Wpis z mikrobloga

Nurtuje mnie jedna kwestia.. Pracuje w dość specyficznym zawodzie. Często dostaje pytania typu "czy da się z tego wyżyć?".
Pytania ile zarabiam to normalka. Do tej pory odpowiadałam oględnie.

Jednak zostałam poproszona o wywiad w lokalnej gazecie. Nic wielkiego, miasteczko 8 tys mieszkańców.
Dostałam pytania i ofc jest pytanie o zarobki.. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ile zarabiam w tym zawodzie.

Z jednej strony fajnie się pochwalić. Z drugiej nie wiem jak zareagują ludzie.. Wiecie, jest przeświadczenie w naszym społeczeństwie, żeby lepiej majątkiem i zarobkami się nie chwalić.
Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii.

+ Jaby co, to 8-10 k przychodu.

#pytanie #finanse #polska #praca #pracbaza
  • 46
trzecia dekada XXI w. a w polsce dalej jak w neurotycznym zoo europy.

Urojenia, kompleksy, leki, urojenia, kompleksy, leki...

I tak bez konca


@programista15cm: <picrel> Wygrałem?

Hehe https://www.youtube.com/watch?v=huBIlTlyvu0

Zawisc w nizinach spolecznych zawsze bedzie.


Dziwne by było inaczej.

Dla kogos z klasy sredniej 8k przychodu (ile to jest dochodu, to jest chyba cos powyuzej minimalnej przeciez?) - nie wiem jak ktos z klasy sredniej moglby zareagowac.


Raczej umiarkowanie wysoki percentyl jeśli
Pobierz
źródło: vnyFnUf
@Hortennsia: kłam, że wychodzisz na zero. Serio.

Pracuję na etacie + prowadzę minibiznes oparty o franczyzę + jeszcze wynajmuję pokoje, ale to nieistotne. Z biznesu po wszystkich kosztach wyszło mi w ubiegłym roku 40k na czysto.

Nie są to żadne kokosy, ale z drugiej strony 3000 zł miesięcznie za parę godzin dodatkowej roboty to nie w kij dmuchał.

Co jakiś czas zgłasza się ktoś zainteresowany tym samym biznesem i na początku
@Tigermass: Głównie z US gdzie rozliczają się firmy lecą takie wiadomości do znajomych lokalnych biznesmenów, którzy tworzą konkurencję. Dlatego trzeba brać to pod uwagę przy biznesach których nie ma na lokalnym rynku, bo po roku czasu pojawi się konkurencja.
Inny sposób to skorzystanie z usługi na koniec dnia i sprawdzeniu paragonu z którego można wyczytać ilość dziennych usług, a dalej już policzyć orientacyjne zarobki.

Najlepiej mówić po rolnikowemu:
Paanie, ja od