Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
jak się boisz to autobus czeka!


@iMarket: jebnij się w ten pusty łeb, widzisz znak ograniczenia prędkości do 70 bo jest skrzyżowanie z drogą podporządkowaną to jedziesz 70 a nie 90 dzbanie
Za wolno bo #!$%@? zgodnie z przepisami? 50 w zabudowanym to za mało? #!$%@? do Krakowa meganka pojeździć XD


@gigadude: Jeśli tir ci siedzi na dupę w zabudowanym to chyba znasz już odpowiedź. Tak jechałeś za wolno. Jak masz wątpliwości/boisz się policji to puść kuweciarza przodem. Kierowca tira nie ma czasu pieprzyć się w powolną jazdę tylko ma ograniczony czas pracy. To nie jego wina że Polska jest tak spieprzona infrastrukturalnie,
kolejny jeździ szybko ale bezpiecznie xD Widzimy się na wykopie, w komentarzach będę się śmiał z twojego samochodu owiniętego na drzewie


@rimyi: Skoro jeździ bezpiecznie to dlaczego ma sie zawinąć na drzewie?
jebnij się w ten pusty łeb, widzisz znak ograniczenia prędkości do 70 bo jest skrzyżowanie z drogą podporządkowaną to jedziesz 70 a nie 90 dzbanie


@gigadude: Ja to nie zwalniam ze 120km/h jeśli jest takie skrzyżowanie i widać że nic nie dojeżdża
@gigadude: Paaanie, ja teraz jadąc do pracy mam... 50-90-40-70-50-90-40 (dość długa miejscowość) - 70-50 i ekspresówkę. Raz mnie takie dwa #!$%@? na tej ekspresówce przyczaili i była kara za jazdę 40 km/h na tej czterdziestce trzy wiochy wcześniej (bo ostatecznie mnie wyprzedzili). Tak, to im się spieszyło, a tak to jechali obok siebie chyba ze 4 km z prędkością 20 - 30 km/h. Ciekawe na ile się korek za nami ciągnął
Jak długo ty masz prawko? Tak, masz jechać 90 bo takie sa polskie realia że te ograniczenia są kompletnie z dupy. Albo jesteś niedzielnym albo świeżo upieczonym kierowca. Każdy kto trochę pojeździ po Polsce ma te same wrażenia, że ograniczeń jest za dużo.


@cwlmod: ja nie dyskutuje o tym czy dane ograniczenie jest zasadne czy nie. Jest takie prawo, taki przepis i go przestrzegam. Nie jeżdżę też na gapę pociągiem, a
ja nie dyskutuje o tym czy dane ograniczenie jest zasadne czy nie. Jest takie prawo, taki przepis i go przestrzegam.


@gigadude: To zacznij. Ograniczenie prędkości to najgłupszy powszechnie stosowany przepis. Skoro nie dysktujesz to jesteś słabym kierowcą (być może początkującym) lub zachowujesz się jak leming.

Nie jeżdżę też na gapę pociągiem, a jak kupuje coś w biedzie to na kasie odbijam to co kupuję a nie tańsze. No ale to wielka
@gigadude: jestem kierowcą zawodowym po całej eu na tirach i jak jadę polską krajówką to mnie też wyprzedzają - mając po 0cm zapasu xD

pomijam, że jak jechałeś po za obszarem zabudowanym to wcale nie było ok bo oni mieli limit 70 tylko Ty pewnie jechaleś 90 i tak za tobą więcej niż odcięcie nie mogli XD
jestem kierowcą zawodowym po całej eu na tirach i jak jadę polską krajówką to mnie też wyprzedzają - mając po 0cm zapasu xD


@zgreddo: Ile jeździsz w zabudowanym na typowej polskiej wsi z 3 kilometrową prostą po horyzont i bez duszy w zasięgu wzroku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wezsepigulke

@kikiton Nikt go nie zmusza do jazdy w ogóle. Powolna jazda to też jest tworzenie zagrożenia. Jeśli się nie czuję, nie ma umiejętności, to nie moja sprawa, ale niech nie jedzie po prostu w takich warunkach. Niech zatrzyma i idzie na herbatę do jakiejś karczmy. Jakoś wszyscy w tych warunkach niby jechali szybciej tylko on nie potrafił.


Udowadniasz, że nie masz kompletnie pojęcia, jak jeździć samochodem. Jesteś gówniarzem, który jeszcze nie
Ile jeździsz w zabudowanym na typowej polskiej wsi z 3 kilometrową prostą po horyzont i bez duszy w zasięgu wzroku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: średnio co 3 tygodnie jestem na takiej pięknej drodze, na załadunek żeby się wydostać z kraju. Generalnie kierowcy ciężarówek to bardzo niecierpliwa grupa społeczna, trochę mnie to zawsze dziwi bo nasze auta są najwolniejsze z prawie wszystkich uczestników dróg to jak się
Wypadki się najczęściej zdarzają, bo na drodze stanie się coś, czego się nie spodziewamy. Dlatego prędkość musi być dostosowana, żeby był zarówno czas, żeby zareagować, jak i odległość do hamowania. Jak wygląda hamowania w ostrym deszczu każdy głupi wie, poza najgłupszymi.


@srogie_ciasteczko: Jeśli wszyscy jadą szybciej od ciebie, a rowy nie są pełne aut, to ty jesteś problemem. Jeśli nie czujesz się na siłach to zrób sobie przerwę.

bardzo niecierpliwa grupa
@cwlmod ta krucjata nie ma sensu. TIRy które powodują ~3% wypadków są gorsze od osobówek co powodują ~%75 wypadków. Tak zdecydował wypok i nie wygrasz. Z powodu opadu deszczu następuje ogólnopolskie ograniczenie prędkości do 48km/h

xD