wyobrazic jak nieudolnie prowadziles, ze spowalniales nawet ciezarowki.


@CzarnyBursztyn: kolejny jeździ szybko ale bezpiecznie xD Widzimy się na wykopie, w komentarzach będę się śmiał z twojego samochodu owiniętego na drzewie