Wpis z mikrobloga

Walaszek tekstem "jak się kochają to #!$%@? z nimi" zmienił polski światopogląd dotyczący innych ludzi/orientacji bardziej niż cała lewica i wszystkie organizacje razem wzięte. Nie zapraszam do dyskusji.
#walaszek #polska

  • 68
  • Odpowiedz
@CH3j @K-S- Ja całe życie myślałem że tekst "w piwnicy u dziadka" happysadu to historia faceta który wyruchał młodszą kuzynkę a nie historia homoseksualnego związku...
  • Odpowiedz
@Piastan: prawda, ale wynika to głównie z tego, że organizacjom czy lewicy - nawet jeśli mają rację - z oczywistych względów można zarzucić propagandę światopoglądową.

W przypadku Walaszka ten argument odpada. Co więcej, pada w kontekście żartu a nie walki ideologicznej, tak więc omija wszystkie światopoglądowe filtry.
  • Odpowiedz
@Piastan: Nie do końca się zgodzę. Po prostu ten bon mot trafił na podatny grunt ze swoją 'argumentacją', bo widzami Kapitana Bomby są młodzi mężczyźni, a taki heheszkowo-libertariański przekaz do nich trafia.

A według badań, to co najbardziej wpływa na 'zmianę światopoglądu', to bezpośredni kontakt z daną grupą społeczną. Im więcej gejów, osób trans, islamistów, ukraińców, kobiet znasz, tym jesteś do nich przychylniej nastawiony.

  • Odpowiedz
@Piastan:
Raczej zmaterializował podejście Polaków do tej kwestii, jakby tak nie było to ten tekst by się nie przyjął, a było tak od zawsze.
Kluby gejowskie były w Polsce od zawsze i nikogo poza gejami nie interesowały, nikt ich spalić nie chciał, a każdy pytany o homoseksualistów odpowiadał mniej-więcej: "niech sobie robią co chcą tylko trzymają z dala od naszych dzieci".
  • Odpowiedz
@Piastan: Nie. Myślę, że zdecydowanie największym czynnikiem zmiany było pojawienie się w polityce Biedronia. Cokolwiek by o nim nie sądzić, można go lubić lub nie, ale typ dał się poznać jako zwykły koleś w garniaku, który wypowiada się też często na inne tematy niż tylko te związane z orientacja seksualną itd. Stereotyp jeszcze kilkanaście lat temu był taki, że geje to tylko jacyś zniewieściali kolesie spotykający się w szemranych miejscach, a
  • Odpowiedz