Wpis z mikrobloga

Cześć koleżanki i koledzy ʕʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
Zadbajcie o to, aby w recepcie był wpisany Wasz aktualny adres, pod którym przebywacie, żeby w razie pomyłki nie trzeba było prosić policji o pomoc w znalezieniu Was. Do e-recept można dopisać numer telefonu, więc polecam uzupełnić również taką informację.

Koniec ogłoszenia, miłego wieczoru ()

#dwafartuchywaptece #apteka #farmacja #zdrowie #leki #pracbaza #praca #medycyna
dwa__fartuchy - Cześć koleżanki i koledzy ʕ•ᴥ•ʔ

Przychodzę dziś z mini ogłoszeniem:
...

źródło: IMG_20230531_191510

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
adres, pod którym przebywacie, żeby w razie pomyłki nie trzeba było prosić policji o pomoc w znalezieniu Was.


@dwa__fartuchy: no zaraz, przeciez farmaceuta to taki odpowiedzialny zawod, takie trudne podac pudelko, ostatnia linia obrony przed glupimi lekarzami.
No a zupelnie powaznie - to na podstawie jakiej ustawy farmaceuta ma prawo taki adres przechowywac oraz przede wszystkim, jak sie pod niego wybierze - to na jakiej podstawie.
Jaka mam pewnosc ze to
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Aż przypomniała mi się historia sprzed chyba 20 lat (#wykopover30 here) jak potrzebowałem leków od dermatologa. Mamełe ogarnęła, że dawkowanie było inne na recepcie niż to na opakowaniu, więc dostałem połowę tabletki, ale jeszcze tego samego dnia na mój wygwizdów przyjechali z tej apteki z tłumaczeniem, że ktoś się machnął.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy a może by tak się starać w pracy i nie robić pomyłkek? przecież macie tylko wydać leki jak baba w sklepie na wsi.

Btw czy wszytko będzie ok jak wsadzilem sobie takletke pyrantelu w odbyt? myslalem ze na owsiki to czopki sa. teraz delikatnie podkrwawiam z dziury.
  • Odpowiedz
prawie wszystkie leki na receptę mają kody QR, które skanujesz podczas wydawania, więc masz zapisane w systemie co wydałeś na daną receptę. Pozostałe produkty mają kody kreskowe.


@dwa__fartuchy: ok, czyli jakoś przy okazji wydawania skanujesz lek i receptę? A czy jak teraz w ogóle są e-recepty (nie wiem jak to działa, nie kupowałem nic na receptę od 20 lat), to nie powinno być tak, że w momencie, w którym skanujesz dane
  • Odpowiedz
Dlaczego zawsze pacjent musi o wszytko dbać? Nawet w płatnej służbie zdrowia tak myśla, co z sukcesem wypijam im z głowy.
Pacjent musi się znać, co ma być wypisane, w którym miejscu, gdzie pieczątka i jaka, kto musi być podpisany.
Poto są komputery, żeby się nie myliły jak ludzie, ale służba zdrowia jest niereformowalna, ale nie tylko ona. U niektórych jest gorzej :)
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Proszę bardzo. Zacznijmy od tego, dlaczego adres pacjenta jest na recepcie. Tę kwestię reguluje artykuł 96a ustęp 1 ustawy Prawo Farmaceutyczne, który mówi o tym jakie elementy muszą się znaleźć na recepcie (m in. adres pacjenta). Co do prawa do przechowywania tych danych: każda apteka jest zobligowana do przechowywania zrealizowanych recept przez okres 5 lat, a mówi o tym ustęp 9d tego samego artykułu.
Kwestię używania tych danych regulują już
  • Odpowiedz