Wpis z mikrobloga

Dziewczyna straciła wzrok po wytatuowaniu sobie galek ocznych. Jedno oko usunięte, drugie reaguje tylko na światło. Artykuł o tym, ze tatuażysta zapłaci jej 150 tysięcy odszkodowania. Jest tam tez opisane dlaczego: użył złego tuszu, nie specjalnego do wykonywania tego zabiegu tylko zwykłego, a kiedy dziewczyna zgłaszała, ze przestaje widzieć to olał sprawę i stwierdził, ze to normalne.

A w komentarzach jest jazda bez trzymanki, bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka, za głupotę się płaci, miała co chciała, każdy wie, ze oka się nie rusza.

I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny, to jeśli na niego wpadnę i pójdę do profesjonalisty, który się zgodzi to zrobić, to oczekuje, ze ten typ wie co robi, poinformuje mnie o konsekwencjach, i użyje odpowiedniego sprzętu. A jeśli nie potrafi i nie ma sprzętu to odmówi wykonania takiej usługi.

No ale fakt, to nie on zawinił, zawiniła klientka, która mu zaufała, ze potrafi takie rzeczy robić.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02wgdRHxDyjtxpjbppjKFTechBPbcw2YX3orDGfmEP2bMusK8ic9HgFfrMEi5FQhJ7l&id=100064293625532

#tatuaze #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #prawo
  • 215
@rudyba:

Artykuł o tym, ze tatuażysta zapłaci jej 150 tysięcy odszkodowania.


No to fajnie. Laska z #!$%@? pomysłem straciła wzrok, a koleś który zrealizował ten #!$%@? pomysł zapłaci karę za spapranie tego już poronionego zadania. Wszechświat osiągnął równowagę
#!$%@? jakim to trzeba być debilem żeby w ogóle wpaść ma pomysł grzebania w oku


@TompsonzPolski: Są tysiące ludzi którzy godzili się na pierwsze laserowe korekcje wzroku i do dziś ponoszą tego konsekwencje
@maad co innego zabieg który ma na celu ratowanie zdrowia a co innego zabieg który wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem pogorszenia zdrowia. a co ty musisz że to ludzie z ulicy szli za paczkę chipsów robić sobie laser? to sbyli ludzie którzy mieli do wyboru albo jesteś ślepy albo 3ksperynentalna terapia z szansą 1% pozwoli ci widzieć. sam bym poszedł w takim wypadku w ten 1 %
co innego zabieg który wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem pogorszenia zdrowia


@TompsonzPolski: dokładnie tym były pierwsze laserowe korekcje wzroku xD może nic nie poprawiała, ale przynajmniej oczy szczypią, łzawią, są podatne na słońce i gorzej się widzi kilka lat po zabiegu
@rudyba połowa wykopków nie wie nawet o czym mówisz. W ich umyśle działa teraz jeden temat „KOBIETA oskarżyła tatuażystę”. Na tym ich mózg się wyłącza XD

Niestety, ale tutaj ściek w tym temacie jest jeszcze większy. Po wykop20 została cała śmietanka internetu XD
I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny, to jeśli na niego wpadnę i pójdę do profesjonalisty, który się zgodzi to zrobić, to oczekuje, ze ten typ wie co robi, poinformuje mnie o konsekwencjach, i użyje odpowiedniego sprzętu. A jeśli nie potrafi i nie ma sprzętu to odmówi wykonania takiej usługi.


@rudyba: no i na tobie spoczywa odpowiedzialność za swoje działania i za wybór tego profesjonalisty.

Jeżeli decydujesz
@rudyba: patrząc po tym co piszesz i komentarzach tutaj chyba mało kto zrozumiał sens wypowiedzi.

Do wszystkich tych co nadal mówią że winę ponosi dziewczyna: taki inny aczkolwiek podobny przykład.

Jeśli pójdę skoczyć na bungee i lina będzie nie przypięta to nadal moja wina? Bo z wypowiedzi wyżej wynika że tak bo się podjąłem takiej aktywności xD
  • 1
@MokryMarek żadnego nie mam w tym interesu, jakaś mania prześladowcza? Wyświetlił mi się artykuł na fejsie, weszłam, przeczytałam i artykuł i komentarze, #!$%@? się i postanowiłam podzielić się tym tutaj. Nawet nie miałam nadziei na główna bo moje wypociny zwykle maja 0 plusów. Czyli to co robi tutaj masa osób. Weź coś na uspokojenie.