Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
@wezsepigulke: a przyszło ci do głowy, że OPowi chodzi o sytuację gdzie głąby w ciężarówkach olewają ograniczenie prędkości? Bo tak często jest i jaśnie panowie są wielce oburzeni jak jedziesz przed nimi 60 na ograniczeniu 50, bo oni zwykle lecą w tym miejscu 80? Pełno takich dzbanów ostatnio w trasie widziałem. Takich i takich co w dupie mają zakaz wyprzedzania.
@wezsepigulke Zawsze się znajdzie ktoś kto nazwie bezpiecznie i prawidłowo jadącego samochodem nieudacznikiem albo sierotą. Jak wylądujesz kiedyś na drzewie albo wylecisz na czołówkę z swojego pasa to niech ktoś z rodziny nas zawoła, poczujemy się trochę bezpieczniej na drodze. Ale ważne że nigdy ciężarówki nie spowolnisz na drodze!
Co za drogowa patologia, ja pier
@wezsepigulke:

Powolna jazda to też jest tworzenie zagrożenia


OP mówi, że jedzie zgodnie z przepisami. Jechanie 30 na 30, 50 na 50 czy 70 na 70 to nie jest powolna jazda. Ba, nawet jechanie 30 na 70 podczas gdy #!$%@? nawałnica to nie jest powolna jazda.

Jakoś wszyscy w tych warunkach niby jechali szybciej tylko on nie potrafił


Skąd wniosek, że wszyscy a nie konkretny jeden kretyn bezpośrednio za nim? Że
@tomaszk158: Bo niestety część dzbanów za kierownicami myśli że obowiązuje tylko jedna prędkość na drodze. ICH WŁASNA. Nieważne czy #!$%@? deszcz, są znaki, gorzej się ktoś czuje czy zwyczajnie niedawno zdał prawo jazdy i się uczy MASZ JECHAĆ na krajówce 100, w krótkiej wiosce 80, w dłuższej 65.

Najlepsze jest, że tacy kretyni potrafią mnie wyprzedzić na ograniczeniu, a potem jak skręcają w pierwszą drogę po tym jak mnie wyprzedzili. Nadrobili
@wezsepigulke: domniemałem tak samo jak Ty zachowanie OPa.

@Darth_Gohan Ja się spotkałem nieraz nawet na ludzi trąbiących bo ktoś hamuje po zapaleniu pomarańczowego światła xD biedni #!$%@? muszą kombinować buspasami, wyprzedzać na zakazach czy zmieniać pasy na przejściach dla pieszych bo wszyscy jadą za wolno. Potem polska w top4 śmiertelnych wypadków w Europie a na jakimś Stop Chamie absolutnie każdy idiotyczny wybryk na filmiku ma całe grono swoich obrońców "może i
@kikiton @gigadude: a ja na przykład jeżdżę szybciej, ale nigdy nie mam pretensji do ludzi, którzy jeżdżą przepisowo. Każdy sobie przysłowiową rzepkę skrobie. Ale ch$j mnie jasny strzela i krew zalewa, jak j@!ana sierota wyjeżdża z ograniczenia do 60 na którym jedzie zachowawczo 40, bo jeszcze mu zdjęcie zrobi i 2km za skrzyżowanie dalej jedzie 40 bo nie zna przepisów i nie ogarnia odwołań. Denerwujące są też sieroty, co hamują biegami