Wpis z mikrobloga

Pizzowe świry ma ktoś effeuno w bloku i sobie chwali. Zastanawiam się nad zakupem do bloku. Ale mam też działkę rekreacyjną nieopodal na której mógłbym mieć gazowy, albo postawić taki opalany drewnem. Tylko wtedy nie zjem pizzy w domu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby to i to.
Podsumowałby ktoś wady i zalety effeuno względem piekarnika?

#pizza #gotowanie #wlochy
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
No i raczej nie można go zabudować, bo ma wywiewy z dwóch stron


@Gustavo_Fring: To spory minus bo miałem nadzieje że uda mi się go w zabudowę schować. Kiedyś widziałem jakieś patenty z ruchomą szufladą i przed pieczeniem piecyk wyjeżdżał z zabudowy. Ale skoro sporo waży to musiałaby być to solidna konstrukcja.
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo: Mam w bloku, chwalę sobie :)

Zabudowywać tak jak piszesz nie można, dlatego ja docelowo będę miał miejsce w szafce (bez frontu) + planuję zrobić platformę na kółkach do łatwego wyjeżdżania z niej.
  • Odpowiedz
  • 0
@diwi: No własnie taka konstrukcja była by dla mnie spoko rozwiązaniem bez zagracania kuchni. Ewnetualnie zostanę przy gazowym/opalanym drewnem i pickę będe jadł tylko w plenerze :D. Wrzuć jakieś fotki jak skończysz.
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo: mam effeuno w bloku - rozwiazanie na zdjeciu. Wyjezdza na czas pieczenia i stygniecia, potem schowany i sie nie kurzy. Polecam, albo Effeuno, albo Macte Voyager Twin ktory pewnie bym bral w tej chwili - jest mniejszy i tanszy, jedyne co to robi sie cieplejszy bo nie ma aktywnego chlodzenia.
bartowsky - @Tagliacozzo: mam effeuno w bloku - rozwiazanie na zdjeciu. Wyjezdza na c...

źródło: IMG_6541

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo: Wydaje się że idealnym rozwiązaniem by była diavola pro. Piecyk kopułowy ale znaczenie lepszy od innych. Nie jest takim dużym klocem jak effeuno więc do bloku lepszy i na działkę też łatwiej zabrać.
Osiąga temperatury do 500 stopni
  • Odpowiedz