Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
@gigadude: Tirowcy to najgorszy element. Ja ostatnio jechałem 90km/h na krajówce w Estonii, tam co chwilę są radary i nie chciało mi się jechać na spince bo miałem cały dzień jazdy przed sobą. Kuweciarz za mną na polskich blachach dostał szału - zderzak, światła, trąbienie, próba wyprzedzania na czołówkę. Przepuściłem go zjeżdżając na moment na stację bo psychola się bałem. Jakąś godzinę później go spotkałem na światłach przed ruchem wahadłowym kilka
@gigadude wczoraj Węgry. Polski tirowiec wyprzedza na moście (pas w jedną i pas w drugą ) kolumnę samochodów i tirów, kolumna jechała przepisowo 90... parafrazując "jaki wstyd przed Ryśkiem". Dzisiaj jeszcze trzy akcje już na czeskiej autostradzie. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.
Bo niestety część dzbanów za kierownicami myśli że obowiązuje tylko jedna prędkość na drodze


@Darth_Gohan: nie jedna tylko trzy.

Pierwsza predkosc to 80/50
Druga to 125/80
a Trzecia to 200/140

Tych co na odcinkowym jada 80/120 to powinno sie wieszac
Jak ktoś chce jechać 30 na godzinę na drodze niebędącej ekspresową to niech sobie jedzie, gówno Ci do tego xD.


@Otter wykopowi kierowcy za dychę, w deszczu boją się jeździć, przepisów nie znają, wypisują farmazony internetach...

Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]
§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.
§ 2. Jeżeli wykroczenia, o
@cwlmod Ok mordeczko, czyli się rozumiemy, bo miałem dziwne wrażenie, że negujesz moje podejście do jazdy. Ale w takim razie wygląda na to, że jeździmy podobnie - to znaczy efektywnie i że te same zachowania nas wk@&wiają. Także szerokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]

§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

§ 2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny,

podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.


@wezsepigulke: no tak, jakbyś nagle zatrzymał auto na środku autostrady to podpadasz pod ten przepis, a o
@wezsepigulke a kto decyduje jaka jazda w aktualnym momencie, warunkach drogowych i miejscu jest zbyt wolna, bo tego w przepisach nie widziałem poza min. 40kmh na autostradzie?

nawet jakbyś chciał wezwać policję to sam zacytowałes - NIEUZASADNIONA - uzasadnienie brzmi "dostosowuje prędkość do warunków na drodze" i tyle
@gigadude pelna zgoda. Jeżdzę regularnie w trasy i co wiocha i zabudowania zwalniam kulturalnie do 50-60 bo często yanosik trąbi ze stoją to leci taki tirowiec w dupie przepisy 80 km/h lekko…
OP twierdzi że kilku takich się znalazło a jest to po prostu nieprawdopodobne jeśli by jechał normalnie


@wezsepigulke: Przyjmij, w drodze wyjątku ( ͡° ͜ʖ ͡°), że normalnie, to zgodnie z przepisami i ograniczeniami. Potem przez rok poruszaj się po drogach normalnie i zdaj nam raport. Nie mogę doczekać się rezultatów. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@wezsepigulke

> Jak ktoś chce jechać 30 na godzinę na drodze niebędącej ekspresową to niech sobie jedzie, gówno Ci do tego xD.


@Otter wykopowi kierowcy za dychę, w deszczu boją się jeździć, przepisów nie znają, wypisują farmazony internetach...


Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]

§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

§ 2. Jeżeli
Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa


@gigadude: a wystarczy jeździć złomem i przyhamować
@cwlmod: @wezsepigulke @Under4est jeździe do Austrii, pojeździjcie sobie po niej z tydzień. Dostaniecie kilka pamiątek z fotoradarów, to się zastanowicie nad jeżdżeniem 120km/h po krajówkach i 80 km/h w zabudowanym.

Nie będę zgrywał świętego, bo zdarza mi się spieszyć lub jeździć 15 kilometrów powyżej po znajomej drodze. No, ale nie 30. Gonić to można na autostradach.