Wpis z mikrobloga

Nurtuje mnie jedna kwestia.. Pracuje w dość specyficznym zawodzie. Często dostaje pytania typu "czy da się z tego wyżyć?".
Pytania ile zarabiam to normalka. Do tej pory odpowiadałam oględnie.

Jednak zostałam poproszona o wywiad w lokalnej gazecie. Nic wielkiego, miasteczko 8 tys mieszkańców.
Dostałam pytania i ofc jest pytanie o zarobki.. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ile zarabiam w tym zawodzie.

Z jednej strony fajnie się pochwalić. Z drugiej nie wiem jak zareagują ludzie.. Wiecie, jest przeświadczenie w naszym społeczeństwie, żeby lepiej majątkiem i zarobkami się nie chwalić.
Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii.

+ Jaby co, to 8-10 k przychodu.

#pytanie #finanse #polska #praca #pracbaza
  • 46
@Hortennsia: trzecia dekada XXI w. a w polsce dalej jak w neurotycznym zoo europy.
Urojenia, kompleksy, leki, urojenia, kompleksy, leki...
I tak bez konca

Zawisc w nizinach spolecznych zawsze bedzie.

Dla kogos z klasy sredniej 8k przychodu (ile to jest dochodu, to jest chyba cos powyuzej minimalnej przeciez?) - nie wiem jak ktos z klasy sredniej moglby zareagowac.

Elity to pokreca glowa z zmartwieniem, ze tak kiepsko przedziesz
@Tigermass: no to ludzie muszą być idiotami jeśli dopiero po artykule by się zczaili ile taki lokal zarabia. Pomnóż liczbę klientów razy średnia stawka, odejmij wynajem lokalu i jakieś drobne wyposażenie i masz.

@Tigermass: mnie tez irytuje robienie z zarobkow tematu tabu, nie oczekuje od nikogo ze bedzie chodzil z wypisana pensja na czole, ale robienie z tego sekretu to jedynie wyswiadczanie przyslugi pracodawcy, bo pozniej sie okazuje, ze dwoch chlopow na tym samym stanowisku mialo roznice rzedu 30% ale zaden o tym nie wiedzial bo kazdy sie wstydzil powiedziec ile zarabia. Z drugiej strony, jesli rozmawiasz w grupce znajomych czy ludzi z jednego
@Ytaremtujest: koleżanka robi normalne masaze. Najpierw pracowała w hotelu gdzie często odpoczywały bardzo bogate babki, później za ich namowa zwolniła się i poszła na własna działanośc. Może to się wydać abstrakcyjne, ale zdarza jej się jechać(bo to ona dojeżdża do klienta), wypic kawe i dostać za to kase. Kilkukrotnie wraz z chłopakiem była zaproszona na strzelnice, bilard, termy czy inne atrakcje. Ma tylko kilka klientek, ale mega bogatych i jest trochę