Wpis z mikrobloga

jakiej zniżce podatkowej mówisz?


@SpasticInk: No tej gdy żona nie pracuje i w zamian dochody dzielicie na 2 osoby i jeśli wpadasz w drugi próg to masz 2x wyższy limit. Oczywiście musisz wtedy też finansować żonę która oprócz codziennej konsumpcji żywności i ciuchów (przypominam że musi nie pracować żebyś miał korzyści podatkowe) szybko zacznie wymyślać konieczne inwestycje w większe mieszkanie, nowsze auto i wakacje w XYZ no ale to przecież nieduża
  • Odpowiedz
  • 2
@PfefferWerfer: jak najbardziej może pracować. Jeżeli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem to liczy się wasz wspólny dochód - próg podatkowy masz wtedy liczony na gospodarstwo - czyli w tym przypadku x2.
  • Odpowiedz
tak mi odpowiadają jak pytam po co się bierze ślub w tych czasach


@SupreminTHC: mozna wziac bo sie chce, sam jestem 7 lat po slubie i nie zaluje, bo czego? i tak bylismy razem 10 lat przed slubem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SpasticInk: No tej gdy żona nie pracuje i w zamian dochody dzielicie na 2 osoby i jeśli wpadasz w drugi próg to masz 2x wyższy limit. Oczywiście musisz wtedy też finansować żonę która oprócz codziennej konsumpcji żywności i ciuchów (przypominam że musi nie pracować żebyś miał korzyści podatkowe) szybko zacznie wymyślać konieczne inwestycje w większe mieszkanie, nowsze auto i wakacje w XYZ no ale to przecież nieduża cena za kilka-kilkanascie tysięcy
  • Odpowiedz
@kuroszczur: jak mężczyźni wiążą się z kobietami, z którymi mają "udrękę", to mogą mieć pretensję tylko do siebie ¯\(ツ)/¯
Jak jeszcze ktoś rzuca tekstami, że po ślubie to koniec wolności, brak seksu i ciągłe awantury, to gratuluję mu wyboru, ja nie narzekam.
  • Odpowiedz
@pwone a ile ma? w sensie nie zebym podwazal to, ale serio pytam bo chyba troche oderwany od rzeczywistosci jestem. z tych 12 to na rękę za wiele przy uop i tak nie zostaje, z 8 kola gdzies. patrząc na obecne ceny wszystkiego u nas, to ja byłem przekonany że ma na spokojnie. nie mówię o kimś kto zaczyna karierę w tym momencie tylko przeciętnym pracowniku z paroma latami doświadczenia. byle zakupy
  • Odpowiedz