Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #frontend

Ponad rok nauki programowania psu w 4 litery...
Drugi dzień jako junior a już chciałbym rzucić wypowiedzeniem xD.

Projekty "do szuflady i CV" pisałem z ogromną chęcią i podobało mi się to ale prawdziwa praca to jak walnięcie w ścianę.
- Całkowicie inny typ projektu od tych co pisałem,
- Nie piszę sam projektu od początku tylko muszę ogarnąć o co chodzi w kodzie
- Loszki w teamie i to mnie stresuje bo #przegryw a muszę z nimi rozmawiać

To jest normalne czy rzucić to programowanie i iść spróbować jako admin/support?

Pozostałe opcje to zmienić firmę ale jako junior bez expa to trudno będzie coś innego dostać lub wrócić do spawania.
xmadesio - #programista15k #programowanie #frontend

Ponad rok nauki programowania ps...

źródło: ehh

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
- Całkowicie inny typ projektu od tych co pisałem,

Normalne

- Nie piszę sam projektu od początku tylko muszę ogarnąć o co chodzi w kodzie

Normalne

- Loszki w teamie i to mnie stresuje bo #przegryw a muszę z nimi rozmawiać

Jak jesteś #przegryw to normalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@xmadesio:
  • Odpowiedz
@xmadesio:

to wszystko brzmi normalnie, brzmi jak zetknięcie się z realną pracą programisty

takie spostrzeżenia:
* pisanie kodu jest dużo łatwiejsze niż czytanie; praca programisty w różnych proporcjach opiera się na pisaniu/czytaniu kodu; czasem czytania kodu jest znacznie, znacznie więcej niż pisania, zwłaszcza w projektach utrzymaniowych, skomplikowanej logice
* często praca programisty polega na dochodzeniu po kodzie jak coś powinno działać, szukaniu zadań/ludzi stojących za tym itd.
* raczej nikt juniorowi
  • Odpowiedz
@xmadesio: Jesteś absolwentem informatyki? A jak nie to jakich studiów i jak było z dostaniem pierwszej pracy bez w/w? Patrzą mocno na kierunek kompjuter sajens przy aplikacji na staż/juniora?
  • Odpowiedz
@xmadesio nie wiem jak praca juniora bo mam to dawno za sobą, ale praca przeciętnego programisty to często dzień czy kilka patrzenia w kod i uruchamiania jakiś testów by poprawić jakiś istniejący kod poprzez napisanie kilku linijek kodu w jakis konkretnych miejscach w istniejącym, albo zmianie jakiegoś wzoru czy parametru, by wynik na koniec był prawidłowy. Rzadko się pisze cokolwiek nowego, raczej te nowe rzeczy to przepisywanie kodu istniejącego na jakaś inna
  • Odpowiedz
  • 0
te bejty co raz glupsze


@darktemplar: Nie bejt tylko przemyślenia po pierwszych dniach pracy. Nie wykluczam, że to się zmieni po tygodniu, miesiącu ale na razie mam takie odczucia.

A jeśli chodzi o to, że często pisze bejty to każdy mój bejt ma #przegryw jako pierwszy tag.
  • Odpowiedz
@xmadesio jak zaczynałem w tej branży naście lat temu to i wtedy oczywiste było że będzie się grzebać w napisanych projektach, są firmy które tworzą pod klienta nowe apki czyli typowe software house ale nawet tam nie unikniesz tego całkiem
  • Odpowiedz
@xmadesio: kilka uwag do tego, to co wspomniałeś to raczej normalka. Po pierwsze pracuje się zespołowo i zazwyczaj na Twoją pracę składa się kontakt z innymi członkami zespołu (Product Ownerem, Scrum Masterem, testerami, programistami i leadem zespołu0, pisanie kodu (łatanie bugów bądź pisanie nowych funkcjonalności) oraz review kodu napisanego przez inne osoby. Gdyby jedna osoba była we wszystkich rolach to w oprogramowaniu mogłoby być sporo bugów, których nie zauważyła ta osoba.
  • Odpowiedz