Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
@wezsepigulke: w Polsce wszystkie "ekspresówki" są drogami krajowymi, to nie są zbiory rozłączne, a dwa różne podziały wg innych cech drogi. I tak, nie mam żadnego problemu z tym, że uprawniony do poruszania się po drodze publicznej niebędącej klasy ekspresowej/autostrady/GP jedzie po niej 30 km/h (jak to robią na co dzień tysiące ciągników rolniczych, wozów konnych i rowerów).
@Otter A ja mam problem. I widać nie tylko ja. Ciągniki rolnicze, czy też ogólnie pojazdy wolnobieżne są m.in. specjalnie wyposażone w odblaskowy trójkąt i swiatlo ostrzegawcze i z daleka widać że to pojazd wolnobiezny i można się spodziewać że jedzie wolno. To logiczne, ale nie dla wykopków.
@gigadude: Jedziesz 400km zwykłymi drogami? Czy ty normalny jesteś? To nie PRL. Jeśli TIR siedział Ci na dupie to znaczy, że jechałeś dużo za wolno jak na warunki drogowe. Potem się dziwi, że ludzie trąbią i świecą.
A pozostałych dzbanów co się wypowiedzieli wyżej nie mam co wołać, skoro akceptują tylko jazdę równą albo powyżej danego ograniczenia. Jak ktoś chce sobie jechać ekonomicznie 60km/h bo mu wygodnie i jedzie dla przyjemności a nie mu się życie #!$%@?ło z torem wyścigowym to ma do tego pełne prawo i nie jego sprawa, że takie ****** jak wy chcą "jechać jak technika pozwala" swoim BMW/Audi, wasz problem.


@Geomemnon: Pozdrawiamy miernotę drogową
czemu masz pretensje do kogoś kto jedzie wolniej, wyprzedanie wykracza poza twoje umiejętności?


@maad: Bo jadąc na limicie nie powinienem tego robić.
Ok mordeczko, czyli się rozumiemy, bo miałem dziwne wrażenie, że negujesz moje podejście do jazdy. Ale w takim razie wygląda na to, że jeździmy podobnie - to znaczy efektywnie i że te same zachowania nas wk@&wiają. Także szerokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Under4est: Nie wiem dlaczego miałeś takie wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu jeżdżę szybko i bezpiecznie czyli tak szybko
chyba że jak ktoś jedzie 30 na 50tce to wzywasz policję, nagraj proszę chcę się pośmiać


@cadcadcad: 30/50 to normalna prędkość w mieście gdy nie wiesz gdzie skręcić albo szukasz miejsca parkingowego. Jazda 80 na autostradzie to już jest tamowanie ruchu, szczególnie w świetle obecnych przepisów dla tirów
@wezsepigulke: Tak, jazda wolno to stwarzanie zagrożenia. Puknij się w głowę. Przyczyna większości wypadkow jest nadmierna predkosc, ale Ty, król chłopskiego rozumu, mistrz kierownicy wie lepiej. Przeczytaj sobie książkę „Wszyscy tak jeżdżą”, otwiera to trochę oczy na to co się dzieje na drogach.
@wezsepigulke: ciągnik rolniczy nie jest pojazdem wolnobieżnym. Tłumaczenie widzenia z daleka pojazdu wolnobieżnego ciężko skomentować - z daleka nie widać, że ktoś przed Tobą jedzie wolniej od Ciebie?
@gigadude:

Też miałem spotkanie z takim smierdziuchem w ciężarówce.

Ciemno, deszcz i mgła, dookoła las, bardzo kiepska widoczność, a po szerokości #!$%@? widać, i znaki ostrzegające o zwierzętach, a ten podjeżdża mi w zabudowanym (w okolicach Spały). Menda (mimo iż przekraczałem nieznacznie prędkość) podjeżdża 40 tonami na pół metra ode mnie.
Aż zjechałem agresywnie na pierwsze pobocze i #!$%@? strąbiłem. Mówię #!$%@?, zabije mnie idiota.
A dodam tylko, że jechałem trasę
a kto decyduje jaka jazda w aktualnym momencie, warunkach drogowych i miejscu jest zbyt wolna, bo tego w przepisach nie widziałem poza min. 40kmh na autostradzie?


@cadcadcad: Zgłaszający a potem policja. Masz jechać na limicie o ile nie masz konkretnego powodu, by jechać wolniej. Chyba prosta zasada?

Nie jesteś sam na drodze, a inni chca w normalnym czasie dojechać do celu, a nie ślimaczyć się za jakimiś egoistą co w godzinach
@BreathDeath Widzę co się dzieje na drogach. Jeżdżą dzbany z zerowym wyszkoleniem. Opad śniegu na 0,5cm paraliżuje ten kraj. Ludzie nawet masowo PoRD nie przeczytali chociaż raz w życiu, potem wypisują takie kwiatki że np. nie ma przepisów o poruszaniu się na rondzie czy właśnie o zbyt wolnej jeździe xD.
Zgłaszający a potem policja. Masz jechać na limicie o ile nie masz konkretnego powodu, by jechać wolniej


@cwlmod: no to podaję powód - dostosowuję prędkość do warunków jazdy, czego tu nie rozumiesz?

a i jeszcze jakbyś mógł podać przepis który mówi że mam jechać na limicie, bo ja znalazłem taki zapis w przepisach i niesamowite, nie ma tu nic o limicie:

Art. 19. Prędkość bezpieczna, bezpieczny odstęp
1.
Kierujący pojazdem jest
niedaleko mnie jest krajowka z limitem 60 przez kilka km. Nawet jak jadę tam 80 to tirowcy siedzą na dupie


@xPekka: I ciebie to dziwi? Cała Polska jest zaminowana takimi gówno ograniczeniami i je się po prostu ignoruje
ma przepisów o zbyt wolnej jeździe


@wezsepigulke: nie ma takich przepisów, są przepisy o TAMOWANIU RUCHU, jakbyś wezwał policję do kogoś kto jedzie np 30 na 50 to najpierw padna ze smiechu a potem wlepia ci mandat za nieuzasadnione wzywanie sluzb

poza tym zalozmy ze jade sobie 80 na ograniczeniu 80, ale przede mna jedzie jakis dziadek gruzem i jedzie 50 bo leje deszcz - ja spokojnie opanuje auto, ale on
Bo jadąc na limicie nie powinienem tego robić


@cwlmod: Skoro jak sam przyznajesz że jeździsz ponad limit to w czym problem wyprzedzić zawalidrogę jadącą 90km/h krajówką?