Wpis z mikrobloga

Hej, jako "informatyk" pracujący zdalnie od wielu lat, siedzący od rana do nocy przed kompem na paru etatach, dostałem kontuzji, znanej w branży.

Boli mnie nadgarstek, czasami łokieć, prawa dłoń jest czasami troche słabsza od lewej, jakby czucie było słabsze. Oczywiście byłem u fizjoterapeutów, lekarzy, trenerów itd. Różne diagnozy padają: cieśń nadgarstka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty.

Nie jest to jakiś ból, który mnie dręczy i ciężko mi się z tym funkcjonuję, boję się, że w pewnym momencie już totalnie "odetnie" mi rękę, strace jakoś permanentnie czucie lub będę musiał poddać się skomplikowanej operacji, żeby z tego wyjść

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich jest: poćwicz Pan i idz na półroczny urlop. Jak słyszę u lekarza "po co pan tyle pracuję" to wiem, że nie ma co u takiego szukać pomocy. Tak się składa, że sporo ćwiczę (ale bez celowanych ćwiczeń na nadgarstek/łokieć). Może to ucisk, może defekt (he he), może trzeba operację. Jeden fizjo proponuję sesję trzy razy w tygodniu, drugi raz na miesiąc i ćwiczenia w domu. Inny proponuję zabiegi typu krio, jakieś fale itd.

Komuś coś faktycznie pomogło?

#programista15k #pracait #pracbaza #zdrowie #informatyka #programowanie
  • 38
@michalowoz: Tak, kontuzja branżowa, pewnie w LOLa grasz po godzinach a nie się pracą zasłaniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak przynajmniej było w moim przypadku. Na parę dni usztywniłem sobie lekko nadgarstek bandażem elastycznym, smarowałem przeciwzapalnymi i przeszło od razu. Od kilku lat używam myszy wertykalnej (MX vertical) i mam zupełne 0 problemów od tego czasu, możesz też trochę ćwiczyć nadgarstek na siłowni. Drugi punkt to to
@Bejro hehe, w nic nie gram. Po robocie czas dla rodziny i ogrodu :D z siedzeniem właśnie mam problem, bo zmieniłem fotel niedawno i nie mogę sobie zgrać tej pozycji, siedzę mega połamany i faktycznie zaczęło się to nasilać. Dzięki wielkie! Właśnie się edukuje w ergonomii stanowiska pracy
@michalowoz: podłokietniki równo z blatem i sprzęt zaraz na krawędzi blatu tak żebyś siedział prosto na fotelu równomiernie oparty a nie jak piwniczak z garbem. Wygodna mysz to temat rzeka, mi dobrze leżą większe szczury od A4Techa/Bloody ale to już co kto lubi i jaką ma łapę.
@michalowoz mi na drętwienie palców i dłoni pomogły właśnie podkładki. Coś miękkiego pod łokieć. No i oduczenie się naciskania łokciem nas biurko. No i olfen na zapalenie nerwu w łokciu( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesteś w stanie zgiąć palce do kąta 90 stopni względem dłoni?
Jeżeli nie, to dołóż sobie jakiś zestaw ćwiczeń do zwiększenia mobilności.
@michalowoz:
Ułożyłem sobie na stole kuchennym stare obudowy po komputerach i obciążyłem cegłami. Na tym ustawiłem monitor i kawałek płyty meblowej pod klawiaturę i myszkę. I takiej prowizorki używam od lat. Co jakiś czas żona namawia mnie na biurko podnoszone ale szkoda mi pieniędzy.