Wpis z mikrobloga

Dziewczyna straciła wzrok po wytatuowaniu sobie galek ocznych. Jedno oko usunięte, drugie reaguje tylko na światło. Artykuł o tym, ze tatuażysta zapłaci jej 150 tysięcy odszkodowania. Jest tam tez opisane dlaczego: użył złego tuszu, nie specjalnego do wykonywania tego zabiegu tylko zwykłego, a kiedy dziewczyna zgłaszała, ze przestaje widzieć to olał sprawę i stwierdził, ze to normalne.

A w komentarzach jest jazda bez trzymanki, bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka, za głupotę się płaci, miała co chciała, każdy wie, ze oka się nie rusza.

I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny, to jeśli na niego wpadnę i pójdę do profesjonalisty, który się zgodzi to zrobić, to oczekuje, ze ten typ wie co robi, poinformuje mnie o konsekwencjach, i użyje odpowiedniego sprzętu. A jeśli nie potrafi i nie ma sprzętu to odmówi wykonania takiej usługi.

No ale fakt, to nie on zawinił, zawiniła klientka, która mu zaufała, ze potrafi takie rzeczy robić.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02wgdRHxDyjtxpjbppjKFTechBPbcw2YX3orDGfmEP2bMusK8ic9HgFfrMEi5FQhJ7l&id=100064293625532

#tatuaze #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #prawo
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudyba: nawet znaczenia słów których używasz nie rozumiesz. ()
Profesjonalnie tzn fachowo, z wiedzą ekspercką. A profesja to zawód. Typowy Seba może wykonywać profesje tatuażysty.
Gdyby był profesjonalistą to poinformował by ją o niebezpieczeństwie, a konsekwencji i koniec końców wykonał zabieg, bądź nie, bo profesjonalista wie na co go stać. A pomieszanie tuszy/ brak wiedzy jakiego używać= nie profesjonalnie.
  • Odpowiedz
@rudyba: nie wiem czy kojarzysz, ale ostatnio był ciąg dalszy rozprawy związanej z wypadkiem na Sokratesa w Warszawie (tl;dr: parka z dzieckiem w wózku przechodziła przez osiedlową ulicę, a wariat w BMW pędzący 150 km/h zabił faceta). Sędziowie stwierdzili, że obniżą wyrok kierowcy, bo jednak pieszy jest współwinny. W końcu samochód był głośny i miał jaskrawe kolory (nomen omen jeden sędzia jest z nadania Sub-Zero) to można było się domyśleć,
  • Odpowiedz
@rudyba: j---c takie dziwolągi, dobrze, może któryś debil się zastanowi następnym razem jak będzie chciał sobie zrobić podobną akcje albo inną równie p------ą typu piłowanie zębów na "rekina" czy doczepienie rogów do czaszki.
  • Odpowiedz
@rudyba: A uważasz, że ta laska nie jest debilką? A kto wybrał tego profesjonaliste? Kto wpadł na taki pomysł?

Pytanie pomocnicze - czy jak pojadę do Tajlandii, znajdę na ulicy prostytutkę, zapytam jej czy jest zdrowa i może uprawiać s--s bez p----------y, ona potwierdzi że tak i wszystko jest git, a po tym wydarzeniu będę miał HIV i choroby weneryczne to czy jestem debilem, czy biednym chłopem poszkodowanym przez nieuczciwą
  • Odpowiedz
  • 11
@MSDS Chciałeś zabłysnąć i udowodnić mi błąd manipulując faktami. Typowe.

profesjonalista

1. «osoba zajmująca się zawodowo jakąś dziedziną»
2. «ktoś, kto ma duże umiejętności w jakiejś dziedzinie i doskonale wykonuje swoją pracę»

To ze sjp, użyłam poprawnie tego słowa, a Ty manipulujesz definicja jak Ci pasuje.
  • Odpowiedz
  • 36
@rtone uważam, uważam, ze pomysł tatuowanie oczu jest poroniony i w życiu bym tego sobie nie zrobiła. Ale czy to w jakimkolwiek stopniu ściąga odpowiedzialność z typa, który popełnia błąd i uszkadza oczy? Nie.
  • Odpowiedz
@rudyba: operacja 1 oka w stylizowanym, laboratoryjnym środowisku jest ryzykowna
A co dopiero dziaranie oczu brudną igłą w g---o-salonie xD

Obaj sobie warci.
  • Odpowiedz
  • 9
@amath zgadzam się, ale ostatnio czytałam o kobiecie, której wycięli cała macice w wyniku pomyłki i tez dostała tyle. Jak na nasze warunki to jest chyba normalna kwota niestety.
  • Odpowiedz
to właśnie nazywał się "wolny rynek" który promował jkm i Cejrowski.


@aarahon: no, teraz Sanepid powinien się zająć tatuowaniem oczu, prawda? xD

Z kim ja siedzę...
  • Odpowiedz
ludziom odwala odkąd poczuli hajs


@wymiar-sprawiedliwosci: creme de la creme przykładu boomerstwa i ograniczenia umysłowego. Ludzie wydają zarobiony hajs na co chcą. no fest straszne. Nie każdy ma takie same zainteresowania zainteresowania. Jak dla mnie swoim hajsem mogą nawet rozpalać w kominku przeglądając akcje na zrzutka.pl
  • Odpowiedz
@rudyba: większość osób, które znam a są wydziarane szuka po prostu najtańszego tatuażysty... Podejrzewam, że w tym przypadku było podobnie. W takim wypadku babka też jest sobie winna.
  • Odpowiedz
@rudyba: Biegły chyba to rozsądzi czy było robione "ze sztuką", czy "na sztukę"?
Dziewczyna kretynka jakich mało jednak tak jak Ty uważam - jeśli się na coś umawiają to klient powinien otrzymać stosowną usługę.
Nawet jakby się umówili za pieniądze, że ma jej z-----ć młotkiem (podobny poziom zidiocenia), a z-------y jej siekierą to uważam, że powinien ponieść karę za niespełnienie warunków umowy.
  • Odpowiedz