Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób w branży odnośnie ścieżki kariery w obszarze danych.
Od jakiegoś czasu uczę się w kierunku analizy danych: statystyka, sql, python (Pandas , NumPy), PowerBi. Ale z tego co ludzie piszą na grupkach juniorskich czy na takiej grupce związanej z PowerBi to że do analizy danych czy też na bi developera jest zatrzęsienie chętnych i ciężko się będzie dostać. No i tak zastanawiam się czy jest sens tam się pchać czy może już mając te podstawy sql i pythona rozszerzyć to w kierunku data engineeringu i po prostu jako junior szukać pracy w DE. Jak w ogóle widzicie teraz zapotrzebowanie z jakimi skilami mam największą szansę na rekrutacji?
#dataengineering #analizadanych #powerbi #businessintelligence #bigdata #dataanalyst #datascience #sql #pracait #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
via mirko.proBOT
  • 6
Anonim (nie OP): Coraz głupsze te zarzutki. Jak chcesz pracować w analizie czegoś jak sam nie potrafisz wyszukać w necie informacji o potrzebnych skillach. Bez jaj chłopaku. W życiu bym cię nie zatrudnił. Prowadzę sporo rekrutacji w roli technicznego i pierwsze czego oczekuję to samodzielności w myśleniu a nie podawania na talerzu. Danych tak nie dostaniesz. Dramat po prostu...

via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Dobrze wyżej napisał. Jeżeli nie potrafisz tak błahych rzeczy znaleźć w necie to się do tego po prostu nie nadajesz . To praca gdzie na starcie masz 8, 9k a nie 2. Na juniorów mamy w korpo w jedynej rekrutacji po 5 miejsc a chętnych koło 400 z czego większość to takie dzieciaki jak ty. Jakieś poprzepisywane projekty, zero umiejętności wykorzystania wiedzy, technologii którą niby znają. Jak czegoś
O czym Ty do mnie piszesz?


@mirko_anonim: o prawdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rozszerzyć to w kierunku data engineeringu


Ty wiesz w ogole co to jest? Czym jest ETL, czym w ogole jest relacyjna baza danych, jak dziala jej silnik?
Chcesz konkurowac z ludzmi, ktorzy mieli 4-5 semestrow o bazach danych + specke z baz danych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego mieli
@mirko_anonim: wpisz sobie na YT data enginer roadmap, obejrzyj takich filmów z ostatniego roku 10 i będziesz wiedział czego potrzebujesz. Skonfrontuj to z ogłoszeniami o pracę na jjit czy linkedin i potwierdzisz lub zanegujesz treść tych filmów. Co do samego zapotrzebowania w analizie danych to wydaje mi się, że jest i będzie rosło ale dla ludzi którzy coś ogarniają. Bo jest naprawdę dużo osób które nauczą się coś z power bi
@mirko_anonim: O albo tak jak u mnie w firmie są osoby które naprawdę siedzą w tym BI tylko z Pbi i SQL i ostatnio jedna babka się mnie pytała jak coś policzyć a to był wzrost procentowy. A ona aktualnie więcej pewnie zarabia bo ja mam krótki staż xD
@mirko_anonim: perspektywa pracodawcy jest mniej więcej taka:
Zatrudnić kogoś po studiach informatycznych, kto będzie ogarniał szeroko, kto wyspecjalizował się w analizie danych, zna algorytmy i struktury danych, Linuxa, i wiele innych rzeczy, czy kogoś kto zrobił se jakieś kursy z Pythona i SQL? Hmmm...
@mirko_anonim:
Kolejna branża, która jest zasrana pożal się Boże juniorami.
Wystarczy przejrzeć linkedina i content związany z BI, gdzie ludzie myślą, że są nie wiadomo jakimi analitykami, bo zrobili prezentację o kawie ze starbucksa na już obrobionym data secie xD.
Albo zestawić zasięgi twórców, którzy na filmikach pitolą jakieś ogólniki, a kozak content o daxie ma wielokrotnie mniej subskrypcji/wyświetleń.

My się przecie nauczyli wykres robić w PowerBI i selecta też umiemy,