Wpis z mikrobloga

Nurtuje mnie jedna kwestia.. Pracuje w dość specyficznym zawodzie. Często dostaje pytania typu "czy da się z tego wyżyć?".
Pytania ile zarabiam to normalka. Do tej pory odpowiadałam oględnie.

Jednak zostałam poproszona o wywiad w lokalnej gazecie. Nic wielkiego, miasteczko 8 tys mieszkańców.
Dostałam pytania i ofc jest pytanie o zarobki.. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ile zarabiam w tym zawodzie.

Z jednej strony fajnie się pochwalić. Z drugiej nie wiem jak zareagują ludzie.. Wiecie, jest przeświadczenie w naszym społeczeństwie, żeby lepiej majątkiem i zarobkami się nie chwalić.
Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii.

+ Jaby co, to 8-10 k przychodu.

#pytanie #finanse #polska #praca #pracbaza
  • 46
@Stan_Przedzawalowy: zajebistym rozmowca bylbys, ktorego mozna od razu zgasic ( ͡° ͜ʖ ͡°) jezeli bylby to wywiad na zywo, bez podawania wczesniejszych pytan to dziennikarz by Cie zgasil odpowiadajac "czyli konkretnie ile? czytelnicy sa ciekawi". Natomiast jezeli odpowiada sie na wczesniej przygotowane pytania tak jak proponujesz to jest duza szansa ze to ostatni wywiad bedzie xD
@Hortennsia: nie chawlą się ludzie, którzy nie mają się czym pochwalić zazwyczaj, jeżeli uważasz, że jest to Twój jakiś sukces osobisty, jesteś z siebie dumna i wszystko jest legalnie, to oczywiście, że się chwalić, normalni ludzie potraktują Cię jako autorytet może, a nieudacznicy zawsze i tak i tak będą swoje żale i frustrację wylewać, ale to trzeba ignorować, nie zwracać uwagi na ujadające za płotem ratlerki, robić swoje, żeby szczekali głośniej
@Stan_Przedzawalowy: co brawo? Napisalem "jakby", a nie sztuka jest sie przygotowywac do kazdej odpowiedzi dniami, bo pozniej zapyta ktos na zywo i yyyy aaa oooo jedynie bedziesz umiec odpowiedziec. Nie wiem co to za zawod, a moze pojmij ze nie kazdy uwaza ze to czy podawac zarobki zalezy od zawodu? To tylko twoj tok myslenia, jakbym mial to rozwazac to kwestie upublicznienia zarobkow wyznaczalyby inne powody, niz to jako kto pracuje.
@Hortennsia: Tak jak pwoiedzieli poprzednicy, nigdy sie nie przyznawać do tego że jest jako tako. Klasycznie " Wie pan kolorowo nie jest, rynek jest mały, podwyżki zusu dają się we znaki, wszystko zależy od miesiąca ale zdarzają się takie że ciężko związać koniec z końcem"
@Hortennsia: Pochwal się, to zaraz zlecą się jakieś śmierdzące polaki bez pomysłu na życie i będziesz miała 10 kolejnych takich jak ty w tym miasteczku 8k xD Szczególnie, że wielu ludzi jest gotowych zacząć oferować usługi na których się nie zna za pieniądze i albo twoja branża dostanie po dupie, bo ktoś się skusi ale będzie niezadowolony albo zacznie Ci zaniżać ceny bo to jedyna polska metoda walki z konkurencją xD