Wpis z mikrobloga

@Herato: to też w ogóle fajnie pokazuje, jacy ludzie się pchają do tego bagna. Biedni, zdesperowani, mało inteligentni, młodzi, naiwni (bo można oczywiście mało zarabiać w tym kraju i nie być przygłupem, ale wiara w MLM wymaga połączenia kilku tych predyspozycji). Widzieliście kiedyś "lidera biznesu" po pięćdziesiątce?

Bardzo mnie też uderza, co takie osoby uważają za wyznacznik jakiegoś luksusu. Jedzenie w restauracjach. Balkon hotelu w dużym mieście. Iphone.

Tak właśnie biedni
@BarkaMleczna

@Herato: to też w ogóle fajnie pokazuje, jacy ludzie się pchają do tego bagna. Biedni, zdesperowani, mało inteligentni, młodzi, naiwni (bo można oczywiście mało zarabiać w tym kraju i nie być przygłupem, ale wiara w MLM wymaga połączenia kilku tych predyspozycji). Widzieliście kiedyś "lidera biznesu" po pięćdziesiątce?


Bardzo mnie też uderza, co takie osoby uważają za wyznacznik jakiegoś luksusu. Jedzenie w restauracjach. Balkon hotelu w dużym mieście. Iphone.


Tak właśnie
@Herato: czynie brzmiało by to wiarygodniej, gdyby nie podawać jakichś kwot z kosmosu typu 50 czy 250k miesięcznie, a mówić, że "Pracuję obecnie na kasie w Biedronce i wprawdzie zarabiam te parę tysięcy, ale dzięki temu, że poświęcam jeszcze 2 godziny dziennie na SwÓj BiZnEs to darabiam dodatkowo 2500 zł miesięcznie."?
@mbasasello: niestety w polsce i w krajach wschodnich takie rzeczy imponuja znacznej wiekszosci spoleczenstwa, dlatego wlasnie jest tak latwo znalezc frajerow ktorzy w to uwierza. ludzie sa w stanie zakredytowac sie na iphone, ciuchy guessa i na wakacje w dubaju zeby wstawiac zdjecia na facebooka i podgladac czy kuzynka i sasiadka juz widzialy i mialy okazje pozazdroscic, wiec jak ktos im to obiecuje w miesiac to nawet i dusze sprzedadza
@BarkaMleczna: Otóż to. Dla nich bycie bogatym to chodzenie w garniaku po hotelu na all inclusive xD albo ubrania z jebitnymi logo robiąc za słup reklamowy znanych marek. Widać, że pozerzy i szukają prostych sposobów by na zdjęciu było widać, że "mają" pieniądze.

W poprzedniej pracy trochę spotkałem na prawdę bogatych osób, głównie prezesi i CEO (firm a nie kont na instagramie). Choćby mój były szef, kóry wyglądał całkiem normalnie jak
@good A do tego dochodzi taka kwestia, że zwykle to całe "exclusive" jest w zasięgu przeciętnego Kowalskiego, tylko #frajerzymlm mają do perfekcji ogarniętą sztukę prezentacji. Umówmy się, że tygodniowe wakacje w fajnym hotelu w Grecji czy Turcji, na którym można napstrykać milion zdjęć w różnych miejscówkach i potem wrzucać co tydzień, że niby kolejne wyjazdy, to nie jest coś bardzo drogiego. Tylko normalni ludzie tak nie robią ;) Tak samo zdjęcia z
Tak właśnie biedni ludzie wyobrażają sobie bogatych ludzi.


@BarkaMleczna: Lekko ponad 10k euro w miesiąc to nie jest bogata osoba tylko realna i solidna zachodnia klasa średnia i to raczej półka niższa jak wyższa :P