Wpis z mikrobloga

Dziewczyna straciła wzrok po wytatuowaniu sobie galek ocznych. Jedno oko usunięte, drugie reaguje tylko na światło. Artykuł o tym, ze tatuażysta zapłaci jej 150 tysięcy odszkodowania. Jest tam tez opisane dlaczego: użył złego tuszu, nie specjalnego do wykonywania tego zabiegu tylko zwykłego, a kiedy dziewczyna zgłaszała, ze przestaje widzieć to olał sprawę i stwierdził, ze to normalne.

A w komentarzach jest jazda bez trzymanki, bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka, za głupotę się płaci, miała co chciała, każdy wie, ze oka się nie rusza.

I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny, to jeśli na niego wpadnę i pójdę do profesjonalisty, który się zgodzi to zrobić, to oczekuje, ze ten typ wie co robi, poinformuje mnie o konsekwencjach, i użyje odpowiedniego sprzętu. A jeśli nie potrafi i nie ma sprzętu to odmówi wykonania takiej usługi.

No ale fakt, to nie on zawinił, zawiniła klientka, która mu zaufała, ze potrafi takie rzeczy robić.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02wgdRHxDyjtxpjbppjKFTechBPbcw2YX3orDGfmEP2bMusK8ic9HgFfrMEi5FQhJ7l&id=100064293625532

#tatuaze #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #prawo
  • 215
@rudyba: Dziwi mnie ten wypok, oczywiście, że ona jest nierozważna, że poszła na tak ryzykowny zabieg, ale podjęła ryzyko i ponosi tego konsekwencje
Co nie zmienia faktu, że tatuażysta #!$%@?ł sprawę i jest to głównie jego wina, w tak poważnej sytuacji 150k kary to nawet za mało, ale w sumie ciężko wycenić taką szkodę

A do wykopków co cisną tylko po tej lasce: a jakbyście poszli do lekarza, żeby Wam w
@rudyba: Gość winny i odszkodowanie się należy, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zalewa sobie oczów tuszem. Nawet takim specjalnym. Ten mądry inaczej Popek zdaje się, zrobił sobie dobrym tuszem i też mu się wzrok pogorszył, bo nagle zaczął nosić okulary.
@rudyba: nie czaje, jak ludzie mogą pisać, ze to wina dziewczyny. Ja miałem laserowa korekcje wzroku, tez ryzykowny zabieg No i jakby lekarz użył złego laseru i mnie oślepił do końca życia to byłaby moja wina? No nie #!$%@?, może i tatuowanie oczu jest głupie ale jeśli ktoś oferuje taka usługę to powinien ja wykonywać tak jak należy. Przecież ten tatuażysta zrobił to z premedytacja, on wiedział, ze używa złego tuszu
@rudyba: poszedłem do lekarza z niejednoznacznymi objawami chorobowymi, lekarz bez jakichkolwiek badań uznał ze infekcja jest bakteryjna i przepisał mi bardzo silny antybiotyk. Okazało się że infekcja jest wirusowa i obciążony organizm nie dał sobie rady z lekiem który zadziałał w sposób niepożądany i mnie okaleczył.

I teraz dlaczego ten tatuażysta ponosi odpowiedzialnosc za stan tej laski, a lekarz jest chroniony w moim przypadku?
pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny


@rudyba: xD weź idź się przewietrz pochodź czy coś KONTROWERSYJNY XDDDD TATUOWANIE OCZU OHUI.JPG
ale lekkto kontrowersyjny czy ostro kontrowersyjny xDDDDD
@rudyba: przykład korekty laserowej wzroku przed którą byłem zesrany i długo się zastanawiałem nad jej wykonaniem. Gdy robisz coś takiego to lekarz przedstawia Ci wszystkie ewentualne konsekwencje i % ewentualnych komplikacji po zabiegu. Masz pełna opiekę przed i po 3 miesiącach, a nawet do roku w zależności od metody i skomplikowania. Nie rozumiesz tego, że to jest ingerencja w najwrażliwszy organ zmysłu i trzeba naprawdę mieć siano w głowie, żeby pozwalać
@rudyba: kurcze ciarki mnie przechodzą na samą myśl o tatuowanie oczu.

Natomiast wina tatuażysty jest niewątpliwą i powinien iść siedzieć a nie płacić jakieś nędzne 150k, które i tak już w niczym nie pomoże.
@rudyba: słuchaj skoro delikwent został skazany przez sąd to znaczy że złamał prawo. Jeżeli ktoś może wykonywać albo mógł wykonywać takie zabiegi będąc nieprzygotowanym to prawo w tym temacie jest kulawe. To jest bezdyskusyjne. Ludzie mogą widzieć winę jednego albo drugiego bo kierują się emocjami, natomiast na chłodno to ten pacjent bezdyskusyjnie złamał prawo, to pierwsza sprawa.
Druga, to że Krystyna która straciła wzrok, jak widać nie przygotowała się do tematu
@rudyba z tym pójdę do profesjonalisty to bije głowę że laska stękała że ma pińcet złoty tylko i Stefan no weź zrób za ćwierćdarmo akurat się pouczysz itp. #!$%@? jakim to trzeba być debilem żeby w ogóle wpaść ma pomysł grzebania w oku. a człowiek papier do dupy 15 min wybiera a laska benc dawaj Stefan bo tusz wysycha