Wpis z mikrobloga

to sa dane sprzed 5 lat, to wieki temu


@Wychwalany: uważasz, że rozkład się zmienił? Trend jest taki, że bogaci są bogatsi, a biedni biedniejsi. W całej gospodarce realne płace spadają (ostatnie 2 lata), przy czym inflacja bardziej dotyka biedniejszych.
@Anakee ale co w związku z tym?

Skoro na obrazku jest rok 2018, to można sobie wyobrazić, że przy aktualnych danych w Polsce powiatowej wg. ten kolor byłby nieco ciemniejszy według tych samych wytycznych.

To że za dzisiejszą średnią można kupić czegoś mniej niż kilka lat temu to inna para kaloszy.
ale co w związku z tym?


Skoro na obrazku jest rok 2018, to można sobie wyobrazić, że przy aktualnych danych w Polsce powiatowej wg. ten kolor byłby nieco ciemniejszy według tych samych wytycznych.


To że za dzisiejszą średnią można kupić czegoś mniej niż kilka lat temu to inna para kaloszy.


@Serghio: sugerujesz, że wzrost nominalny (a realny spadek) wartości wynagrodzenia zatrzyma migrację do miast i różnice w perspektywie rozwoju dużych miast
@Anakee masz jakieś problemy z interpretacją tego, co czytasz, dwie osoby, w tym ja zwróciły na prosty fakt, że są to dane z 2018 roku, a Ty wmawiasz nam jakieś insynuacje o migracji do miast, o tym że niby sie rozkład zmieni...

jesteś jakim politykiem, czy kimś podobnym?

mój komentarz znaczył tyle, że pewnie w całej Polsce ta średnia pensja proporcjonalnie wzrosła, nic więcej

nie wiem jakie procesy myślowe u Ciebie zaszły,
masz jakieś problemy z interpretacją tego, co czytasz, dwie osoby, w tym ja zwróciły na prosty fakt, że są to dane z 2018 roku, a Ty wmawiasz nam jakieś insynuacje o migracji do miast, o tym że niby sie rozkład zmieni...


@Serghio: tak, dane z 2018, ale uważasz, że obecnie różnice są inne i trend migracji do dużych miast się odwrócił?
mój komentarz znaczył tyle, że pewnie w całej Polsce ta średnia pensja proporcjonalnie wzrosła, nic więcej


@Serghio: taki wzrost nic nie znaczy, bo nic nie zmienia. Mój post NIE JEST O DOCHODACH, tylko rozwarstwieniu.
@Anakee nie, uważam, że nic sie nie zmieniło poza tym, że wszędzie wzrosło wynagrodzenie, mapka wyglądałaby identycznie tyle ze liczby będą większe

#!$%@?ąc od tekstu, to sam obrazek który wrzuciłeś jest ciekawy i dlatego kilka osób tylko do niego się odniosło
to sam obrazek który wrzuciłeś jest ciekawy i dlatego kilka osób tylko do niego się odniosło


@Serghio: jest, ale to tylko dodatek do tekstu, a nie jego temat :)