Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #frontend

Ponad rok nauki programowania psu w 4 litery...
Drugi dzień jako junior a już chciałbym rzucić wypowiedzeniem xD.

Projekty "do szuflady i CV" pisałem z ogromną chęcią i podobało mi się to ale prawdziwa praca to jak walnięcie w ścianę.
- Całkowicie inny typ projektu od tych co pisałem,
- Nie piszę sam projektu od początku tylko muszę ogarnąć o co chodzi w kodzie
- Loszki w teamie i to mnie stresuje bo #przegryw a muszę z nimi rozmawiać

To jest normalne czy rzucić to programowanie i iść spróbować jako admin/support?

Pozostałe opcje to zmienić firmę ale jako junior bez expa to trudno będzie coś innego dostać lub wrócić do spawania.
Pobierz xmadesio - #programista15k #programowanie #frontend

Ponad rok nauki programowania ps...
źródło: ehh
  • 22
@xmadesio:

to wszystko brzmi normalnie, brzmi jak zetknięcie się z realną pracą programisty

takie spostrzeżenia:
* pisanie kodu jest dużo łatwiejsze niż czytanie; praca programisty w różnych proporcjach opiera się na pisaniu/czytaniu kodu; czasem czytania kodu jest znacznie, znacznie więcej niż pisania, zwłaszcza w projektach utrzymaniowych, skomplikowanej logice
* często praca programisty polega na dochodzeniu po kodzie jak coś powinno działać, szukaniu zadań/ludzi stojących za tym itd.
* raczej nikt juniorowi
@xmadesio nie wiem jak praca juniora bo mam to dawno za sobą, ale praca przeciętnego programisty to często dzień czy kilka patrzenia w kod i uruchamiania jakiś testów by poprawić jakiś istniejący kod poprzez napisanie kilku linijek kodu w jakis konkretnych miejscach w istniejącym, albo zmianie jakiegoś wzoru czy parametru, by wynik na koniec był prawidłowy. Rzadko się pisze cokolwiek nowego, raczej te nowe rzeczy to przepisywanie kodu istniejącego na jakaś inna
te bejty co raz glupsze


@darktemplar: Nie bejt tylko przemyślenia po pierwszych dniach pracy. Nie wykluczam, że to się zmieni po tygodniu, miesiącu ale na razie mam takie odczucia.

A jeśli chodzi o to, że często pisze bejty to każdy mój bejt ma #przegryw jako pierwszy tag.
@xmadesio jak zaczynałem w tej branży naście lat temu to i wtedy oczywiste było że będzie się grzebać w napisanych projektach, są firmy które tworzą pod klienta nowe apki czyli typowe software house ale nawet tam nie unikniesz tego całkiem
@xmadesio: kilka uwag do tego, to co wspomniałeś to raczej normalka. Po pierwsze pracuje się zespołowo i zazwyczaj na Twoją pracę składa się kontakt z innymi członkami zespołu (Product Ownerem, Scrum Masterem, testerami, programistami i leadem zespołu0, pisanie kodu (łatanie bugów bądź pisanie nowych funkcjonalności) oraz review kodu napisanego przez inne osoby. Gdyby jedna osoba była we wszystkich rolach to w oprogramowaniu mogłoby być sporo bugów, których nie zauważyła ta osoba.
@xmadesio ja mysle że każda firma która zatrudnia jaśniepana za 4500netto powinna #!$%@?ć całe repozytorium, aby jaśnie pan junior mógł sobie napisać projekt od zera tak jak lubi XDDD

jeśli to nie bait to czy ty jesteś debilem? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)